Obdobie čiapok je tu: Toto spraví s vašou hrivou!

zima

sxc

Čiapková sezóna nám klope na dvere, neprepadajte však panike – pre vaše vlasy automaticky neznamená katastrofu. So správnou starostlivosťou vaše vlasy môžu pôsobiť zdravo a upravene aj popri nosení pokrývok hlavy od výmyslu sveta. Inšpirujte sa tipmi, ako na to!

Zbavte sa predsudkov

Obchádzajú vás pri rečiach o vypadávaní vlasov mdloby? V prípade nosenia doplnkov na hlave môžete zostať úplne pokojní. Ide totiž o jeden z bohapustých mýtov, ktorý sa doteraz nijakým výskumom nepotvrdil. Nech už ľudia s redšou pokrývkou hlavy obviňujú čokoľvek, priama súvislosť medzi nosením čiapky a strácaním prameňov neexistuje. Užívajte si preto v zimu v teple. Na omrznuté uši nemáte nijaký dôvod!


Tiež by vás mohlo zaujať: Solíte priveľa? Pozor, môžete prísť o rozum


Ako čiapka na vlasy vlastne vplýva?

Aj keď farebnosť či severské vzory na hlave dodajú vášmu outfitu patričný šmrnc, čiapka ako taká istú záťaž predstavuje. Pokožka pod pokrývkou v hlavy v zimných mesiacoch zvykne byť mastnejšia a náchylnejšia na tvorbu lupín. Ak starostlivosť o ňu zanedbáte, jej precitlivenosť sa prejaví začervenaním, svrbením a celkovým podráždením. V horšom prípade vaše vlasy nebudú dostatočne vyživované a začnú sa lámať, prípadne štiepiť na končekoch. Pri kúpe zimného doplnku na hlavu preto dbajte na to, aby nebol príliš tesný. Čapice, klobúčiky a iné vychytávky – to všetko by vás malo pred chladom ochrániť, ale nebrániť cirkulácii vzduchu smerom k temenu.

Dajte zbohom elektrizovaniu

Aj vám pri zložení čiapky z hlavy zakaždým lietajú vlasy kade-tade? Skrotíte ich minerálnou vodou v spreji s rozprašovačom. Pomôcť im však môžete už pri samotnom sušení – doprajte im voľnosť a zbytočne ich nevystavujte horúcemu vzduchu z fénu. Ak ste doteraz nepoužívali kondicionéri a balzami nerozmaznávali, je najvyšší čas s tým začať.


Tiež by vás mohlo zaujať: Šediny na našej hlave: Čo sa za nimi skrýva?


Tipy pre dámy: Nie je styling ako styling

Hoci sa počas teplejších mesiacov v tužiacich prípravkoch na vlasy obmedzovať príliš nemusíte, v súvislosti s nosením pokrývky hlavy sa situácia mení. Vyhýbať by ste sa mali predovšetkým laku na vlasy, ktorý spľasnuté lokne pod čiapkou doslova pribetónuje k hlave. Absolútnym tabu by sa pre vás stať mali tiež tvarovacie gély. Tie pre vysoký obsah vody v mrazivom počasí nie je vôbec vhodné používať. Siahnite radšej po mastnejších voskoch. V prípade, že máte jemný typ vlasov, alfou a omegou by sa pre vás mali stať výrobky na penovej báze. Pokojne si trochu penového tužidla votrite do hrivy hneď po tom, čo vojdete do miestnosti a zložíte si čiapku. Stačí vlasy trochu „našuchoriť“ a razom ožijú.

Zopár rád na záver

  1. Vlasy majte vždy dokonale vysušené, ideálne bez použitia fénu či žehličky na vlasy. Mráz pri kontakte s vlhkými prameňmi narúša ich štruktúru, čo by ste mohli trpko oľutovať.
  2. Regenerujte a vyživujte. Súčasný trh ponúka bohatý sortiment prípravkov na namáhané vlasy, medzi obľúbené patria najmä tie v spreji. „Ja na regeneráciu vlasov nedám dopustiť. Či v lete pri mori alebo v zime pod klobúkom, vlasy trpia. Po každom umytí ich nasprejujem olejovitou kúrou,“ radí čitateľka Ivana (42).
  3. Ak vám produkty z drogérie príliš nevoňajú, skúste to naprírodno. Blondínky ocenia blahodarné účinky harmančeku, ktorý ich vlasom dodá lesk a podčiarkne farbu. Pre brunetky sa zase hodí odvar zo žihľavy.
  4. Rýchlu pomoc nájdete v prírodnom všelieku – v mede. Stačí čerstvo umyté vlasy opláchnuť vodou, v ktorej je rozpustená jedna lyžica tohto sladkého dochucovadla. Okamžitý ozdravujúci efekt zaručený!
Zdroj: sxc, sxc.hu, Emma
Odporúčame