Povedali by ste, že tieto filmové hviezdy majú už 60 rokov? Aha, ako skvelo vyzerajú!

Narodeniny 60

Kto sa tento rok zaradí do Klubu šesťdesiatnikov? (Zdroj: GettyImages)

Vek dobehne nás všetkých. Tento rok oslavujú okrúhliny viaceré známe filmové hviezdy a pridajú sa tak do „Klubu 60“. Mnohí však na svoj vek vyzerajú veľmi dobre, dokonca až tak, že im ste im ho ani zďaleka netipli. Kto tento rok oslavuje a ktoré slávne osobnosti patria k šesťdesiatnikom, aj keď na to vôbec nevyzerajú?

 

Tento rok oslavujú 60-tku  /  Majú po 60-tke, no nepovedali by ste to

 

Celebrity, ktoré tento rok oslavujú 60 rokov

Tom Cruise

Cruise si tento rok doprial na 60. narodeniny nový diel Top Gunu, ktorý sa stal obrovským hitom a zároveň jeho najzárobkovejším projektom. Okrúhliny oslávil 3. júla a stále sa aktívne podieľa na hraní a produkovaní svojich filmov. Taktiež sa pravdepodobne stane prvým Američanom, ktorý nakrúti film priamo na obežnej dráhe Zeme.

Demi Moore

Demi Moore svoje okrúhliny ešte len oslávi a to 11. novembra. Počas svojej doterajšej kariéry sa objavila vo viac ako 60 filmoch a seriáloch, pričom najobľúbenejšie boli Duch, Charlieho Anjeli či akčný film G. I. Jane. Jej hlas tiež patrí medzi tie nezabudnuteľné, nadabovala množstvo známych rozprávkových postáv, napríklad Esmeraldu zo Zvonára u Matky Božej.

Steve Carell

Nedávno, konkrétne 16. augusta, svoju 60. oslavoval Steve Carell. Aj keď vám určite napadnú ako prvé jeho komické role ako Michael zo sitcomu Kancel či Andy zo 40 rokov panic, Carell má vo svojom repertoári aj zopár skvelých dramatických filmov. Odporúčame najmä jeho vyobrazenie sériového vraha v športovom Hone na líšku, za ktorý získal oscarovú nomináciu.

Jodie Foster

Jodie čaká narodeninová párty 19. novembra. Počas svojej kariéry hrala vo viac ako 80 filmoch a seriálov, pričom bola ocenená dvomi Oscarmi a desiatkami ďalších ocenení. Po prvýkrát sa objavila na televíznych obrazovkách už ako 3-ročná v malej  úlohe. Medzi jej nezabudnuteľné filmy patria Mlčanie jahniat, Kontakt, ale aj Taxikár.

Bob Odenkirk

Meno Bob Odenkirk môže byť pre niekoho menej známe. Herca, ktorý oslávi 60. narodeniny 22. októbra, budete poznať ako právnika Saula z fantastického seriálu Perníkový tatko. Herec dostal aj svoj vlastný seriál Radšej volajte Saulovi, ktorý tento rok šiestou sériou skončil a zaradil sa medzi to najlepšie, čo v televízii na posledné obdobie bežalo. Za stvárnenie postavy získal dve ceny Emmy.

Michelle Yeoh

Malajzijská herečka Michelle Yeoh už pár týždňov patrí do Klubu 60. V 80. rokoch hrávala po bohu Jackieho Chana, dnes si rada strihne aj hlavnú postavu. Medzi jej najznámejšie projekty patria filmy Tiger a drak, bondovka Zajtrajšok nikdy nezomiera s Piercom Brosnanom či nedávny seriál o Marcovi Polovi. Jej tohtoročný skvelý film Všetko, všade, naraz, bude ašpirovať hneď na niekoľko Oscarov, vrátane ceny pre herečku v hlavnej úlohe.

Jim Carrey

Šesťdesiatnikom je od januára aj nezabudnuteľný komik Jim Carrey. Kto by nemal rád herca, ktorý vyzerá, akoby počas svojich grimás nemal lícne kosti? Jim stvárnil množstvo postáv, medzi najznámejšie patria Ace Ventura, Maska či Všemocný Bruce. Ak chcete herca vidieť aj v dramatickej úlohe, vrelo odporúčame originálnu snímku Truman Show, za ktorú získal Zlatý Glóbus.

Wesley Snipes

Wesley Snipes začal svoju hereckú kariéru písať ešte v 80. rokoch, pričom v júli oslávil svoje 60. narodeniny. Je rovnako hrdinom komédií, ako aj akčných filmov – z jeho tvorby vypichneme Blade, Demolátor so Stallonom, Nezničiteľní a novinku Dolemite. Najviac známy je však zrejme jeho incident z 90. rokov, keď ho polícia zatkla za prekročenie rýchlo o 130 kilometrov za hodinu.

Matthew Broderick

Brodecikovou najslávnejšou úlohou je nepochybne Ferris Bueller v rovnomennej komédii o jeho voľnom dni. Zahral si však i v dramaticky ladených filmoch ako Miesto pri mori či Na mňa sa môžeš spoľahnúť. Nadaboval aj známe animované postavy, jeho hlas môžete počuť v originálnom znení Levieho kráľa alebo Pána včielku. Herec oslávil 60 rokov presne 21. marca.

