Pravdivý príbeh: Po rozvode som našla životnú lásku, odmieta však moje deti

Žena

thinkstockphotos.com

S bývalým manželom Martinom sme sa brali veľmi mladí. Ja som mala osemnásť rokov, on o niečo viac. Bolo to dávno, doba bola iná a mysleli sme si, že už vieme, čo od života vlastne chceme. Keby som len vedela, ako hlboko sme sa mýlili.

Martin po čase rozbehol vlastný biznis a po finančnej stránke nám nič nechýbalo. Vyhovovalo mi, že som nemusela pracovať, pretože som mohla tráviť všetok voľný čas s deťmi. Stala sa zo mňa žienka domáca a naším dvom deťom som chcela dať všetko, čo potrebujú.

Niečo mi však začalo chýbať. Uvedomila som si, že žijem v stereotype, ktorý ma ubíja. Nemala som priateľky ani prácu, pri ktorej by som sa odreagovala. Martin bol pracovne vyťažený a nemali sme na seba takmer žiaden čas.

Moja láska k nemu sa pomaly vytrácala. Úplne sa mi odcudzil a nič som k nemu necítila. Jeho dotyky mi začali byť nepríjemné a jeho vyznania lásky dotieravé. Už som mu viac nemohla lásku opätovať.

Povedala som mu to, no on sa s tým nedokázal zmieriť. Stále na mňa naliehal a chcel, aby som si plnila manželské povinnosti. Ja som však ďalej nemohla. Kvôli tomu, že to netoleroval, som bola nútená po osemnástich rokoch manželstva podať žiadosť o rozvod a odsťahovať sa.

Deti už boli našťastie veľké a vysvetlila som im to. Presťahovali sme sa do iného mesta a snažili sme sa začať odznova. Pre mňa to však bolo veľmi ťažké, keďže som nikdy nepracovala a zrazu som musela platiť všetky výdavky úplne sama. Navyše som v meste nikoho nepoznala a nemala som nikoho, s kým by som sa mohla porozprávať.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Po trpkom sklamaní som nakoniec našla lásku – na ulici


Mojou oporou sa stala moja mama, ktorá mi veľmi pomohla a požičala mi peniaze na to, aby som si otvorila kadernícky salón. Cítila som sa opäť šťastná. Postavila som sa na vlastné nohy a nemusela som byť na nikom závislá. Spoznala som nových ľudí a našla si nové priateľky.

Mala som aj zopár vzťahov, no žiaden z nich nevydržal viac než mesiac. Až kým som sa nedala do reči s jedným susedom. Bol veľmi milý, no o dvanásť rokov mladší. Myslela som si, že to nebude fungovať, on na mňa však naliehal a presviedčal ma, že som presne to, čo potrebuje. Zrelá a skúsená žena.

Do Jura som sa zaľúbila veľmi rýchlo. Lichotilo mi, že ma chce niekto mladší a po rokoch som opäť cítila lásku, vášeň a vzrušenie. Náš vzťah fungoval mesiace ako hodinky. Stretávali sme sa, vozil ma do práce a ja som nevidela dôvod, prečo by som ho nemala konečne zoznámiť aj s mojimi deťmi.

Juraj však na prvom stretnutí s deťmi úplne pohorel. Bol iný, ako keď sme spolu a chvíľkami som mala pocit, že to nie je on. Bol ako vymenený – neskutočne odmeraný a tváril sa urazene. Dal nám všetkým najavo, že chce mňa a nie moje deti.

V hlave mi začala blikať kontrolka, že niečo nie je v poriadku. Moje deti sú moja súčasť a nechcem byť s niekým, kto ich nemá rád. Snažila som sa preto o rozhovor a vysvetlenie. Dočkala som sa nepríjemnej skutočnosti.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Juraj sa priznal, že nevie zniesť, že už mám dve deti. Vraj ma veľmi miluje a keď si predstaví, že som dala deti inému mužovi, cíti sa príšerne. Nevedela som, čo mu mám povedať, pretože túto skutočnosť už nezmením. Nakoniec som sa odhodlala a vysvetlila som mu, že ak svoju žiarlivosť neskrotí, je medzi nami koniec.

Problém je v tom, že sa veľmi ľúbime. Funguje medzi nami niečo nadpozemské, čo nevieme vysvetliť. Nevieme bez seba žiť a s istotou viem povedať, že Martina som neľúbila ani z tretiny tak, ako teraz Juraja.

Chcela by som sa za Juraja vydať a mať s ním ešte jedno dieťa. Je láskou môjho života a ja už nemám veľa času na to, aby som to stihla. On však tieto veci odmieta, pretože sa na to ešte necíti. Veľmi ma to zraňuje, pretože si asi neuvedomuje, že ak nebudeme mať dieťa teraz, tak už nikdy.

Netuším, čo s nami bude. Niekedy mám pocit, že náš vzťah nie je normálny. Cítim, že ten veľký vekový rozdiel nie je až tak bezproblémový, ako sme si mysleli. S Jurajom zmýšľame v niektorých veciach úplne rozdielne. A to nie je dobre.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, SB
Odporúčame