Pravdivý príbeh: Moja matka je posadnutá vianočnými sviatkami a dokonalosťou

Pravdivý príbeh Vianoce

Moja matka je Vianocami doslova posadnutá (Zdroj: GettyImages)

Hurá, sú tu Vianoce! Je to tak aj vo vašej rodine? Lebo v tej našej až prehnane. Som nesmierne rada, že aspoň vám sa môžem z tých pocitov vypísať. To, čo zažívame každý rok, nemý obdoby. Je to tak odkedy si pamätám a nepomohlo žiadne dohováranie od nás, od cudzích ľudí, plač, krik, nič.

Zatiaľ čo si normálni ľudia užívajú koniec leta alebo sa ešte len chystajú na letnú dovolenku, u nás začína peklo. A nemyslím tým, to teplotné. Približne od konca augusta začína riešiť moja matka darčeky na Vianoce. Otravuje nás s tým dookola.  Objednáva výzdobu, ktorá nesmie byť totožná s tou minuloročnou. Máme doma ozdoby všetkých možných tvarov, farieb a materiálov.

Nie je to len o vianočnom stromčeku. Je to aj o výzdobe celého interiéru a, samozrejme, aj záhrady. Máme tam toľko svetielok, že by sa za to množstvo nehanbil žiadny elektroobchod. A každý rok nachádza nové a nové miesta, kde sa dajú pridať ďalšie a ďalšie svetielka. Moja matka skrátka nakupuje všetko, čo sa okolo vianočných sviatkov len mihne. Neberte ma v zlom, ale to, čo my zažívame kvôli Vianociam nemá so zdravým rozumom nič spoločné.

Pri výzdobe to ale nekončí. Máme množstvo vianočných darčekov. Dokonalo zabalené, previazané mašľou, nalepené hviezdice. Hotová ekologická katastrofa. Pečie sa desať druhov vianočného pečiva a upratané je tak, že by nám mohol aj detektív Monk závidieť.

Štedrý večer máme nalinkovaný na sekundu presne. Aj na milimeter. Nedajbože, že by sa vidlička posunula čo i len o centimeter oproti dokonalosti. Minulý rok sme na Vianoce nedopatrením rozbili tanier s vianočnou hríbovicou. Nasledovalo z toho peklo. Plač aj krik na strane mojej matky, ako sme jej pokazili sviatky. Vynadala nám, že ju určite neznášame. Scéna ako z filmu. Trvalo jej však iba 15 minút, aby sa ukľudnila a následne sme museli hrať túto jej nechutnú hru.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Krásne a rovnomerne osvetlený vianočný stromček? Poukladajte naň svetielka takýmto spôsobom

S úsmevom na tvári sme dojedli, zaspievali si koledy a išli rozbaľovať darčeky. Potom sme všetci zasadli pred televízor, pozreli si po stýkrát tú istú rozprávku a neskôr išli na omšu ako dokonalá rodina. To, čo ju dobíja šťastím a energiou sú komentáre na Facebooku pod fotkami jej vianočnej výzdoby. A tiež údiv, ktorí majú ľudia pri pohľade na náš dom či príbehy o dokonalých sviatkoch. Obávam sa, čo bude tento rok. Darček od nás má však istý, poukaz na návštevu terapeuta.


Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame