Rozmaznajte svoje vlasy: Tieto domáce kúry ich dostanú do formy

vlasy

Thinkstock.com

Máte po lete vlasy unavené, matné, poškodené zo slnka a morskej vody? Lámu sa, ťažko rozčesávajú a vyzerajú zničené? Vyskúšajte dodať im životaschopnosť a lesk kúrami na vlasy, ktoré zvládnete doma z dostupných surovín. Zábal aplikujte pred umývaním vlasov, nebudete ich musieť zaťažovať opakovane a nechajte na vlasoch pôsobiť v teple. Na tento účel poslúži čiapka do sprchy alebo rozstrihnuté mikroténové vrecúško, hlavu ešte omotajte zohriatym starším uterákom.

Pivo a vajce na jemné vlasy

Ak sú vaše vlasy tenké a lámavé, potrebujú posilniť a spevniť, pomôže kúra s vajíčkom a pivom. Jedno vajce dobre vymiešajte s 30ml piva a naneste rovnomerne na mokré vlasy. Nechajte pôsobiť 15-20 minút, potom vlasy dobre opláchnite. Použite vlažnú vodu, aby sa bielky vo vlasoch „neuvarili“, dostať ich dolu z dlhých vlasov by bolo náročné.

Citrón pre lesk

Narušeným vlasom, ktorým chýba lesk a pružnosť, dodáte energiu s týmto zábalom: 30 ml zohriateho olivového oleja zmiešajte s 30 ml čerstvej šťavy z citróna. Nanášajte do mokrých vlasov, necháte pôsobiť hodinu a vlasy dôkladne umyte šampónom.

Henna vyživí

Suché vlasy pôsobia nezdravo a majú sklon lámať sa. Výživu a vlhkosť im dodáte maskou z práškovej henny a oleja. Henna je prášok získaný z bylín, obsahuje mnoho vzácnych látok, ktoré vlasom prospievajú, chránia ich a spevňujú. Henna sa nepoužíva len na farbenie, ale i ako účinná vlasová kúra. Lyžičku bezfarebnej (neutrálnej) práškovej henny zmiešajte s lyžicou kvalitného rastlinného oleja. Na miešanie nepoužívajte kovové nádobky ani lyžičky. Výborne sa hodí arganový, makadamiový alebo avokádový olej. Hladkú kašu naneste na vlhké vlasy, používajte pritom rukavice, aby ste ochránili ruky pred zafarbením a nechajte v teple pôsobiť 30-60 minút. Dôkladne opláchnite.


Tiež by vás mohlo zaujať: Krásne a zdravé vlasy aj v zrelom veku: Pomôže vám keratín a vhodná strava


Jogurt na rozlietané vlasy

Ťažko upraviteľné vlasy, ktoré lietajú a tvoria chuchvalce, výborne hydratuje jogurt alebo kyslá smotana. Základný recept je zmiešať téglik jogurtu s lyžičkou medu a lyžičkou olivového oleja, naniesť na vlasy a nechať pôsobiť aspoň hodinu. Následne dobre umyť šampónom. Pre obmenu môžete pridať do zábalu rôzne rozmixované ovocie alebo zeleninu – banán, marhule, šalátovú uhorku, jahody, avokádo.

Káva pre hnedovlásky

Oživenie farby a posilnenie vlasov zabezpečí pre brunetky nočný zábal s kávou. Vlasy navyše príjemne prevonia a kofeín podporuje rast vlasov, pôsobí aj proti ich vypadávaniu. Zábal pripravíte takto:

  • 1 biely smotanový jogurt
  • 1 lyžička olivového oleja
  • 1 lyžička medu
  • 2-3 lyžičky instantnej kávy
  • trošku mletej škorice

Všetko dobre vymiešajte na hladkú kašu, naneste na vlhké vlasy a kúru nechajte pôsobiť cez noc. Ráno vlasy dôkladne opláchnite a umyte.


Tiež by vás mohlo zaujať: Ušetrite na kaderníčke: Nafarbiť vlasy a zakryť šediny zvládnete aj doma


Bylinkový zábal pre lepšie rozčesávanie

Polodlhé a dlhé vlasy ohlasujú svoje hladovanie tým, že sa ťažko rozčesávajú. Klasická kúra olej-žĺtok-med-citrón s pridaním byliniek im dodá všetko potrebné.

Potrebujeme:

  • 60 ml olivového oleja
  • 1 žĺtok
  • 1 lyžicu medu
  • 1 lyžičku citrónovej šťavy
  • po 1 lyžičke sušených bylín – harmančekové kvety, brezové listy, rozmarín a žihľava

Byliny pridáme do oleja na vodnom kúpeli a necháme vylúhovať 30 minút. Scedíme, necháme vychladnúť. Vmiešame žĺtok, med, citrónovú šťavu, nanesieme na mokré vlasy, necháme pôsobiť hodinu, dôkladne umyjeme šampónom.

Aloe Vera pre spevnenie

Zábal s gélom z čerstvých listov aloe robí zázraky pri spevňovaní vlasov. Stačí odrezať list z Aloe Vera, umyť ho a prekrojiť po dĺžke. Lyžičkou zoškrabnite gélovú vrstvu a rozmixujte. Na zábal potrebujete 100-200 ml gélu podľa dĺžky vlasov, votriete ho do vlasov a necháte pôsobiť asi 30 minút. Dobre opláchnite. Účinok sa prejaví už po troch zábaloch.


Aké ďalšie domáce kúry na vaše vlasy používate vy? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom .

Zdroj: Thinkstock.com, thinkstockphotos.com, mm
Odporúčame