Pravdivý príbeh: Manželka sa hrá na milionárku, nedokážem ju pochopiť

Muž

thinkstockphotos.com

Môj život bežal niekoľko rokov v zabehnutých koľajach. Bolo to možno trocha nudné, ale s odstupom času priznávam, že aj príjemné. Až kým som nespoznal Petru. Začala chodiť k nám do podniku a po nejakej dobe som začal chodievať ja za ňou. Bola to energická, veselá, priamočiara žena a ako som sa dozvedel, do našej štvrte sa presťahovala len nedávno. Tešil som sa vždy, keď k nám prišla na kávu a ona svoje sympatie ku mne tiež nejako neskrývala.

Náš vzťah sa dostal na križovatku, keď Peťa zistila, že je tehotná. Ja som sa zachoval tak, ako som to cítil a ako sa patrilo. Chcel som si Peťu vziať a vychovávať spoločné dieťa. Požiadal som o rozvod. Manželka bola zaopatrená, náš dospelý syn ma už tiež nepotreboval. Nemal som výčitky, ako keď niekto opustí mladú rodinu.

S Peťou sa začala nová etapa v mojom živote. Ona ostala na materskej, ja som sa pridal ku kamarátovi a robil úpravy na bytoch. Venoval som sa tomu aj pred tým, ako som začal podnikať s bývalou, tak som nebol úplný začiatočník. Moja ex ma navyše vyplatila z podniku, a tak sme mali s Petrou celkom dobré štartovné.

Kým Peti chodila materská, bolo všetko celkom v poriadku. Manželka si potrpela na značky, chcela dopriať dcére aj sebe a tvrdila, že oni sú moja vizitka, ako sa viem o obe postarať. Mala pravdu, aj ja som im chcel dopriať. Peniaze som jej preto dával aj ja. Na jedlo, na oblečenie, hračky, čo bolo treba. Keď materská skončila a Petin príjem sa zrazu scvrkol len na rodičovský príspevok, začal som jej dávať skoro celú moju výplatu bez toho, aby som si overil, ako s peniazmi nakladá.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Matka na zaplakanie – zničila vlastnej dcére svadbu


Lenže ako sa vraví, malá kopa pýta viac, aj Peťa pýtala odo mňa čoraz viacej peňazí a chcela, aby som bral ďalšie a ďalšie zákazky. Nevedel som si to predstaviť, už tak som chodil domov zrobený ako kôň. Skôr som pomýšľal na to, ako poľaviť. Navrhol som Peti, aby sme trocha začali šetriť. Veď nikomu nezvoní kuriér pri dverách trikrát do týždňa. Na čo nám bolo päť kočíkov, neviem koľko odrážadiel a kopy hračiek, s ktorými sa dcéra aj tak nehrávala.

Kamarátova žena všetko, čo nepotrebujú, predáva na bazároch cez internet a až som sa divil, koľko peňazí sa jej už takto vrátilo. Petra bola aj tak stále na počítači alebo na telefóne, môj nápad mi však ofrflala. Sľúbila mi, že bude nakupovať menej.

Peťa naozaj slovo dodržala a nenakupovala zbytočnosti. Dcéra mala už tri roky, ale do škôlky ešte nechodila, len na dva dni k opatrovateľke. Tu som Peti vyhovel, pretože mala traumu z detstva, keď ju jej mama odložila do jaslí ako malé bábätko. Ona si materstvo chcela užiť najdlhšie ako sa dalo. Peťa mala z tohto dôvodu dosť voľného čas, ktorý nemíňala na objednávanie vecí, ale aj tak na internete trávila každú voľnú chvíľu. Keď som sa pýtal, čo tam toľko robí, Peťa mi tvrdila, že si píše s priateľkami.

Jedného dňa nechala otvorený notebook a mne nedalo sa nepozrieť, čo tá moja žena na počítači robí. Našiel som rôzne fóra, kde bola prihlásená. Prekvapilo ma, že používala iné meno. Trocha som sa začítal a nestačil som sa diviť. Peťa tu vystupovala ako úplne iná osoba. Mali sme bývať v jednej z najlukratívnejších častí v meste v obrovskej vile, ona bol žena v domácnosti, pretože ja som bol podnikateľ a mohli sme si to dovoliť. Vždy, keď sa na nejakú dobu nehlásila, tak to bolo preto, že sme boli vraj niekde na luxusnej dovolenke. Jedine čo bola pravda bolo, keď písala, čo si zasa nové kúpila a ako sa teší, keď to prvýkrát prevetrá po vonku.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Ostatné ženy jej to žrali, nemali dôvod neveriť, veď tieto fóra sú anonymné. Nepotrebujete ani fotku, nikto vás nekontroluje. Petra im tam radila kde dostať najlepšie a najkvalitnejšie veci, ako sa čo najlepšie starať o dieťa aj o muža, ako to robí ona, ako doma vyvára. Tu mi skoro zabehlo, keďže som vedel, že najlepší Petrin kuchár bola vždy donášková služba.

Nebol som z toho nahnevaný, ale smutný. Nevedel som, prečo sa Petra potrebuje hrať na niečo, čo nie je, radiť o veciach, ktoré nemáme, a ktoré nerobí. Keď prišla domov, hneď som sa jej na to spýtal. Hanbila sa, povedala, že je to jej únik z reality. To som nechápal, veď my sme sa vôbec nemali zle. Žili sme si ďaleko lepšie ako niektoré iné rodiny. Peťa mi povedala, že jej nemám brať túto zábavku, veď už prestala objednávať a kupovať hlúposti, tak aspoň takýto relax si zaslúži.

Nestarám sa, nepátram, či je Peťa na internete stále aktívna. Do nášho vzťahu to nezasahuje, máme momentálne pekné obdobie, tak nemám dôvod. Získal som niekoľko dobrých zákaziek, Peťa zasa dostala ponuku pracovať z domu. Aj to nášmu vzťahu trocha pomohlo, keďže je opäť viac finančne nezávislejšia. Samozrejme, nie sme žiadni Hiltonovci, ale myslím si, že keď bude môcť v realite žiť aspoň z časti tak, ako to opisovala na internete, nebude mať viac potrebu si vymýšľať vo virtuálnom svete.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, DH
Odporúčame