Pravdivý príbeh: Manžel mi zakazuje návštevy, prišla som o otca aj priateľky

Žena

thinkstockphotos.com

Nebolo to tak dávno, čo som si myslela, že najdôležitejšou osobou v mojom živote je môj manžel Juraj. Žili sme spolu dlhé roky, vychovali sme dve deti a ja som sa po celý ten čas sústredila len na to, aby bol spokojný a mal všetko po čom túži. Bol hlavou rodiny a záležalo mi na tom, aby sa mal dobre. Pretože keď sa má dobre otec, má sa tak celá rodina.

Teraz už viem, že som bola neskutočne zaslepená láskou. Chýbala mi zodpovednosť a rozum, aj keď moji priatelia sa mi častokrát snažili dohovoriť. Jediné, čo ma zaujímalo bolo to, či má Juraj po práci doma navarené a či je všetko poupratované, aby sa nemohol sťažovať. Juraj viedol našu rodinu pevnou a despotickou rukou. Zvykla som si však a vyhovoval mi život žienky domácej.

Moje detstvo však nebolo tak ideálne, ako sa zdali byť roky manželstva. Mama mi zomrela keď som bola ešte celkom malá a neostali mi na ňu žiadne spomienky. Len zopár vyblednutých fotiek. Otec sa po jej smrti zrútil a tak som chvíľu bývala u tety. Tá sa o mňa starala naozaj dobre a tak sa nemôžem sťažovať.

Videla som však v škole, že moji spolužiaci majú dvoch rodičov, kým ja ani jedného. Keď som mala nejaký problém, vždy som sa mohla na tetu obrátiť, no nebolo to to pravé. Niečo mi v živote chýbalo a teraz viem, že som v detstve trpela nedostatkom rodičovskej lásky. Tú som si potom vynahrádzala v dospelosti v manželstve.

Otec sa po rokoch umárania v depresiách chvalabohu vzchopil a mohla som opäť bývať s ním. Dúfala som, že všetko bude fajn a budeme si žiť ako normálna rodina. Moje očakávania sa naplnili a snažil sa mi vynahradiť všetky premárnené roky, ktoré sme bývali od seba.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Manžel ma nahovoril na sex vo štvorici – dodnes mi je z toho zle


Chodili sme na výlety a trávili sme spolu každú voľnú chvíľu. Nikdy som sa naňho nehnevala. Vedela som, že to pre neho muselo byť ťažké a rešpektovala som, že sa potreboval z tejto životnej rany vystrábiť osamote. Veľakrát sme sa o tom rozprávali a nemali sme pred sebou žiadne tajnosti.

Roky plynuli a ja som nemohla na môjho otca povedať ani jedno krivé slovo. Snažil sa ako mohol. Chodil poctivo do roboty, aby sme sa mali spolu dobre a podporoval ma v štúdiu na vysokej škole. Ako roky plynuli, stala sa zo mňa doktorka a bol na mňa nesmierne pyšný. Mal pocit, že zo mňa vychoval slušnú, dospelú a vzdelanú ženu. Keď sa však obzriem do minulosti, som sklamaná, pretože netušil ako sa mýli.

Neskôr som po škole spoznala môjho Juraja. Bol veľmi bohatý a ambiciózny. Drzosť z neho priam sršala a preto mňa, dievča zo skromných pomerov, veľmi priťahoval. Náš vzťah mal veľmi rýchly spád. Po pár mesiacov vzájomného spoznávania som otehotnela a jeho rodičia trvali na tom, aby sme sa okamžite zosobášili.

Nevadilo nám to, keďže sme boli zaľúbení až po uši. Po svadbe sa však začala prejavovať Juraja druhá tvár. Bol strašne majetnícky a chcel, aby som všetok čas trávila len s ním. Priznám sa, že mi to imponovalo. Časom som však stratila všetky kamarátky.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Žili sme si výborne. Peniaze nám nechýbali, zdravie nám slúžilo a ja som nemohla byť šťastnejšia. S otcom sme sa však úplne odcudzili. Môj manžel návštevy neznášal a tak sme sa nestretávali ani s mojou, ani s jeho rodinou. Vždy si našiel výhovorku prečo nemôžme prísť my alebo prečo nemôžu navštíviť nás. Otca to časom prestalo baviť a už sa neozýval.

Najviac ma však mrzí, že pre mňa urobil tak veľa a ja som ho bezcitne zavrhla a sklamala. V akomsi opantaní lásky som na neho úplne zabudla a nevidela ho dlhý roky. Neviem ako sa má, ani ako sa mu darí. On nás už navštíviť nevládze a my sme za ním neprišli. Keď si predstavím ako žije sám a opustený, je mi veľmi smutno.

Chcem svoju obrovskú chybu napraviť. Moje deti si zaslúžia starého otca a už nedám na Jurajove slová a nebudem poslúchať jeho nezmyselné príkazy. Pôjdem otca navštíviť a ukážem mu, že mi na ňom stále záleží a nezabudla som, čím sme si spolu museli v mojom detstve prejsť. Nechcem si vyberať medzi manželom a otcom. A ani nebudem.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, TM
Odporúčame