Pravdivý príbeh: Odpustil som manželke neveru, pretože ju veľmi milujem

Muž

thinkstockphotos.com

S Martinou sme manželmi už osemnásť rokov. Poznali sme sa odmalička, pretože naši rodičia boli dlhoroční priatelia. Ako deti sme sa hrávali na schovávačku, no a v puberte náš kamarátsky vzťah prerástol do veľkej lásky.

Bola to žena mojich snov. Nádherná, múdra a veľmi milá. Všetci kamaráti mi ju závideli i keď to nebol dôvod, prečo som si ju vzal za ženu. Zobral som si ju pretože som vedel, že je pre mňa tá pravá.

Brali sme sa relatívne mladí. Ja som mal len dvadsaťpäť a Maťa mala dvadsaťtri. Bolo to tesne potom, čo skončila vysokú. Chceli sme počkať, kým si dokončí školu a dohodli sme sa, že si rodinu založíme až neskôr.

Ešte kým sme nemali deti, chodili sme sa cez víkend dosť často zabávať. Martina zavolala jej kamarátky, ja zase kamarátov a vždy sme sa zišli v hojnom počte a užívali sme si do rána. Hovorili sme si, že pri deťoch už na takéto aktivity nebude čas, takže sme sa snažili zo slobody vyťažiť maximum.


Mohlo by vás zaujímať: 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás


V jeden podobný večer mi kamarát Jaro šplechol do tváre, že mi Martinu dosť závidí a že aj on by chcel takú krásnu ženu. Spýtal sa ma, či by mi vadilo, keď si s ňou trocha užije. Jemu sa vo vzťahoch nedarilo, no ani to mu nedávalo právo povedať niečo také, akoby sa nechumelilo.

Po tejto otázke som ostal ako obarený, no on sa začal smiať a snažil sa celú situáciu obrátiť na žart. Mne to však smiešne neprišlo, pretože som dobre vedel, že nie je práve najlepší charakter. Určite by mu nerobilo problém vyštartovať po kamarátovej manželke. Bol slobodný a bolo mi jasné, že mu nič nebráni v tom, aby to urobil.

Martine som o tom ešte v ten večer povedal. Mal som zlú predtuchu, takže som ju chcel varovať, nech si na neho dáva pozor. Chcel som, aby bola pripravená na to, že za ňou môže prísť a obťažovať ju. Povedala, že sa nemám čoho báť, že by ma nikdy v živote nepodviedla.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Dostal po nevere druhú šancu, ale na milenku sa nevie vykašľať


Nasledovali mesiace boli pre mňa veľmi ťažké. Bál som sa. Martine som veril, no neveril som Jarovi. Jeho spoločnosti som sa istú dobu vyhýbal. Chvalabohu sa nič nestalo a moje obavy po čase vypršali.

Prešli roky a my sme žili ako každý iný manželský pár. Narodili sa nám dve dcéry a snažili sme sa poctivo pracovať, aby im nič nechýbalo. Nikdy som neoľutoval, že som si Martinu zobral a stále som si bol istý, že je to moja osudová láska.

V jeden večer sme sa s Martinou trochu pripili. Deti už spali, bol piatok a ako vždy takto po práci sme si otvorili fľašu vína. Alkohol nám rozviazal jazyky a obaja sme sa rozrozprávali o tom, čo nás trápi, čo chceme zmeniť a tak podobne.

Martine som povedal, že som neskutočne šťastný, že ju mám. Že je moja láska a nechcem ju nikdy stratiť. A že keď vidím iné páry, ktoré sa vzájomne podvádzajú a klamú, som strašne rád, že my takí nie sme.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Martina sa v tom momente ľútostivo rozplakala. Najprv som nechápal, no potom sa mi zdôverila, že sa s Jarom vyše roka stretávala v jednom hoteli. Vraj jej povedal, že ju miluje. Balamutil ju nech sa rozvedie a prisahal jej, že sa o ňu postará lepšie ako ja.

Tento pocit zrady neprajem ani najhoršiemu nepriateľovi. Zahmlilo sa mi pred očami. Mal som chuť kričať, no nevydal som ani hlásku. Nešlo mi do hlavy, že som si nič nevšimol. Vedel som však, že kvôli dcéram sa rozviesť nemôžem. A takisto som vedel, že Martinu milujem.

Odprisahala mi, že sa to už nikdy nestane. Videl som, že to myslí úprimne. Ľutovala to a vedela, že to bol najhorší prešľap aký urobila. Povedala, že sa bude viac snažiť a naše manželstvo musíme zachrániť.

Ubehlo pár mesiacov a ja som sa rozhodol, že Martine odpustím. Dohodli sme sa, že neveru nebudeme vyťahovať a pokúsime sa na ňu obaja zabudnúť. Ako keby sa také niečo nikdy nestalo. Nedovolím tomu úbožiakovi, aby rozbil naše manželstvo.


Vybrané príbehy si prečítajte aj v novej knižke 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás. Kúpiť si ju môžete aj na Martinus.sk prípadne v ďalších kníhkupectvách.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, PS
Odporúčame