Pravdivý príbeh: Donášať kamarátke na neverného muža? Už nikdy viac!

Muž

thinkstockphotos.com

Môj brat je charizmatický a príťažlivý muž. Vždy bol, vždy to o sebe veľmi dobre vedel a využíval. Minulý rok oslávil štyridsať päťku, za sebou má dva rozvody, niekoľko viacmesačných vzťahov a tie kratšie ani nepočítam. Keďže bol podstatne starší, nikdy sme si neboli až takí blízki ako napríklad s mojím ďalším bratom.

Keď som sa ale chystala na nejakú akciu, stretnutie so spolužiačkami alebo neskôr s kolegyňami, bol to ten najpozornejší brat. Vždy bol viac ako ochotný prísť pre mňa a odviezť ma, prípadne aj na chvíľu ostať. Viem, že niektoré moje známe mu podľahli, ale bola to ich vec. Ja som nikdy neriešila, keď sa zo mňa dotyčná snažila vytiahnuť informácie, či jej môj brat ešte niekedy zavolá, prípadne prečo sa viac neozval. Nechcela som im povedať, že si len užíva voľnosť po poslednom rozvode.

Nakoniec si však Martin našiel Janku, ktorú som si celkom obľúbila. Bola približne rovnako stará ako brat, čo bolo pre viacerých prekvapením. Martinove ženy museli byťvždy minimálne o desať rokov mladšie. Pre mňa bola aj napriek veku ako moja rovesníčka. Celkom dobre sme si rozumeli, často sme chodili spolu nakupovať. Pracovala okolo módy a bolo vidieť, že sa vyzná.

Napriek mojim sympatiám som bola poriadne prekvapená, keď nám Martin oznámil, že sa idú s Jankou brať. Otec ho presviedčal, nech si to ešte rozmyslí, veď len nech si spomenie, ako ho bývalé manželky pripravili takmer o všetok majetok. Na čo papier na to, keď spolu chcú bývať, nemajú už dvadsať a vyhnú sa mnohým problémom, ak by im to nevyšlo. Janka ale na svadbe nástojila a bola to sčasti jej podmienka, ak mala ostať s Martinom spolu. Bola totiž vlastne starou pannou, pretože hoci mala za sebou viacero dlhých vzťahov, ani jeden sa neskončil pred oltárom.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Poznám tajomstvo môjho brata – a nikomu ho nemôžem prezradiť


Konala sa teda svadba. Jankina premiéra a my všetci ostaní sme dúfali, že Martinova derniéra. Janka si svojho manžela strážila ako klenot. Možno to bolo aj dôvodom, prečo tak nástojila na sobáši. Myslela si, že tak bude mať Martina viac pod dozorom. Aj keď som sa nikdy nestarala do Martinových vzťahov, pri Janke som urobila výnimku, čo som neskôr oľutovala.

Blížilo sa leto, s tým kopec akcií a výletov. Martin si nevedel predstaviť ani jeden víkend bez toho, aby sa nepovozil na svojej motorke. Keďže aj môj priateľ je motorkár, často sme sa na podujatiach stretli. Janka nemohla ísť s Martinom vždy kvôli práci. Preto ma poprosila, aby som jej dávala echo, čo jej muž robí a s kým sa baví. Viem, že som mala hneď odmietnuť, no mala som ju rada. Martin sa ale správal vzorne. Samozrejme flirtovanie s dámami by si neodpustil, ale oproti tomu, čo vyvádzal voľakedy, to bol len slabý odvar. Janku som vždy uistila, že sa nemusí obávať, môj brat asi s vekom dostal aj rozum.

Martina si však ako svoju korisť vyhliadla Monika. Bola to moja bývalá kolegyňa. Ten typ ženy, pri ktorej sa necítite so svojím partnerom príjemne, pretože máte v podvedomí pocit, že ho zvádza. Len tak. Aby si dokázala, že na to má. Ak to bol muž zadaný, o to lepšie. Na jednej z akcií sa jej podarilo zlomiť aj Martina. Teda neviem, nakoľko ho musela prehovárať, nebola som tam, ale môj priateľ áno. Nevedela som, čo mám robiť. Po porade s priateľom som sa rozhodla mlčať – koniec koncov, nebola som tam. Tak som sa tvárila, že o ničom neviem.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Nevera a rozvod otrasnú švagrinú nakopli, dnes je z nej kočka


Martin sa však s Monikou ťahal aj ďalej – nebol to len úlet. Začala som sa cítiť voči Janke vinná a tak som jej povedala, nech si ho preverí, že sama nič neviem, ale začína sa o nich klebetiť. Keď sa to potvrdilo, bol oheň na streche. Účty si ale Janka nevybavovala s neverníkom, ale so mnou. Zavolala mi, že som ju sklamala, bola nepríjemná a nahučala na mňa, že som bratovi Moniku podstrčila. Veď sme sa s Monikou poznali, vedela som aká je, a tým pádom som vinná, keď som im v nevere nezabránila.

Bola to pre mňa ľadová sprcha. Myslela som, že keď sa Janka upokojí, uvedomí si, na koho má kričať a kto jej robil po celý čas službu. Nestalo sa tak. Janka mi začala vypisovať smsky, nech jej napíšem, kde dotyčná býva, nech jej pošlem jej celé meno a ona si ju nájde na sociálnych sieťach a podobné veci.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Švagriná neprišla na pohreb vlastnému bratovi – ale ten dôvod!


V tom momente som si povedala dosť. Nechcela som byť za mrchu a šplechnúť Janke do tváre: ,,Veď sme ti všetci vraveli, ako to vaše manželstvo dopadne.“ Rázne som jej vysvetlila, že si neželám, aby ma viac krát kontaktovala ohľadne Martina. Už nikdy. Nech si problémy s Martinom riešia sami a mňa nech vynechajú.

Situácia sa po nejakom čase upokojila v zmysle, že Janka môjmu bratovi odpustila a tvári sa, že je všetko v poriadku. Zato náš vzťah je úplne iný – ohovára ma pred spoločnými známymi, tvrdí, že som ju zradila. Mrzí a hnevá ma to, ale asi s tým nič nenarobím. Zaprisahala som sa, že sa už nikdy nedám zatiahnuť do podobnej hry, či už to bude s terajšou alebo nejakou ďalšou bratovou známosťou. Nakoniec z toho aj tak vylezie najhoršie tá osoba, ktorá chcela pomôcť.


Ako by ste situáciu vyriešili? Poznáte podobný príbeh aj vy? Podeľte sa o svoje skúsenosti aj s ostatnými čitateľmi v diskusii alebo ho pošlite celý na plnielanu@plnielanu.sk.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, DT
Odporúčame