Pravdivý príbeh: Manžel chce patriť medzi smotánku, míňame na nezmysly

bolesť

photl.com

Môj manžel Peter si vždy potrpel na pekné veci. Chodil rád dobre oblečený, míňal niekedy na nepotrebnosti. Keď ako mladý dostal svoje prvé značkové tenisky, tak sa o ne staral, že aj po pár rokoch vyzerali ako nové. Tak ako obdivoval značky, tak vzhliadal aj k ľuďom, ktorí si ich mohli dovoliť.

My nie sme nejakí chudáci, netrieme biedu, na druhej strane sa ale netopíme v peniazoch. Len môj muž chcel vždy dosiahnuť niečo viac, niekam patriť. Aj keď sa Peťo snažil, nepodarilo sa mu to tak dobre, ako nášmu kamarátovi Jurovi. Juraj sa dobre oženil, cez svokra sa dostal k zaujímavým kontaktom a k ešte zaujímavejším príležitostiam, ako zarobiť peniaze. Darilo sa mu a pomaly, ale iste patrili aj so ženou medzi miestnu smotánku.

Videla som na Petrovi, že na Juraja trocha žiarlil. Podarilo sa mu to, o čom môj muž dlhé roky tajne sníval. Nebol ale z toho voči svojmu kamarátovi zatrpknutý. Práve naopak. Snažil sa s Jurom priateliť ešte viac, dúfajúc, že úspech sa prilepí aj na neho.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Vlastná dcéra nás využíva, nevieme, čo s ňou!


Juraj nás často volal na akcie medzi svojich nových známych. Mne táto spoločnosť prišla cudzia. Cítila sa som sa medzi nimi trápne, témy ich rozhovorov mi prišli strašne plytké a o ničom. Peťo bol ale vo vytržení, mal pocit, že sa stáva jedným z nich.

Pamätám sa, ako obdivne pozeral môj manžel na Jura, keď sme si raz šli sadnúť do nákupného centra. Bolo pred Vianocami a Juraj dal svojej žene kreditku, nech si ide pre seba nakúpiť darčeky. Ešte položartom dodal, že má limit tisíc eur. Mne sa hneď v hlave premietlo, koľko rodinných nákupov by sme za to mohli mať.


Mohlo by vás zaujať:  Pravdivý príbeh: Švagor využíva celú rodinu, je to darmožráč a pozér


Kým to všetko bolo v tejto rovine akéhosi obdivu manžela k Jurovi, dalo sa to zvládnuť. Ibaže Peťo sa dal svojím kamarátom ovplyvniť aj v rôznych dôležitých rozhodnutiach. Asi najbláznivejšie bolo, keď mi manžel oznámil, že sa ideme sťahovať do väčšieho domu. Pretože Juraj mu tvrdil, že momentálne sa to veľmi oplatí a štvrť, kam sme sa mali presťahovať, bude o pár rokov pomaly lukratívnejšia ako sídlo prezidenta. K novému domu samozrejme patrilo aj nové auto. Mohli sme si dovoliť len ojazdené, posunul nám ho Juro, keď on sám si išiel kúpiť lepší model.

Keď Peter domov dotrepal šteniatko nejakého plemena, ktoré bolo podľa Juraja hrozne in, ani som to už nekomentovala. Začínala som sa ale trocha obávať o náš rozpočet. Všetky tieto výstrelky niečo stáli. Manžel v tom čase pracoval už len na polovičný úväzok a finančné suchoty sme začali pociťovať veľmi reálne. Našťastie vtedy Juraj manželovi ponúkol, či nechce pomáhať u neho vo firme. Peťo sa samozrejme tváril, že mu pomôže, lebo veď sú kamaráti, ale nový príjem sme potrebovali ako soľ.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Vytúženú prácu mi pokazila klebetná intrigánska kolegyňa


Krivdila by som manželovi, kebyže sa tvárim, že všetky tieto zmeny, ktoré robil pod Jurajovým vplyvom boli zlé. Nové bývanie je naozaj lepšie a dokonca mám umývačku riadu, o ktorú som celé roky drankala. Stačilo, že nám Juraj raz u nich na návšteve ukázal, čo kúpil svojej žene a ako si to nevie vynachváliť. Ešte v ten večer bol Peťo na internete, aby mi umývačku zohnal. Síce má pre mňa kopec zbytočných funkcií, ale takú majú všetci.

Vidím na manželovi, že má pocit, že aj on už trocha začína zapadať medzi takých ako Juraj. Je z toho úprimne rád. Ja sa o neho aj bojím, aby mu to neprerástlo cez hlavu, alebo aby mu to neskrivilo charakter.  Predsa len, človek má vedieť, kde je jeho miesto, iba tak môže byť spokojný. Najviac sa ale obávam, aby si Peter nenašiel nejaký mladší model namiesto mňa. V týchto kruhoch je to normálne, dokonca sa to tak nosí. Dúfam, že môjho manžela poznám natoľko dobre, že by sa k niečomu takému neznížil…

                                                                                                                                                                                            PT

Zdroj: photl.com, Photl.com, B.M.
Odporúčame