Najlepšie knihy na jesenné večery: Nechajte sa pohltiť pútavými pravdivými príbehmi či napínavou detektívkou

Kniha

Čítanie kníh je viac ako len koníček (Zdroj: Gettyimages)

Hoci máme ešte stále pekné dni, pomaly ale isto na dvere klope jeseň. Pripravte sa na ňu s pokojnou aktivitou, pri ktorej načerpáte nové sily. Aj vy najradšej trávite čas s dobrou knihou v ruke? Potom ste na správnom mieste. Aby ste si vybrali tú správnu, mali by ste staviť na istotu. Preto sme si pre vás pripravili výber tých najlepších kníh na jesenné večery.

55 pravdivých príbehov

Milujete pravdivé príbehy na Plnielanu.sk? Potom vás určite poteší aj ich papierové vydanie, ktoré je ideálne k jazeru či na terasu. Toto oddychové čítanie vás pobaví, prekvapí, a možno vás občas aj prinúti zamyslieť sa nad životom. Láska, priateľstvo a spokojnosť, ale aj nevera, klamstvo či zrada – to všetko nájdete v osudoch, ktoré sa v nej skrývajú. A verte, že príbehy okolo nás sú neraz napínavejšie ako film či seriál v televízii…

Knihu 55 pravdivých príbehov si môžete kúpiť TU.

Kniha 55 pravdivých príbehov
Kniha 55 pravdivých príbehov je oddychovým čítaním (Zdroj: Martinus.sk)

Štvrtkový klub detektívov

Prvý román britského televízneho moderátora a komika Richarda Osmana je podľa denníka Guardian najpredávanejšia krimi prvotina v Británii. Odohráva sa, trochu netradične, v luxusnom príbytku pre seniorov. Jej štyria hlavní hrdinovia dokazujú, že pokročilý vek nemusí byť pri odhaľovaní vraha vôbec nevýhodou. Túto pohodovú detektívku s prvkami humoru kritici prirovnávajú k dielam Agathy Christie. Vo svete sa už predalo viac ako milión výtlačkov a jeden by sa rozhodne ujal aj u vás doma.

Knihu Štvrtkový klub detektívov si môžete kúpiť TU.

Kniha Štvrtkový klub detektívov
Kniha Štvrtkový klub detektívov by mala mať miesto aj u vás doma (Zdroj: Martinus.sk)

Zimná voda

Mrazivý príbeh, ktorý vyšiel až po autorkinej smrti. Ak ste fanúšikmi napínavého deja, ktorý vám bude naháňať zimomriavky, rozhodne by ste mali siahnuť po knihe Zimná voda. Tajomný príbeh ukazuje na utopenie malého chlapca Adama. Alebo je všetko inak a dieťa niekto uniesol? Odpoveď nájdete jedine vy.

Knihu Zimná voda si môžete kúpiť TU.

Kniha Zimná voda
Kniha Zimná voda má poriadne mrazivý príbeh (Zdroj: Martinus.sk)

Anna v Summerside

Aj vy ste v detstve milovali ryšavú Annu Shirleyovú? Čo tak sa k tejto dnes už klasike vrátiť? Hrdinka románov kanadskej spisovateľky Lucy Maud Montgomery, je už celé desaťročia obľúbená po celom svete. Štvrtý diel tejto série románov, Anna v Summerside, napísala autorka dodatočne až tridsať rokov po prvom diele. Zistite, kam sa podeli tri roky Anninho života po tom, čo sa zasnúbila s Gilbertom Blythom.

Knihu Anna v Summerside si môžete kúpiť TU.

Anna zo Zeleného domu bola obľúbenou hrdinkou celé desaťročia
Anna zo Zeleného domu bola obľúbenou hrdinkou celé desaťročia (Zdroj: Martinus)

Tisíc a jeden vtip po 50 rokoch

V roku 1969 vyšla táto kniha prvýkrát a slovenských komunistov rozzúrila tak, že jej autora poslali do väzenia. Kniha Tisíc a jeden vtip (s podtitulom Učebnica vtipológie a žartizmu) od autora Jána L. Kalinu sa na dvadsať rokov stala najžiadanejšou medzi zakázanými knihami. Toto dielo dodnes patrí medzi najlepšie knihy o humore, aké u nás vznikli.

Knihu Tisíc a jeden vtip po 50 rokoch si môžete kúpiť TU.

Kniha Tisíc a jeden vtip
Kniha Tisíc a jeden vtip bola svojho času zakázaná legenda (Zdroj: Martinus.sk)

Zdroj: plnielanu.sk, martinus.sk
Odporúčame