Nedarí sa vám schudnúť? Správny účes to vyrieši za vás!

Žena

thinkstockphotos.com

Pravidelné cvičenie, diéty, ani odopieranie sladkých pokušení nestačí na to, aby ručička váhy ukázala aspoň o pár kilogramov menej? Ak poznáte zaručené triky s čiernym oblečením či nosením pásikov vo vertikálnom smere, aby opticky predĺžili postavu, obľúbite si zoštíhlenie pomocou účesov. Dlhé alebo krátke? Kučeravé alebo rovné? Pomôžeme vám nájsť účes, vďaka ktorému schudnete z večera do rána.

Dlhé verzus krátke

Vlasoví stylisti sa zhodli na tom, že vlasy siahajúce aspoň po plecia opticky predlžujú a zužujú tvár. Dlhé vlasy sú teda najvhodnejšou voľbou pre ženy s okrúhlou tvárou a plnými lícami. Vlasy ostrihané nakrátko vám nielen pridajú niekoľko rokov navyše, ale aj odhalia hrubý krk, bucľaté líca, dvojitú bradu či iné nedokonalosti, ktoré by ste chceli skryť.

Buďte štýlová a štíhlejšia zároveň

Bob alebo mikádo je účes, ktorý je populárny už dlhšiu dobu. Vídame ho na hollywoodskych celebritách, na mladých dievčatách, ktorým sa ráno nechce vymýšľať, ako učesať dlhé vlasy, no nie je ničím výnimočným, ak sa na mikádo dá ostrihať aj žena v zrelom veku. Dlhšie vlasy smerujúce popri lícnych kostiach a krátke vlasy vzadu zoštíhlia tvár a pridajú jej ten správny šmrnc. Keď si navyše jeden pramienok zasuniete za ucho a na druhej strane tváre vám bude ďalší akoby „ledabolo“ padať do tváre, narušíte tým rovné línie a pritiahnete pozornosť z tváre na účes.


Mohlo by vás zaujať: Keď vlasy neposlúchajú: Skúste im naservírovať terapiu bez šampónu


Ostrihajte si vlasy postupne

Sharon Stone

Keď sú vlasy zostrihané do rôzne dlhých vrstiev, narúša to hladké línie účesu a mení to kontúry tváre. Nechajte si vlasy ostrihať tak, aby boli najkratšie pod lícnymi kosťami, postupne sa predlžovali a najdlhšie končeky sa spoja v strede chrbta. Budú tvoriť akýsi trojuholník, vďaka ktorému budete vyzerať vyššia a o niečo štíhlejšia.

Pozor na ofinu

Ofina sčesaná cez celé čelo a zastrihnutá dorovna vo výške obočia je ďalší spôsob, ako z už okrúhlej tváre urobiť ešte okrúhlejšiu. Ak ste majiteľkou takejto ofiny, nezúfajte. Všetko dokážu zachrániť dva stredne dlhé pramienky vlasov padajúce po bokoch ofiny a vašej tváre. Aby tento prechod vyzeral prirodzenejšie, zastrihnite ofinu tak, aby bola v strede o niečo kratšia a postupne sa vlasy v nej predlžovali. Výsledný efekt bude mierna strieška s dlhými prameňmi po bokoch.


Mohlo by vás zaujať: Krásny účes aj vo vyššom veku: Pridá vám novú iskru a šmrnc


Už žiadna cestička na stred

Monica Bellucci

Dlhé vlasy učesané presne rozdelené na dve polovice cestičkou cez stred hlavy budú dokonale lemovať vašu tvár aj vaše plné líca. Ak však cestičku o niečo posuniete a vytvoríte si ofinu padajúcu šikmo cez jednu polovicu tváre, opticky ju to predĺži a navyše budete vyzerať štýlovejšie.

Odhaľte svoju tvár

Hoci predchádzajúce kroky hovorili o tom, ako okrúhlu tvár zamaskovať, paradoxne, jej odkrytím často dosiahnete lepší efekt ako jej zakrývaním. Vyčešte si vysoko posadený chvost, čím sa opticky predĺži vaša šija aj tvár. S chvostom, ktorý je stiahnutý na šiji, rovnaký efekt nedosiahnete. Doplňte ho o cestičku sčesanú na bok a vaša tvár sa viditeľne predĺži. Účinné je aj uhladenie vlasov z bočných strán dozadu (do vysokého chvosta či drdolu) a časť vlasov nad čelom natupírovať a sčesať ako vlnu dozadu. Čelo sa vizuálne predĺži a tvár sa stane oválnou.


Mohlo by vás zaujať: Tajomstvo vždy upravených vlasov: Suchý šampón je niekedy na nezaplatenie


Svetlý melír

Diane Keaton

Odfarbovanie pramienkov vlasov je populárne aj bez toho, aby sa ženy snažili vizuálne ubrať na váhe. Kontrastné farby – tmavé vlasy a svetlý melír, vás rozžiaria, uberú vám na veku, zamaskujú prípadné šediny a najmä, vytvoria tieňovanie, ktoré vás zoštíhli.

Kučery a veľké vlny sú skôr na škodu

Ak máte prirodzene kučeravé vlasy, určite vám ich závidí nejedna žena, ktorá každé ráno bojuje s natáčkami či s kulmou. Na druhej strane sú aj dôvodom, prečo je vaša okrúhla tvár viditeľne guľatá. Odstávajú totiž od tváre a na rozdiel od jemných vĺn, ktoré na niektorých miestach s tvárou splynú a na iných ju odkryjú, veľké vlny zvyčajne odstávajú a ukazujú úplne všetky nedostatky.


Veríte tomu, že správny účes vám dokáže opticky ubrať kilogramy? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Zuzana Čapčíková
Odporúčame