VIDEOTIP Mali by ste vedieť: Šoféri, inšpirujte sa zaujímavými tipmi

Trávite pomerne veľa času za volantom, alebo ste len príležitostný vodič? Nech je to akokoľvek, máme pre vás zopár zaujímavých rád, ktoré by sa vám mohli zísť.

Lak na nechty môže pomôcť zakryť drobné škrabance. Samozrejme musíte siahnuť po takom odtieni, ktorý korešponduje s farbou laku na vašom aute.

Priesvitný lak na nechty zabráni rozširovaniu drobných prasklín na čelnom skle. Ide však o drobné praskliny, ktoré môžete prekryť dvomi či tromi vrstvami. Väčším prasklinám by ste mali venovať náležitú pozornosť a zvážiť ich opravu.

V letnom období dokáže byť šoférovanie naozaj nepríjemnou záležitosťou, pretože auto sa rozhorúči na vysoké teploty a ani slnkom rozohriaty volant nie je jednoduché udržať – ak teda odchádzate z auta preč, pretočte volant naopak tak, aby bola je vrchná časť v tieni a nezohriala sa.

Zmierniť ostré slnko pomôže modrá či šedá akrylová fólia, ktorú si položíte na čelné sklo.

Nevoľnosť v aute dokáže vyriešiť bobkový list (položte ho pred cestou pod jazyk), pretože spôsobuje uvoľnenie žalúdka a nervového systému.

Ak ste unavení, sadnúť si za volant nie je práve najlepší nápad. Ak vás však únava prepadne počas šoférovania, mali by ste mať po ruke citrusové ovocie. Plátok citróna či pomaranča má totiž podobné účinky ako šálka kávy – dokáže vás prebudiť a dodať trochu energie.

Nosíte so sebou v aute kávu, no pohár je o niečo menší než priemer držiaka? Stabilitu zaručíte silikónovým košíkom na muffiny.

Ak nemáte celkom zvládnuté priestorové cítenie, zaveste si v garáži tenisovú loptičku na také miesto, ktoré vám dá znamenie, že to je dostatočná vzdialenosť – predídete tak prípadným kolíziám.

Ako si overíte kvalitu oleja v motore? Naštartuje auto a motor zahrejte približne počas desiatich minút. Potom motor vypnite a nakvapkajte niekoľko kvapiek oleja na list papiera. Potom nechajte olejovú škvrnu schnúť asi 2 hodiny na teplom a suchom mieste. Ak sú okraje škvrny hladké, v oleji nie je žiadna voda a nie je riedený. Ak stred škvrny je tmavší, olej je špinavý a je čas ho vymeniť. Ak na škvrne vidíte tmavé fľaky, ide o nekvalitný olej.

Chlpov od vášho štvornohého miláčika sa zbavíte tak, že pomocou gumenej rukavice prejdete niekoľkokrát po sedačkách – tie sa vďaka statickej elektrine zhučia do jednej kôpky a vy ich môžete pohodlne povysávať.

Ako predídete tomu, aby vám počas zimy primrzli dvere? Jednoducho natrite vnútorné okraje dverí (gumené časti) olejom na varenie.

Zdroj: thinkstockphotos.com, Youtube, Lucia
Odporúčame