Módne zlozvyky, ktoré pridajú aj 10 rokov: Robíte ich aj vy?

Oblečenie a vek

Ako sa obliekať, aby ste pôsobili mladšie? (Zdroj: GettyImages)

Túžite vyzerať mladšie? Určite to neskúšajte módou pre teenagerky. Poradíme vám skutočné „kúzla“, ktoré vám pomôžu pôsobiť šik, fresh a mlado, a to v akomkoľvek veku. Celková vizáž je dôležitá, takže k sviežemu účesu a make-upu pridajte dokonalý styling, ktorý vám roky uberie rýchlo a efektívne.

Veľká revízia

V prípade, že je váš šatník roky radikálne neobmenený, teraz je ten správny čas. Urobte generálnu revíziu, zbavte sa toho, čo nenosíte alebo čo je akokoľvek nevhodné pre vaše denné stylingy. Len ak nekompromisne uvoľníte miesto v šatníku, prinútite sa siahnuť po nových kúskoch, ktoré vám sedia a lichotia.

Čomu dať definitívne zbohom?

  • Vzorovaným pančuchám – hodia sa prevažne len na módne móla, v bežnom živote sú príliš vulgárne a pridávajú na veku.
  • Neforemným tričkám – tričká s asymetrickými rukávmi vyzerajú dobre len na štíhlej postave, pretože opticky pridávajú kilá navyše.
  • Dlhé šaty – radšej siahnite po midi dĺžke, šaty dlhé až k zemi môžu na niektorých typoch postavy pôsobiť ako vrece na zemiaky.
  • Zvieracie vzory a flitre – materiály, ktoré pôsobia až príliš lacno. Na denné nosenie si zvoľte niečo menej výstredné.
(Zdroj: Freepik/freepik)

Ach, tá váha

Snažte sa postavu opticky skôr zmenšiť. Kúsky, ktoré vás urobia útlejšími sú priam želané. Nikto netúži po tom, aby mu oblečenie pridalo vek či neželané kilá. Vyhýbajte sa príliš oversized a neforemným kúskom, ktoré vás spravia mohutnejšími. Nesnažte sa za každú cenu napodobniť trendy. Nie vždy (a všetko) sa hodí každému.

Tomuto prešľapu sa vyhnite

Pozor si dávajte na látky typu kohútia stopa či káro. K omladeniu šatníka sa príliš nehodí ani menčester. Outfity s použitím kombinácie týchto prvkov pôsobia staromódne a nudne. Ak na spomínané látky nedáte dopustiť, kombinujte vždy jeden kus k zvyšku niečoho modernejšieho. Prím hrajú basic kúsky šatníku, ktoré môžete „rozbiť“ napríklad sakom so zaujímavým vzorom.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Trendové kúsky na túto jeseň: Po čom siahnuť počas babieho leta, ale aj keď udrú chladné dní?
(Zdroj: Freepik/freepik)

Nezanevrite na farby

Obliekať sa primerane veku neznamená chodiť v čiernej alebo nevýraznej šedej. Ani dámy v najlepších rokoch sa nemusia báť siahnuť po žiarivých farbách, a to dokonca ani počas jesene a zimy! Pastelové tóny, trendy kráľovská modrá či smaragdová zelená, vínová, žiarivá žltá či farba roka magenta – toto všetko je povolené, dokonca aj skombinované navzájom.

Po tomto určite siahnite!

Mať kapsulový šatník je na nezaplatenie. Základ, ktorý využijete na všetky spôsoby, a nikdy nebudete pôsobiť nudne. Ak však takýto doma doposiaľ nemáte, skúste pouvažovať nad jeho zavedením. Zatiaľ však stavte na dobre sediace kvalitné rifle, ktoré využijete na viacero spôsobov. S dobre padnúcimi blúzkami, sakami či topíkmi bude radosť ich kombinovať!

Sledujte náš Instagram

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame