Pravdivý príbeh: Dcéra má nízke sebavedomie, rieši ho plastikami

matka dcéra

Thinkstock.com

Je až hrozné, ako sa v dnešnej dobe preceňuje zovňajšok. Aj za mojich mladých čias sme dbali na to, aby sme išli do mesta pekné, upravené, ale nevenovali sme tomu toľko času ako dnešní mladí. Vidím to aj na svojej dcére. Môžem jej dokola opakovať, že v mojich očiach je tá najkrajšia a ide najmä o to, čo má v hlave a v srdci, ale ona o sebe stále pochybuje. Nebolo tomu vždy tak.

Naša Veronika bola prirodzene pekná. Netrávila pred zrkadlom hodiny, skôr ju to bavilo vonku medzi priateľmi. Keď dcéru zobrali na školu, o svoj zovňajšok sa začala starať oveľa viac. Bežne vstávala o piatej, aby si spravila vlasy, make up a až potom išla medzi ľudí. Za jej zmenou, ako som sa neskôr dozvedela, stál muž.

Peter bol Veronikina prvá vážnejšia známosť, ktorú nám aj predstavila. Bol to taký nafúknutý holobriadok a mala som čo robiť, aby som sa tvárila normálne, keď sme sa zoznámili. Veronike som sa divila, čo na ňom vidí. Správal sa nadradene, ostatných posudzoval a veľmi rýchlo odsudzoval. Veronika sa ho zastávala, že v súkromí je úplne iný. Mne napadlo, že môže byť jedine ešte horší, pretože naša dcéra sa pod jeho vplyvom menila čoraz viac. Začala držať diétu a chodiť do posilňovne. Mne tvrdila, že to robí kvôli sebe a Peter jej len otvoril oči, že by mohla pár kíl zhodiť. Peter jej tiež poradil, aby vymenila šatník. Novú postavu predsa treba ukazovať. Bolo to príliš vyzývavé oblečenie, ale Peter to mal tak rád. Veronika sa dušovala, že aj ona sa tak lepšie cíti. Pravda bola taká, že by Peter s ňou nikam nešiel, keby sa neobliekla a neučesala podľa jeho gusta.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Dcéra nám prerastá cez hlavu, s manželkou sa hádame pre výchovu


Dúfala som, že tento vzťah Veroniku rýchlo prejde. Už prestávala vyzerať šťastná. Peter ju často zneisťoval o tom, ako vyzerá. Jeden večer nemala moja dcéra chuť ísť na diskotéku. Nechcelo sa jej fintiť, chcela ostať doma a pozerať film. Peter sa urazil a ako pomstu si na diskotéke užil s nejakou neznámou slečnou. Vtedy si Veronika povedala dosť a Petra veľmi rýchlo opustila. Ten sa síce snažil vrátiť späť, ale u mojej dcéry už nepochodil.

Myslela som, že sa Veronika po rozchode vráti k svojmu nenáročnému štýlu. Nevera ju ale veľmi zasiahla a aj zneistila. Zaumienila si, že musí na svojej postave a vizáži ešte viacej zamakať. Jedného dňa prišla za mnou, že si chce dať zväčšiť prsia. Síce schudla a s postavou je ako tak spokojná, ale schudla aj tam hore a už ju nebavilo vypchávať si podprsenky vankúšikmi. Ostala som veľmi zaskočená. Prehovárala som dcéru, nech si to ešte premyslí. Veď ide o operáciu v celkovej narkóze, vážny zásah do tela. Navyše to vôbec nepotrebovala. Bola pekná taká aká bola.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Vlastná dcéra nás využíva, nevieme, čo s ňou!


Veroniku som, žiaľ, neprehovorila. Miesto toho ma požiadala o láskavosť, či jej po operácii nepomôžem. Sama by som jej to navrhla, ale bola som z toho celého mimo a stále som bola proti tomu, aby dcéra na plastiku išla. Tiež som nevedela, čo to všetko obnáša a či to zvládnem.

Vidieť vlastné dieťa v takých bolestiach, aké Veronika po operácii mala, bolo hrozné. Pomáhala som jej so všetkým, čo som mohla. Prvé dni som ju kŕmila, umývala, česala. Nechápem, že do toho išla dobrovoľne a vyčítala som si, že som Veroniku od operácie neodhovorila. Paradoxne, náš vzťah to ale veľmi utužilo. Viem, že sa môžeme na seba navzájom stopercentne spoľahnúť.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Môj muž má dieťa s dcérinou kamarátkou!


Veronika bola s výsledkom operácie nadmieru spokojná. Rada sa fotila a svoje fotky začala uverejňovať na sociálnej sieti. Ľudia ju tu veľmi chválili za to, ako sa zmenila a ako super vyzerá. Samozrejme nevedeli, čo všetko je za tým, i keď niektoré kamarátky tušili. Toľká pozornosť a komplimenty Veroniku len utvrdili v tom, že spravila dobre, že išla pod nôž.

Dcéra najnovšie rozmýšľa, že si dá k Vianociam darček, zväčšenie pier. Uisťuje ma, že nechce vyzerať ako kačica, išlo by len o veľmi jemnú zmenu. Nepáči sa mi to. Čo bude po tom? Plastika nosa, viečok, či lifting tváre? Veronika je ale tvrdohlavá a ide si za svojím. Ja už neviem, ako ju mám presvedčiť, že krása nie je všetko a najmä musí vychádzať zvnútra. Bojím sa, aby sa mi dcéra nezmenila na plastikovú bezduchú krásku, ktorá síce zaujme na prvý pohľad, ale to bude tak všetko.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Ako by ste sa zachovali na mieste matky? Napíšte aj ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: Thinkstock.com
Odporúčame