Online zoznamka vie byť zábava, možno nájdete aj lásku: Ktoré otázky nakopnú konverzáciu?

Online zoznamka

Randenie v 21. storočí môže vyzerať aj takto (Zdroj: GettyImages)

Spoznať nových ľudí prostredníctvom internetu je dnes absolútne bežnou záležitosťou. Online zoznamky sa stále tešia veľkej obľube a popularite. Časy, kedy sa ľudia hanbili priznať, že si našli partnera touto cestou, sú našťastie preč. Ako môže vyzerať randenie v 21. storočí?

Prehľad online zoznamiek

Existuje veľké množstvo zoznamiek, ktoré sa od seba odlišujú iba v drobnostiach. Odporúčame vám vyskúšať viac typov, aby ste sami zistili, ktorá platforma vám vyhovuje najviac. Mimoriadne populárne sú napríklad tieto:

  • Tinder – nájsť tu možno azda všetky ročníky, vrátane ľudí v pokročilejšom veku. Patrí medzi najznámejšie online zoznamky, ktorých používateľské rozhranie je veľmi jednoduché a intuitívne. Registrácia je zadarmo. Napísať si môžete iba s niekým, s kým máte takzvanú „zhodu“, čiže vy aj on ste označili, že ste si navzájom sympatickí na základe fotografií alebo uverejneného opisu samého seba. Nájsť tu môžete vážny vzťah aj kamarátstvo či partnera na turistiku a iné.
  • Partner na úrovni ak túžite po láske a partnerstve, skúste práve túto zoznamku. Od Tinderu sa líši tým, že ponúka prepracovaný systém analýzy osobnosti, na základe čoho vám bude ponúkať niekoľkých kandidátov. Registrácia na tejto zoznamke je zadarmo, avšak nedostanete tam to, čo by ste možno očakávali. Po zaplatení takzvaného VIP členstva sa vám odomknú všetky funkcie, s ktorými to bude naozaj zaujímavejšie.
  • EliteDate O niečo menej známa je aplikácia EliteDate. Využívajú ju často podnikatelia. Funguje na podobnom princípe ako Partner na úrovni. Po absolvovaní psychologického testu a vyhodnotení vašich odpovedí, vám aplikácia vyfiltruje tých najvhodnejších potenciálnych partnerov pre vás.

Ako nakopnúť konverzáciu?

V prvom kontaktu sa rozhoduje jedna alebo druhá strana na základe sympatií z fotografie alebo popisu. Na to, aby ste sa spoznali aj bližšie prostredníctvom písania, je dôležité nakopnúť konverzáciu. Odlíšte sa od ostatných a príďte sami s množstvom tém. Dáte tak o sebe vedieť, že ste jedinečnou osobnosťou. To, že sa má ozvať ako prvý muž, je už tiež dávno pasé. Zoberte situáciu do vlastných rúk.

  1. Čo ťa zaujalo? Zistite dôvod záujmu, pre ktorý sa druhá strana rozhodla vyjadriť vám sympatie. Odpoveď by nemala byť všeobecná. Zároveň vám to pomôže posúdiť postoj, myšlienky a čo je najdôležitejšie, zámery druhej osoby.
  2. Ako vyzerá tvoj bežný deň? Táto otázka otvára niekoľko ďalších smerov na rozvinutie konverzácie. Zistite tak, či ten druhý pracuje, či si doma varí alebo má iné záľuby.
  3. A ako vyzerá tvoj bežný víkend? Podstatným kritériom pre vás môže byť zistenie, či je osoba na druhej strane aktívna alebo patrí skôr k domasedom. Tiež tak zistíte to, či má priateľov a stretáva sa s nimi.
  4. Akým superhdinom/superhrdinkou by si chcel/-a byť a prečo? Pridaním zábavných, neopozeraných a nečakaných otázok sa rozhodne zmení aj nálada vo vašom písaní. Táto otázka navyše slúži aj na to, aby ste viac spoznali povahu. Navyše tak môžete zistiť, či má druhá strana rada filmy tohto typu a pri plánovaní možného rande by ste mali tak o program hneď postarané.
  5. Čo všetci neznášajú, ale ty to máš rád/-a? Táto otázka je rozhodne zaujímavá. Napovie vám, čím je táto osoba jedinečná, a tiež odhalí jej zvláštnosti.
  6. Čo ťa vzrušuje na žene/mužovi? Po určitom čase a klasických otákach môžete trochu s druhou stranou aj koketovať. Zistite, čo je pre danú osobu príťažlivé na druhom pohlaví! Rozhodne s takýmito otázkami ale nezačínajte hneď v úvode, pôsobilo by to lacno.

Nebojte sa ísť do toho

Podľa prieskumov zhruba šesť z desiatich opýtaných uviedli, že majú celkovo pozitívnu skúsenosť s týmito platformami. Zaujímavé sú aj ďalšie čísla. 14 % opýtaných ľudí opísalo svoju skúsenosť s online zoznamkami ako veľmi pozitívnu a 43 % povedalo, že ich skúsenosť bola skôr pozitívna. 72 % opýtaných žien tvrdí, že bolo pre nich veľmi dôležité, aby profily, ktoré si prezerali, obsahovali typ vzťahu, ktorý druhá osoba hľadala. Podľa viacerých je tiež dôležité uviesť vek, druh povolania alebo výšku.

Vyskúšali ste už niekedy online zoznamku?

Zdroj: plnielanu.sk, vyberomat.sk, wedbook.in
Odporúčame