Pravdivý príbeh: Môj dospelý syn býva stále u mňa, priateľ si nevie zvyknúť

Žena

gettyimages

Moje manželstvo a vzťah s mužom boli ukážkové. Kamarátky mi v dobrom závideli, žeby takého chlapa brali domov všetkými desiatimi. Ja som im vždy odvetila, že čo človek vyžaruje, to si priťahuje. Ja som bola vždy pohodáčka, veselá kopa a obetavá manželka a môj manžel detto.

Bol to pre mňa obrovský šok, keď sa prevalilo, že manžel mal dlhé roky milenky a podvádzal ma. Každý sa divil, že som musela som byť slepá, hluchá, naivná, keď som si za tie roky nič nevšimla, ale naozaj si nebolo čo všímať.

Po rozvode som vôbec nevedela, ako budem ďalej fungovať. Moja dôvera v mužov bola nulová, moje sebavedomie pošliapané niekde na zemi. Jediný, ktorého som vo svojom okolí zniesla, bol môj syn. Práve on bol v tomto období pre mňa veľkou oporou. Staral sa, robil mi program, snažil sa ma rozveseliť. Veľakrát mi len tak kúpil lístky do divadla, nech prídem na iné myšlienky. Väčšinou som aj tak nešla, ale aspoň sa snažil, nech chodím medzi ľudí.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Syn odmieta dospieť, musím ho stále živiť


Nakoniec sa syn už na to, ako som stále doma, nemohol pozerať. Zaplatil mi letnú dovolenku. Zaumienil si, že jediné, čo mi prospeje, je more a slnko. Od rozvodu ubehol už dlhý čas a ja som si uvedomila, že som naozaj po celú dobu nikde nebola.

Do Tuniska som odchádzala s malou dušičkou. Našťastie syn išiel tiež so svojou partiou, tak bolo dobré vedieť, že tam nebudem sama. Nemala som žiadne očakávania. Ani vo sne by mi však nenapadlo, že stovky kilometrov od domova znova ožijem a dokonca stretnem niekoho, za kým mi bude smutno, keď sa rozlúčime.

Peter, môj kamarát z dovolenky, to cítil rovnako ako ja. Po príchode domov ma oslovil cez sociálnu sieť, pripomenul sa a zavolal ma rovno na večeru. Bola som trocha na pochybách, či to bude také, ako na dovolenke, ale bolo mi s ním ešte lepšie. Syn sa tešil, že som opäť žiarila šťastím a samozrejme nezabudol vždy pripomenúť, koho je to zásluha, že som sa s Petrom spoznala.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Asi sme niečo pri výchove urobili zle – vlastný syn nás okráda


S Peťom sme mali obaja radi prírodu, chodili sme veľa na túry. Keď sme chceli súkromie, išli sme ku mne domov. Peter síce robil v našom meste, ale býval odtiaľ skoro dve hodiny autom. Preto, ak sme sa chceli vidieť po práci, ostali sme u mňa. A tu bol trocha problém. Ja som nebývala sama, ale stále so synom. 

Keď bývate s malým dieťaťom alebo tínedžerom, je to samozrejmé. Spoločnosť toleruje aj vysokoškoláka, mladého človeka, ktorý si na svoje bývanie ešte len šetrí. Ak je v mama hoteli už skoro štyridsiatnik, tak to vyvoláva otázky na tvári. Ani Peter nevedel pochopiť, prečo dospelý zdravý chlap býva ešte stále so svojou mamou.

Sama som nepoznala odpoveď. Riešila som rozvod, syn sa o mňa staral a ani si človek neuvedomí, ako ten čas letí. Bolo nám tak spolu dobre, nemala som prečo tlačiť na syna, aby sa odsťahoval. Peter musel tento fakt akceptovať a vyzeral, že si po čase zvykol.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


S Petrom nám aj po dvoch rokoch bolo tak, ako na začiatku. Naznačil mi, že by rád začal so mnou bývať. Už to aj premyslel. Predal by svoj byt. Nakoľko by to na kúpu nového bytu v Bratislave nestačilo, ja by som musela predať svoj a kúpili by sme si niečo spoločné a väčšie. S tým som nesúhlasila. Môj syn v tej dobe pracoval v zahraničí, ale chodil pravidelne každý druhý týždeň domov. Nevidela som zmysel v tom, aby si syn kupoval svoje bývanie, keď mohol ostať u mňa.

S priateľom som sa pre to viackrát pohádali, ale nakoniec rezignoval. Zvykol si, že keď si spolu otvoríme večer fľašu vína, niekedy nám robí spoločnosť môj syn. Vie, že mu vďačím za veľa. Za to ako mi pomáhal, keď som sa rozchádzala s jeho otcom mu budem vždy zaviazaná. Ja som synovi síce dala život, vďaka nemu som si ale aj ten svoj začala po rozvode opäť užívať.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: gettyimages, gettyimages, PA
Odporúčame