Jeseň našimi očami: Aké kvety ešte kvitnú vo vašej záhrade? Naša stále hýri farbami

pestrofarebná jeseň s kvitnúcimi fialovými astrami

Keď ostatné trvalky už dokvitajú, bohato kvitnúce astry robia radosť aj včielkam (Zdroj: Plnielanu.sk/Veve)

Dobre skombinovaná výsadba trvaliek, krov a drevín zaisťuje, že okrasná záhrada nemusí byť len na jar a v lete oku lahodiaca. Pestrofarebná jeseň očarí každého, kto jej premeny dokáže naplno vnímať. Striedaním ročných období záhrada neustále mení svoju podobu a jej krásu si tak môžeme vychutnávať celý rok.

Chryzantémy a vresy sú zrejme najtradičnejšími kvetmi, ktoré práve kraľujú jesenným záhradám. Kvitnúcou krásou až do prvých mrazov však nezaostávajú ani astry, ruže, krasuľky či rozchodníky. Kvetinové záhony však nie sú jediné, ktoré v tomto ročnom období kvitnú. Pestrofarebná jeseň sa v plnej paráde ukazuje aj rozmanitými druhmi okrasných tráv, ako sú ozdobnice, ostrice či kortadérie s výraznými metlinami alebo typickým červeným sfarbením dominantná tráva Imperata cylindrica.

Hoci kvitnúce trvalky sú krásne, keď odkvitnú, sú to práve kry, ktoré dotvárajú výhľady v záhrade a aj po opade listov ďalej pútajú farebnosťou alebo tvarom konárikov. Pozornosti neuniknú ani oranžovo sfarbené listy javora a odtiene meniaci sumach, či krík tavoľníka a vôbec všetky dreviny odeté v jesennom šate. Krásam jesene farebnosť jednoducho pristane.

Nazrite do našej záhradnej galérie a zistite, čo v tomto období pútalo našu pozornosť.

Sledujte náš Instagram

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame