Pravdivý príbeh: Keď som zistila, s kým ma manžel podvádza, zostala som v šoku!

Žena, Pani

Tomu, čo sa stalo, som nevedela uveriť (Zdroj: GettyImages)

Niekedy sa život dokáže zvrtnúť takým bizarným spôsobom, že sa nestačíte čudovať. Myslíte si, že máte všetko pevne v rukách a zrazu zistíte, že to, čomu ste verili, je jedna veľká faloš. Nikdy som nepatrila k tým, ktorí by život považovali za prechádzku ružovou záhradou. Ale keď som stretla muža svojho života a narodili sa nám deti, mala som pocit, že sme šťastná a spokojná rodina.

Moji rodičia sa rozviedli, keď som mala deväť. Niesla som to veľmi ťažko, no oveľa väčšou traumou pre mňa boli ich nekonečné hádky. Ani neviem, kvôli čomu sa stále hádali. Každý pochádzal z iných pomerov, z iného sveta. Keď zaľúbenosť pominula, nedokázali spolu žiť. Po rozvode sa otec odsťahoval a vídala som ho raz do mesiaca, keď som uňho trávila víkend.

Po pár rokoch si našiel novú známosť a keďže v puberte som svojej macoche nevedela prísť na meno, naše vzájomné kontakty sa obmedzili na minimum. Mama sa viac nevydala a neviem ani o tom, že by mala nejaký vzťah. Žila len pre mňa, môjho o tri roky mladšieho brata a pre svoju prácu učiteľky v materskej škole.

Ja som svojho manžela spoznala na vysokej škole. Obidvaja sme študovali ekonómiu. Marek bol sympatický výzorom aj povahou. Vysoký, štíhly, tmavovlasý, vždy veselý a dobrosrdečný. Šíril okolo seba pohodu a svojou bezprostrednosťou očaril aj mňa. Registrovala som ho, no nikdy by som si nemyslela, že by mohol mať o mňa záujem. Bola som tuctové dievča, ktoré poriadne ešte s nikým nechodilo. Nie, panna som už nebola, ale ani o láske som toho veľa nevedela.

Keď ma oslovil v študovni, cítila som sa ako Alenka v krajine zázrakov. Najskôr sme sa stretávali akoby náhodne a vždy sme sa výborne porozprávali. Potom ma pozval na rande, a začali sme spolu chodiť. Prekvapilo ma, že na to, aký bol Marek spoločenský a zdatný v medziľudských vzťahoch, v posteli bol nesmelý a neohrabaný. Sama som bola v sexe dosť neskúsená, no Marek bol na tom hádam ešte horšie ako ja. Časom sme sa ako-tak zladili a hneď po skončení školy sme mali svadbu.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Manžel ma podvádza – a ja ho nedokážem opustiť


Už rok po sobáši sa nám narodila dcéra Marika a dva roky po nej prišiel na svet syn Roman. Ja som po materskej nastúpila ako učiteľka odborných predmetov na ekonomickej škole, Marek pracoval ako vedúci ekonomického oddelenia v jednej veľkej výrobnej firme. Žili sme si spokojne a mala som pocit, že sme šťastní. Len náš intímny život bol ako na hojdačke: niekedy sa mi aj zdalo, že sme naladení na rovnakú vlnovú dĺžku, no potom sa opäť vynoril nejaký problém.

Marek sa často nevedel vzrušiť, alebo mu vzrušenie veľmi rýchlo opadlo. Pripisovala som to únave z práce, splácaniu úveru za domček, do ktorého sme sa presťahovali,  liečbe vysokého krvného tlaku. Síce nikdy nebol vášnivý, no v manželstve prišli aj obdobia, kedy na sex nemal chuť niekoľko dlhých týždňov. Samozrejme, že som zapochybovala, či sa mu páčim, či ma stále miluje. Ale on mi nedával dôvody na takéto pochybnosti – bol z neho vzorný a starostlivý otec aj manžel. Veď práve preto som ho milovala.

Že sa skutočne čosi deje, som zistila po šestnástich rokoch manželstva. Marek sa v tom čase už úplne vyhýbal intímnemu kontaktu, a hoci som mu nič iné nemohla vytknúť, veľmi ma to trápilo. On sa naďalej svedomite staral o rodinu, pomáhal mi vo všetkom. Mohla som sa na neho spoľahnúť.

