Pravdivý príbeh: Som zúfalá, dcéra si našla partnera vo väzení!

žena

sita

Nemala som na mužov šťastie. Preto som veľmi chcela, aby sa moja jediná dcéra vyvarovala tých istých chýb ako ja. Ale jablko asi naozaj nepadá ďaleko od stromu.

Keď som v osemnástich rokoch spoznala Andreja, bola to veľká láska. Nevedeli sme sa jeden druhého nabažiť, boli sme spolu každú voľnú chvíľu. Bol to asi najväčší fešák na sídlisku. Mal krásne blankytne modré oči a mocné telo. Moja mama však mojou novou láskou nebola ani v najmenšom nadšená. Tak ako sa o Andrejovi vedelo, že je fešák, nebolo tiež tajomstvom, že nemá ďaleko k rôznym nekalým aktivitám. Policajti u nich zvonili každú chvíľu. Nikdy sa im však nepodarilo niečo na neho našiť. Mne to bolo aj tak jedno. Bola som mladá a zaslepená láskou.  Do roka som ostala tehotná s našou Miriam. Moja mama mi to nevedela odpustiť . Andrejovi rodičia nám narýchlo vystrojili svadbu. Mama najprv odmietla prísť, napokon ju celú preplakala. Veľa krát mi neskôr vyhodila na oči, ako som ju sklamala. Naše napäté vzťahy trocha pomohol urovnať príchod Miriamky a mama začala dokonca ako-tak tolerovať aj Andreja. Celé sa to pokazilo o štyri roky neskôr. Tých malých pošmyknutí bolo nakoniec toľko, že Andy dostal dva roky za krádež. Vtedy som sa spamätala už aj ja. Bolo to nielen kvôli mne, ale aj kvôli malej. Bola som nahnevaná, ako nás Andy mohol takto sklamať a ponížiť.


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Vlastná žena ma pripravila o všetko!


Andrej z basy písal listy, každý mesiac jeden. Bolo vidno, že ľutuje, čo spravil. Trápil sa najmä kvôli dcére, stále sa na ňu vypytoval, pýtal si fotky.  Žiadne som mu aj tak neposlala. To posledné, po čom som túžila bolo, aby sa na fotkách mojej dcéry odbavoval nejaký úchylný spoluväzeň. Ostala som na Miriam teda sama. Vtedy sa u mňa prebudila moja povaha. Som v znamení barana a tie vedia byť poriadne tvrdohlavé.  Predsavzala som si, že Miriam vychovám sama a zabezpečím jej takú budúcnosť, aby sa nemusela hanbiť ani za mňa, ani za svojho otca.

Po Andrejovom návrate z basy som požiadala o rozvod. Bol z toho nešťastný, najmä kvôli dcére. Aj keď som kontakt medzi nimi chcela obmedziť na minimum, nedalo sa. Prispieval mi na výživné, aktívne sa o Miriam zaujímal. Nakoniec sme sa dohodli, že bude u neho každý druhý víkend v mesiaci. Ja som sa po čase znova vydala, Andrej si našiel tiež dlhodobý vzťah. Z Miriam vyrástla nádherná mladá slečna. V škole mala skoro samé jednotky, zobrali ju na gymnázium. Bola som na ňu právom pyšná, keď skončila ako jedna z najlepších v poslednom ročníku.


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Opustil ma v cudzej krajine – aj s dieťaťom


V tom roku, keď Miriam maturovala išiel Andrej opäť do basy. Tentokrát už na osem rokov. Nedal si povedať a zopakoval staré chyby. Dcére som zakázala, ísť ho čo i len raz navštíviť. Keď sa však o dva roky blížila Andrejova štyridsiatka, poľavila som. Keď tak veľmi chce, aby ho Miriam navštívila a jej to neprekáža, dobre. Po tejto návšteve však Miriam ostala iná. Začala chodiť na návštevy pravidelne každý mesiac. Samozrejme, že som s tým nesúhlasila a hádali sme sa. Bola však už dospelá, nemohla som jej to zakázať. Pripadala mi však čoraz viac a viac záhadnejšia. Po nejakom čase som sa rozhodla s ňou porozprávať. Či je všetko v poriadku a nič ju netrápi.  „No, mami, ja mám frajera.“ začala a mne odľahlo, že len toľko. „Volá sa Milan. A asi sa ti to nebude páčiť, ale je odtiaľ, odkiaľ otec.“ „Akože z Nitry?“ snažila som sa zavtipkovať. „Nie mami, akože sedia spolu.“ Tak takú odpoveď som nečakala. Bolo to ako by ma zasiahol blesk. Pohádali sme sa. Vysvitlo, že pri návšteve na otcovu štyridsiatku spoznala dotyčného mladíka. Teda on si ju všimol ako prvý a vypýtal si na Miriam kontakt. On jej bol tiež sympatický, a tak odpísala na prvý list. Neskôr z toho bola návšteva. Snažila som sa ju presvedčiť všetkými pádnymi argumentmi, prečo by nemala zahadzovať svoj čas s niekým takým, veď má na viac. Žiaľ, nepomohlo. Za každým mojím argumentom bol jej protiargument. Milan je iný, nič hrozné neurobil, od ďalšieho mesiaca má povolené vychádzky, čiže to nie je žiaden deviant, je inteligentný, vie si zarobiť.


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Brata som vychovala odmalička, on ma za to obral o dom


Mala som na výber dve možnosti. Buď byť ako moja mama alebo nechať veci, nech sa vyvinú samé. Ja som však nechcela, aby moja dcéra dopadla ako ja. Sklamaná a sama.  Nechcela som však ani to, aby ma začala nenávidieť, ako ja svoju mamu, keď ma chcela rozdeliť s Andrejom.  Najväčší šok však ešte len mal prísť. Keďže Milan mal dovolené vychádzky, mohli sa s Miriam stretávať relatívne často. Na jednej z takýchto vychádzok bolo započaté aj moje prvé vnúča. Preplakala som celú noc, keď mi Miriam oznámila, že čaká dieťa. Pokazený život, nevďačnica, bude ľutovať, behalo mi dookola hlavou. O šesť mesiacov Milana prepustili, a tak stihol aj narodenie svojho syna.

Je krásny a teším sa, že sú aj s Miriam zdraví. Samozrejme ale, začína sa napĺňať, čo som jej na začiatku hovorila. O malú sa treba starať a treba na to aj peniaze. Milana nikde zamestnať nechceli, a tak sa rozhodol, že pôjde do Čiech s kamarátom, ktorý tam už pracuje. Domov chodí raz za dva týždne a Miriam je na malého Andrejka sama. Nechcem byť ako moja mama a vykrikovať jej to, čo si myslím, že som je to hovorila. Vidím, že nie je úplne šťastná a spokojná, a tak sa snažím pri nej stáť a pomáhať jej s výchovou. Chcela by som, aby im to vyšlo, ale úprimne si to nemyslím. Dostali sa mi do uší už aj reči, že Milan má v Čechách inú frajerku. A ja napriek tomu, že som pre svoju dcéru vždy robila maximum, nemôžem sa zbaviť pocitu, že som ako matka trocha zlyhala.


Máte zaujímavý príbeh, o ktorý by ste sa chceli podeliť s čitateľmi aj vy? Pošlite ho na plnielanu@plnielanu.sk a do predmetu uvedte „Pravdivý príbeh“. Možno si ho už čoskoro prečítate v našom magazíne!                                                                        


Zdroj: sita, sita, D.H.
Odporúčame