Pravdivý príbeh: Nevesta dala prednosť domu pred vlastným dieťaťom

Muž

gettyimages

Syna som vychovával sám a bol som na seba celkom pyšný, ako sa mi to darilo. Vyrástol z neho šikovný chalan, nápomocný, čestný. Jedinému, čomu som nerozumel, bol jeho vkus na ženy. Vždy si vyberal také rozmaznané dcérenky z lepších rodín. Ja by som ich náladovosť a náročnosť nevydržal ani jeden deň, ale Lukáš to s nimi vedel.

Lukáš ale nebol typ, ktorý sa nechal svojimi dievčatami vydržiavať. To určite nie. On sám si vedel na sebe veľmi dobre zarobiť. No nevadilo mu, ak jeho polovička pre peniaze nemusela pohnúť ani prstom. Ani Lucia, ktorú mi syn predstavil, sa nijako nevymykala od predošlých ex. Bola pekná a mala bohatých rodičov.

Po niekoľkoročnom chodení syn s Luciou vzťah spečatili. Lukáš chcel po svadbe ostať bývať v byte, v ktorom boli dovtedy, ale Lucia nástojila na dome. Chcela veľkú terasu, záhradu, bazén a grilovačky s priateľmi. Lukáša skôr presvedčil argument, že v dome sa budú lepšie vychovávať deti, ale to nebolo podstatné. Nakoniec sa mladí sťahovali do domu a obaja boli spokojní.

Po čase som sa dočkal prvej vnučky. Od Lukáša som vedel, že Lucia nie je veľmi materský typ. Neprekvapilo ma, keď sa po pol roku vrátila do roboty a na materskej ostal Lukáš. Bolo to síce kvôli vypadnutiu zo stereotypu a nie preto, že by Lucia tak urputne pracovala na kariére, ale aj tu bol Lukáš tolerantný.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Moja hrabivá nevesta opustila manžela aj dcéru a išla do lepšieho


Syn bol do Lucie bol veľmi zamilovaný. Trpel jej vrtochy  aj jej nálady. Keď chcela dogu, dostala k narodeninám dogu. Keď zistila, ako veľmi narastie, skončil pes u mňa. Dogu vymenila za čivavu, bolo to vtedy moderné, ale aj tá skončila po čase u mňa, pretože ju prestala baviť. Keď mi syn doniesol papagája, povedal som stop. Nie som zoo, nemám nafukovací byt a hocijaké ďalšie zviera, hoc aj cvrček, u mňa útočisko nenájde.

Lucia prešla zo zvierat na autá. Dávala si ich upravovať a vychutnávala si tak pozornosť vždy, keď niekam prišla. Bol to koníček, ktorý schvaľoval aj Lukáš, veď ktorý chlap nemá rád autá.

Syn sa mi však zdôveril, že jeho žena je akosi pričasto v kontakte s chlapíkom, ktorý im zháňal nové komponenty do auta. Jeho zlá predtucha sa naplnila, keď sa prevalilo, že mu Lucia s dotyčným zahýba. Sama prišla za Lukášom, že od neho odchádza. Lukáš jej najprv neveril. Už len kvôli dcére si bol istý, že Lucii sa len zatemnil rozum a naletela sladkým rečiam ich známeho. Syn pripustil, že sa v poslednom čase manželke príliš nevenoval, ale bol ochotný vzťah zachrániť za každú cenu a urobiť pre to všetko, čo by Lucia chcela.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


S ňou sa však nič nepohlo. Nevesta sa správala ako typické rozmaznané dieťa. Jedna hračka ju omrzela, našla si druhú. V tomto prípade sa však zahrávala s citmi môjho syna a ich dcéry. Čo si malo to chúďa myslieť, prečo od nich mama odchádza.

Lucia sa s Lukášom najprv chcela dohodnúť na striedavej starostlivosti. Syn bol proti. S dcérou mal hlboký vzťah, chcel ju vidieť rásť a nielen vídavať párne týždne v roku. Trápil sa kvôli tomu, ale napokon to jeho žena vyriešila za neho. Chcela si nechať dom a navrhla Lukášovi, ak si nebude naň nárokovať, nebude si ona nárokovať na dieťa. Normálna matka by nikdy nič také nepredniesla, ale od Lucie som niečo podobné aj čakal.

A tak sa Lukáš s dcérou presťahoval do svojho staromládeneckého bytu a je otcom aj matkou zároveň. História sa v tomto prípade zopakovala. Dopadol tak, ako ja s ním pred niekoľkými rokmi. Verím, že som mu vštepil natoľko pevné základy výchovy, že aj z dcéry vychová dobrého človeka, ktorý nezdedil nič po svojej matke. Tá žije nový život so svojím amantom, s mojím synom sa nekontaktuje a jej dcéra ju takmer vôbec nezaujíma.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: gettyimages, gettyimages, TV
Odporúčame