Keď som však začala očakávať fyzický kontakt, nežnosti, bozky a objatia, akosi sa stiahol a snažil sa z toho vyvliecť. Nespali sme spolu niekoľko mesiacov. Bolo pred Vianocami a v Marekovej firme mali večierok. Išli sme tam spolu, nálada bola výborná. Dávno som sa necítila tak uvoľnená. Rozprávala som sa s priateľmi, keď som si uvedomila, že Marek kamsi zmizol. Práve začali hrať slaďáky, a ja som dostala chuť tancovať.

Išlo som ho pohľadať. Nikde nebol, tak som vyšla von. Bola tma, ale zreteľne som na rohu budovy videla jeho postavu. Stál tam s kolegom Dušanom. Stál? Objímali sa. Marek mal hlavu na Dušanovom pleci a Dušan ho hladil po chrbte. Chvíľu som nemo stála a pozerala na nich. Nepočula som, čo si hovorili, ale veľmi zreteľne som cítila, že to nie je priateľské objatie. Bolo to objatie dvoch veľmi blízkych ľudí. Keby išlo o ženu, povedala by som, že je medzi nimi láska.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Neuveriteľné, mladučkú priateľku podvádza so staršou milenkou


Dušan ma zbadal stáť pred dverami a zrejme to povedal Marekovi, pretože ten sa zrazu prudko od neho odtrhol. Obidvaja vykročili smerom ku mne. Stála som ako socha, hlava mi pracovala na plné obrátky a snažila sa pochopiť to, čo som práve videla. Marekove slová som počula akoby z obrovskej diaľky, akoby ich filtroval nejaký neviditeľný filter. „Chcel som ti to povedať už milión krát, ale nikdy som nenašiel odvahu. Prosím ťa, odpusť mi, nechcel som tebe ani deťom ublížiť, ale už som sa nedokázal pretvarovať.“

Dochádzalo mi to len pomaly, môj manžel je homosexuál! Vždy, keď som počula podobné príbehy o známych ľuďoch zo šoubiznisu, hovorila som si, že takéto čosi ani nie je možné. Ako to, že to žena nespoznala? Veď musela vidieť aspoň náznaky! A teraz sa to stalo mne. Môj manžel mal s kolegom intímny pomer už štyri roky. Štyri roky bol starostlivým otcom aj manželom, a zároveň partnerom svojho kolegu. S kým to vlastne žijem?

Zistenie, že môjho manžela sexuálne priťahujú muži, mi zlomilo srdce. Cítila som sa ponížená, škaredá, špinavá. Bezcenná. Poznanie, že Marek nikdy po mne ako po žene netúžil, bolo veľmi bolestné a bolo ťažké spracovať to a zvládnuť to. Spočiatku som ho nenávidela, veď ma klamal a z nášho spoločného života urobil frašku. Potom som ale pochopila, že aj preňho to muselo byť nesmierne ťažké. Aj on žil v klamstve, musel sa pretvarovať a byť niekým, kým v skutočnosti nie je.

Videla som, že mu tým priznaním spadol obrovský kameň zo srdca. Už sa so svojou láskou ku kolegovi nemusel skrývať. A ja som pochopila, že aj mňa má rád. Som jeho priateľkou, jeho bútľavou vŕbou, matkou jeho detí. Vždy ňou budem, na tom sa nič nezmení.

S Marekom sme sa nakoniec nerozviedli. Možno to raz urobíme, no teraz sme na to nevideli dôvod. Fungujeme ďalej ako rodina, trávime spolu dovolenky, chodíme na výlety. Deťom sme všetko vysvetlili – nedalo sa inak, keďže Marek žije s Dušanom. Dala som mu túto voľnosť a som za to na seba hrdá. Dušan sa stal našim rodinným priateľom, aj deti si s ním rozumejú. Naša situácia nemala ideálne riešenie, urobili sme to najlepšie, čo sa v danej chvíli dalo. Snáď aj ja nájdem časom niekoho, kto ma bude milovať. Nielen ako človeka, ale aj ako ženu.


Objavte ešte viac zaujímavých článkov, receptov a videí!

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame