Pravdivý príbeh: Mama sa nechce rozviesť, radšej ticho trpí

Žena

thinkstockphotos.com

U nás doma bola vždy chladná atmosféra, ale ako deti sme to neriešili. Proste to tak bolo. Otec s mamou sa poriadne nebavili. Keď už aj museli spolu komunikovať, otec väčšinou zadal príkazy a mama ich plnila. Čo sa týkalo detí, tak nie, že by nás rodičia zanedbávali, to nie. Mali sme v podstate vždy všetkého dostatok, niekedy aj prebytok. Čo by sme prijali ale najviac, pokojný a šťastný domov, kam by sme sa rady vracali, to nám chýbalo.

Dodnes si myslím, že väčšiu chybu na tom, ako to u nás vyzeralo mal otec. Mamu si nikdy nevážil, dával jej to aj patrične pocítiť. Posmieval sa jej, že nevie variť, nevie sa obliekať, v ničom nie je dosť dobrá. V podstate mohla byť rada, že je doma a stará sa o nás, pretože podľa otca by nič iné ani robiť nevedela. Síce v starostlivosti o nás mala podľa neho tiež medzery, ale doma ju mohol aspoň neustále kontrolovať a napomínať. Keď sa otcovi zazdalo, že si mama príliš presadzuje svoj názor, odstrihol ju od zdrojov. Nezarábala, peniaze dostávala od otca a toto bol jeho pomerne častý spôsob, ako mamu vytrestať.

Keď už sme boli so sestrou staršie a veľa vecí si uvedomovali, skúsili sme mamu prehovoriť, nech sa rozvedie. Snažili sme sa ju presvedčiť, že kvôli nám sa nemusíme hrať na rodinu a v podstate sa nám uľaví. Mama ale miesto toho, aby od otca odišla, sa za každú cenu tvárila, že jej to takto vyhovuje. Trvala na spoločných večeriach, aj keď sa za stolom nemohlo povedať ani slovo, pretože otec si to neželal.  Chcela chodiť na rodinné výlety, ktoré ale vyzerali tak, že ona niečo navrhla, otec nápad skritizoval a prišiel s niečím iným. Nasadil nás do auta a aj keď mama chcela ísť tam, kam si vymyslela ona, otec skrátka odšoféroval, kam si zmyslel on.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Neuveriteľné – manžel ma opustil kvôli staršej a škaredšej!


Moja staršia sestra sa hneď ako mohla z domu odsťahovala. Ja som ju nasledovala o rok na to, keď som si našla vo vedľajšom meste prácu a neskôr aj manžela. Keď ma manžel zobral prvý krát domov k nim, bola som v nemom úžase. Jeho otec sa k mame správal ako pravý gentleman. Pozorný, milý, dokonca obaja nemali problém si pred nami prejavovať nežnosti. Niečo, čo som u nás doma nikdy nevidela. Skôr opak.

Otec sa po nejakom čase opäť vyznamenal. Mama musela ísť na operáciu, po nej potrebovala týždeň ostať doma. Miesto toho, aby sa o ňu aspoň raz v živote postaral, odišiel na lyžovačku. Dozvedela som sa to až po troch dňoch, keď mama bola úplne odkázaná len sama na seba. Aj to najprv zatĺkala a tvárila sa, že je všetko v poriadku, ani k nej nemusíme prísť na návštevu. Samozrejme, že bola proti, hneď by sme so sestrou zistili, že sa otec na mamu takto vykašľal.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Pri rozvode išla láska bokom, manžela som obrala o všetko


Mama naďalej napriek všetkému na rozvod s otcom ani len nepomyslela. Nechápala som to. Tvrdila, že lásku ma napozeranú dosť zo seriálov, ale v skutočnom živote je to o inom. Keď som sa spýtala, že tak teda o čom, len ma odbila, že to sama po čase zistím vo vlastnom manželstve. Nemalo význam ju tlačiť do niečoho, čo nechcela. Po čase sme to so sestrou vzdali, aj keď nechápali. Veď už sme dávno neboli malé deti, mama nemusela trpieť kvôli nám, ako tomu veľakrát v nefungujúcich manželstvách býva.

Spravili sme napokon posledný pokus. Chceli sme, aby mama aspoň od otca odišla a šla bývať k mojej sestre. Bývala vo veľkom dome, miesta mala habadej. Mama nás rázne odmietla s tým, že by sa nemal kto starať o otca. Starne a čo ak sa mu niečo stane, kto dá na neho pozor. Mám pocit, že mama si predsa len niečo vzala z tých svojich seriáloch o láske. A to vieru v šťastný koniec, aj keby ju hlavný hrdina akokoľvek nemal rád. 


Poznáte podobný príbeh? Ako by ste sa v danej situácii zachovali vy? Podeľte sa o svoj názor s ostatnými čitateľmi v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, VN
Odporúčame