Rosie O’Donnell

Známou rolou Rosie O’Donnell bola nepochybne Doris s Veľkého víťazstva – športového filmu o ženách hrajúcich bejzbal počas druhej svetovej vojny. Predstavila sa aj v tohtoročnej seriálovej prerábke. Poznáte ju určite aj z jej komických úloh, napríklad Berry z Flinstonovcov či hlas Terk v animovanom Tarzanovi. Narodeniny oslávila spoločne s Broderickom 21. marca.

Jon Bon Jovi

Jon Bon Jovi svoje 60. narodeniny oslávil začiatkom marca. Jeho meno sa spája aj s filmovým priemyslom, zložil piesne pre mnohé filmy a seriály, pričom za Blaze of Glory bol nominovaný aj na Oscara. Doma má vystavenú hudobnú ceny Grammy a to konkrétne za najlepšiu country pieseň z roku 2007.

Axl Rose

Frontman kapely Axl Rose oslávil 6. februára svoje 60. narodeniny. Jeho hity odzneli v skvelých filmoch ako Terminátor 2, Pavučina lží či Zbohom, baby. Z troch nominácii na Grammy však zatiaľ nezískal ani jednu. Medzi najväčšie hity kapely patria Patience, Welcome to the Jungle a Don’t Cry.

Ralph Fiennes

Posledný hollywoodskym hercom na našom zozname je Ralph Fiennes. Svoju 60 oslávi ako posledný a to až dva dni pred Vianocami. Môžete ho poznať ako zákerného Amona zo Shindlerovho zoznamu alebo Voldemorta z filmovej série Harry Potter. Počas svojej kariéry získal desiatky ocenení a dve oscarové nominácie – popri Spielbergovej klasike aj za Anglického pacienta.

Títo už majú dávno po šesťdesiatke, no povedali by ste to?

Julianne Moore

Povedali by ste, že aj oscarová herečka Julianne Moore má už po 60? Svoje okrúhliny oslavovala v decembri 2020. Kariéru začala pomerne neskoro, až pred svojou tridsiatkou. Na svojom konte má desiatky skvelých filmov, vypichneme z nich Magnóliu, Potomkov ľudí a Stále som to ja. Počas hereckej kariéry pozbierala i množstvo ocenení a ďalší 160 nominácií.

Colin Firth

Šesťdesiatku už dávnejšie oslávil ďalší oscarový herec – Colin Firth. Britský talent mal okrúhle narodeniny 10. septembra 2020. Zlatú sošku získal za film roka Kráľova reč, v ktorom stvárnil koktavého kráľa Juraja VI. Okrem nej má aj ocenenia z prestížnych filmových festivalov z Benátok aj z Cannes. Dokonca si spolu s Julienne Moore aj zahrali a to v snímke Single Man.

Denzel Washington

Už rovno pred sedemdesiatkou má nestarnúci filmový hrdina Denzel Washingotn. Okrúhle 70. narodeniny oslávi o dva roky v decembri. Aj napriek vysokému veku neprestáva udivovať svojimi odvážnymi úlohami a filmami. Zahral si aj významné historické osobnosti ako Malcoln X, Roman J. Israel či Frank Lucas. Svojich dvoch Oscarov získal však za Training Day a Glory.

George Clooney

Miláčik ženského publika George Clooney sa zapísal do Klubu 60 minulý rok v máji. Jeho herecká kariéra začala koncom 70.  rokov minulého storočia v televíznych seriáloch, neskôr sa objavil vo filmoch. Dnes ho poznáme ako Michaela Claytona, Harryho z Po prečítaní spáľte a Dannyho z lúpežnej trilógie. Podobne ako Denzel, aj on má na konte dvoch Oscarov (posledného za produkovanie filmu Argo).

Antonio Banderas

Obľúbený španielsky herec, známy vďaka úlohám ako Zorro či Desperado, už tiež patrí dva roky do Klubu 60. Napriek tomu má rozpracovaných 5 filmových projektov. Svoju prvú oscarovú nomináciu získal až v roku 2020. Naposledy sme ho mohli v kinách vidieť ako atraktívneho herca Félixa zo snímky Film roka.

Julia Louis-Dreyfus

Rozhodne by ste nepovedali, že Julia Louis-Dreyfus má už niečo po šesťdesiatke. Stále výzorom mladá a krásna herečka prerazila vďaka postave Elaine v seriáli Seinfeld ešte v 90. rokoch. Aktuálne pracuje na troch filmoch a nedávno ukončila seriál Veep z produkcie HBO. Je držiteľkou 11 cien Emmy za seriálovú tvorbu a taktiež má doma aj Zlatý Glóbus za spomínaný sitcom.

Meg Ryan

Viete si predstaviť romantickú dvojicu z 90. rokov, v ktorej by ženskú úlohu nehrala Meg Ryan? Ani my nie. Počas svojej kariéry roztopila vo filmoch srdcia Nicolasovi Cageovi, Billymu Crystalovi či Tomovi Hanksovi – tomu dokonca dvakrát. Naposledy sa vo filme predstavila ešte v roku 2015 a teraz si užíva herecký dôchodok.

Patríte aj vy do Klubu 60?

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame