Pravdivý príbeh: Šéfku všetci neznášali, ja som sa do nej zamiloval

Muž

gettyimages

Po rozvode som si musel nájsť novú prácu. S manželkou sme sa dohodli, že firmu jej prenechám. Posledných pár mesiacov ju aj tak viedla z väčšej časti ona, kým ja som sa snažil zachrániť náš vzťah. Neúspešne, a tak prišiel čas sa posunúť a dúfať, že zmeny v mojom živote už budú viac pozitívne ako negatívne.

Robotu som si našiel rýchlo. Trocha som si po toľkých rokoch, keď som si bol sám sebe pánom, neveril, ale mal som šťastie. So mnou zobrali aj ďalších nováčikov a tak sme štartovaciu čiaru mali všetci rovnakú. K tímu nám priradili mladú šikovnú šéfku. Bola s ňou radosť robiť. Zaúčala, trpezlivo vysvetľovala, dalo sa s ňou vyjsť ako s človekom.

Po roku však objem práce narastal, a tak naša šéfka hľadala za seba náhradu, aby sa mohla ďalej venovať svojim veciam. Nastúpila miesto nej Naďa. Tiež mladá, zdalo sa, že aj šikovná. Mal to byť niekto, pri kom ani nepocítime, že do tímu nastúpil nový človek.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Manželova nadriadená ho zvádza, neviem či a ako zakročiť


Nadi sa pracovné nasadenie nedalo vytknúť. Snažila, možno až príliš. Odovzdávať všetky veci ešte v predstihu, zapáčiť sa vedeniu… Všetko to išlo na úkor atmosféry v tíme, ktorú sme mali dovtedy perfektnú. Naďa nevedela s nami komunikovať, často zvyšovala hlas, urážala sa. Keď docielila, že vyhodili nášho kolegu, s ktorým sme robili od začiatku, všetko sa ešte zhoršilo.

Naša nová šéfka sa už mohla snažiť byť akokoľvek priateľská, nebola obľúbená. Keď tam nebola, sprvu bolo v kancelárii veselo. Neskôr sa len škodoradostne rozoberalo, čo spravila zasa zle a aká je to neschopáčka. Keď bola s nami, ledva sme prehodili medzi sebou pár viet. Túto náladu medzi nami si všimla aj naša predošlá šéfka. Navrhla preto ako riešenie teambuilding. Išli sme si sadnúť do mesta na rebierka a potom do kina.

V podniku som si vytiahol čierneho Petra. Za stolom pri stene sedela najprv Naďa, ktorá prišla prvá a ja hneď vedľa nej, nakoľko som prišiel ako druhý. Stoly boli široké, hudba nahlas, a tak sme sa mohli rozprávať len susedia medzi sebou. Bolo mi trápne Naďu celý večer ignorovať a baviť sa len s kolegom na druhej strane. Sama mi začala klásť otázky o rodine, záľubách, až som sa prichytil, že sa bavím už len s ňou. V ten večer sa niečo zmenilo a ja som nebral Naďu už len ako uškriekané monštrum, ako väčšina, ale ako celkom zaujímavú osobu.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Šéfka dostala miesto po protekcii, robí nám z práce peklo


Od kolegov som si na druhý deň samozrejme vypočul, že som pätolizač a mám si dať radšej pozor lebo Naďa je falošná. Ja som to vypustil jedným uchom dnu, druhým von a ďalej neriešil. O dva dni na to sa dostal s Naďou do konfliktu môj kolega, takže témou číslo jeden som už nebol ja. V to poobedie mi však Naďa zavolala. Najprv sa tvárila, že je to pracovné. Z časti mala pravdu. Trápilo ju, ako sa zasa vyhrotila situácia v tíme. Nakoniec sme sa ale bavili aj o ďalších veciach a čas s ňou príjemne utekal.

Takto sme si zvykli zavolať pravidelne, väčšinou, keď sa Naďa potrebovala vyrozprávať kvôli práci. Mal som z každej veci vždy dve verzie. Jednu od kolegov, jednu od nej. Pravda ako vždy bola niekde uprostred. Naďu ale naozaj trápilo, že ju ostatní neznášajú. V niektorých veciach som jej musel dať za pravdu, niekde som zasa poradil, čo by mohla urobiť inak.

Pol roka po tomto našom tajnom kamarátstve, keď sme už obaja tušili, že nás k sebe priťahuje niečo viac, som zavolal Naďu na rande. A odkedy sa z nás stali viac než priatelia, počúvať ohovárania kolegov bolo malé peklo. Aj keď som sa Nadi zastal, nemohol som to robiť nápadne. Jednak by ma ostatní hneď vyčlenili z kolektívu, čo mi prekážalo najmenej. Horšie bolo, že sme nechceli ani jeden prísť o prácu, nakoľko boli vzťahy na pracovisku v našej firme tabu a viem, že by to moji kolegovia veľmi radi využili, aby sa Nadi zbavili.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Náš vzťah sa podarilo utajiť celkom dlho. Keď už som videl, že kolegovia začínajú niečo tušiť, po debate s  Naďou som sa rozhodol odísť. Vrátil som sa k živnosti, ktorú som robil pred rozvodom s prvou ženou. Týždeň pred odchodom som najbližšiemu kolegovi prezradil, že sme s Naďou spolu a nechal som na ňom, ako s touto informáciou naloží. Či si ju nechá pre seba, povie ostatným alebo si zoberie k srdcu to, že majú dať Nadi šancu ukázať svoju prirodzenejšiu tvár. Ona si medzitým tiež hľadala nové miesto, ktoré si napokon našla. Paradoxne to bolo už v čase, keď si konečne začínala s ostatnými celkom rozumieť.

Nemám rád konflikty a intrigy a ešte menej rád som bol ich súčasťou. Oplatilo sa mi nenechať sa pohltiť kolegami a snažiť sa pochopiť aj druhú stranu. Veci predsa nikdy nie sú len čiernobiele. Prinieslo mi to do života novú lásku, o ktorej som po sklamaní z prvého manželstva pochyboval, že ešte niekedy zažijem.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: gettyimages, gettyimages, VM
Odporúčame