Pravdivý príbeh: Sestru manžel využíval, naletel mu aj náš otec

Muž

gettyimages

Hoci sa vraví, že každý muž túži v kútiku duše po synovi, u nás to bola sestra, v ktorej sa otec videl. Možno aj preto, ako sa na neho povahou i výzorom podobala. Prišlo mi občas nespravodlivé, ako dostávala veľa vecí na zlatom podnose, zatiaľ čo ja som si musel väčšinu vydrieť. Keď však otcovu priazeň zneužíval aj sestrin priateľ, zakročil som. Nebolo mi to nič platné, niektoré veci skrátka musia dozrieť samé.

Ivana spoznala moja sestra na dovolenke pri mori. Mali sme objednanú jachtu a plavili sa z ostrova na ostrov. Na jednom bol aj Ivan s partiou. Zopár ľudí som poznal z videnia z domu a bola to obrovská náhoda, že sme sa práve v zahraničí stretli. Ivan po celý čas krúžil okolo Martiny ako včela okolo rozkvitnutej ďateliny. Martine tento záujem lichotil, ale nechápal som, čo na ňom vidí. On bol obyčajný sídliskový frajírek jazdiaci na desaťročnom bavoráku, bývajúci stále u rodičov. Sestra mohla mať kohokoľvek, na koho by si ukázala.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Na sestru sa vykašľali milenci, istotu hľadá v alkohole


Čakal som, že po dovolenke už o Ivanovi nebudem počuť. Martina však vo vzťahu s ním pokračovala aj po návrate domov. Dokonca ho po čase zavolala k rodičom na obed a čo som už vôbec nechápal, môj otec bol s jej výberom spokojný. Ivan to skrátka s ľuďmi vedel, ale mňa jeho sebavedomé správanie nepresvedčilo.

Po roku oznámila sestra zásnuby. Ako darček ku svadbe dostali od našich rodičov byt. Finančne sme boli vždy na tom lepšie, mohli si to dovoliť. Vadilo mi, že Ivan neprispel ani na zariadenie a to ja som od otca celý život počúval, ako sa chlap musí o ženu vedieť postarať.

To však nebol prípad môjho už švagra. Ten si nevedel nájsť ani poriadnu robotu. Nakoniec mu otec prenajal v meste podnik, o ktorý sa mal Ivan postarať. Bolo už na ňom, aby plnil rodinný rozpočet. Vedel som, že to nezvládne, ale už som bol ticho. Nestálo mi to za ďalšiu hádku s otcom.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Sestra si zobrala burana z „dzedziny“, zničil jej život


Netrvalo dlho a do uší sa mi dostali reči o tom, ako si Ivan vysvetľuje po svojom, čo je to úslužnosť k zákazníkom. Moja známa, ktorá k nemu chodila na obedové menu mi prezradila, že s jej kolegyňou Ivan flirtoval. Neváhal si dokonca vypýtať telefónne číslo. A vraj nebola prvá.

Toto som už nenechal tak. Išiel som za Ivanom a pohrozil mu, že ak sa nespamätá, poviem všetko Martine. Sestru som vtedy zatiaľ vynechal, nechcel som jej ublížiť. Ivan ma vysmial, vraj by mi aj tak nikdy neuverila. Čím sa nepriamo priznal.

Po incidente s Ivanom som si povedal, že sa už nebudem viac starať, a keď v ňom sestra aj otec vidia stelesnené dobro, možno ja som ten zlý a divný. Niekedy je dobré nechať veci tak a počkať, ako sa samé vyvinú.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


 

Sestra s Ivanom mali prísť na strýkovu oslavu narodenín. Ivan sa s Martinou dohodol, že ju vyzdvihne doma, ona si myslela, že sa majú stretnúť v podniku. Možno to bola ženská intuícia, ktorá jej to našepkala. V podniku sestra načapala svojho muža ako si užíva so servírkou v kancelárii.

Bolo mi ľúto Martiny, ale vedel som, že s jej povahou sa z toho čoskoro dostane. Koho mi naopak vôbec ľúto nebolo, bol Ivan. Konečne sa aj ostatní dozvedeli, čo je to zač. Nasledoval rozvod. Ivan si mohol zbaliť veci, ísť späť domov k rodičom a hľadať si novú prácu.

Otec síce ani po tom všetkom neuznal, že som mal o sestrinom mužovi pravdu, ale videl som na ňom, že mu je to trápne, ako mu aj on naletel. Môžete byť totiž aj ten najlepší obchodník a mať nos na ľudí, niekedy sa proste sklamete. Nie je hanba si to priznať. Hanba je veriť viac cudziemu ako vlastnej rodine.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: gettyimages, gettyimages, VN
Odporúčame