Pravdivý príbeh: Synova žena ušla s cudzincom – prečo ju prijal späť?

žana

sita

Niekedy mám pocit, že človek nie je šťastný, pokiaľ nepríde o to, čo ho šťastným robilo. Kým nedostane od života kopanec, neváži si, čo všetko má. Tak, ako moja nevesta.

Vždy som tak trocha dúfala, že môj syn sa raz dá dokopy s Milenou. Poznali sa už od strednej školy. Často k nám chodievala na návštevu. Bola šikovná a milá. Amor však svoj šíp zamieril inam. Na Milkinu kamarátku Eriku. S Peťom ju zoznámila na oslave narodenín. Ona práve prechádzala ťažším obdobím – vyhodili ju z práce a už pol roka si nemohla nájsť nič ani len podobné jej zameraniu. Keďže Peťo bol vždy dobrá duša a asi mu bola sympatická, ponúkol jej miesto asistentky v jeho firme. Podnikal so stavebným materiálom. Neviem, či niekoho vtedy naozaj potreboval alebo sa mu Erika len páčila. Z kolegov sa po čase stali priatelia a neskôr partneri i v súkromí.

Aj keď som si na Petrovu priateľku musela sprvoti zvykať, po čase mi prirástla k srdcu. Bola impulzívna a tvrdohlavá, ale mala veľké srdce. Peťo bol s ňou šťastný. Po troch rokoch chodenia začali mladí spolu bývať. Bolo len otázkou času, kedy mi pri jednej zo svojich nedeľných návštev prezradia, že sa idú brať. Svadba sa síce nestihla uskutočniť, o päť mesiacov však prišla na svet Sofia. Pre Eriku to bolo prvé dieťa. Jej vlastná mama bývala tristo kilometrov od nás, tak som sa jej snažila ja čo najviac prvé týždne s bábom pomáhať.  


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Opustil ma v cudzej krajine – aj s dieťaťom


Sofinka nám rástla ako z vody. Bolo to večne usmiate a šťastné dieťa. Erika naproti tomu pôsobila čoraz zachmúrenejšie a vážnejšie. Keď som sa pýtala Peťa, čo sa deje, priznal sa mi, že na Eriku je toho veľa. Má pocit, že sa celý jej život točí okolo plienok a kašičiek. Potrebuje si oddýchnuť lebo inak nevie, ako dlho to vydrží. Plánovala sa čo najrýchlejšie vrátiť do práce. Mala už skúsenosti z Petrovej roboty, neovládala však poriadne žiaden jazyk. Dohodli sa preto s Peťom, že jej zaplatí mesačný jazykový pobyt v Anglicku. O Sofiu sa báť nemusí. On s babkou sa o ňu postarajú a keby bolo zle, do Londýna sa dá dostať pomerne rýchlo lietadlom a prinajhoršom aj autom. Mne bolo divné, že matka nechá len tak svoje dieťa na celkom dlhú dobu. Chápala som ale môjho syna, ktorý by pre svoju lásku a pre šťastnú rodinu spravil prvé aj posledné.

Erike sa pobyt veľmi páčil a rýchlo si tam zvykla. Zo začiatku intenzívne telefonáty začali postupne rednúť a skracovať sa. Peter bol z toho nešťastný, nevedel, čo sa deje. Ak aj Erika zavolala, pýtala sa len na dcéru. Jej muž ju už zaujímal minimálne ak vôbec. Zakrátko na to sa dozvedel, prečo. Aj keď ja som si už myslela svoje, nechcela som Petrovi maľovať čerta na stenu. On všetky čierne myšlienky zahnal tým, že Erika má veľa učenia. Keď sa vráti, bude oddýchnutá a všetko bude s nimi také ako predtým. V deň jej návratu vyobliekal seba aj Sofiu a išli čakať Eriku na letisko.

Moja takmer nevesta prišla zrelaxovaná a plná nových zážitkov. Peter bol však to posledné, čo ju dotiahlo domov. Povedala mu to hneď po prílete a bez servítky. “Konečne viem, čo chcem od života. Tu na Slovensku sa to nedá ani porovnať s tým, ako sa žije v Londýne. Prišla som si vlastne iba pre Sofiu. Dúfam, že budeš rozumný a dohodneme sa.” Peťo počúval tieto slová len na pol ucha. Keď mi plakal doma v kuchyni, vravel, že Erika si našla v Londýne tanečníka salsy zo Španielska. Dokonca plánovala za ním odísť. Aj s ich dcérou. Peter bol z toho celého zdrvený, ale Erika bola pevne presvedčená. Naozaj so Sofiou odišli späť do Londýna, kde ich mal čakať jej snedý milenec.


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Dcéru som pustila za hranice, vrátila sa tehotná!


Neubehol ani mesiac, keď Petrovi raz večer zazvonil telefón. Bola to Erika. Paolo ju síce v Londýne čakal, ale malo to malý háčik. Ako sa ukázalo, bolo mu príjemné si užiť s mladou a peknou kočkou. No na vzťah a ešte k tomu aj s dieťaťom nebol pripravený. A ani sa nechystal. Takých ako Erika mal z každého jazykového turnusu zo dve. Môj syn vtedy musel odhodiť všetku svoju mužskú hrdosť. Spravil gesto, ktoré by som ja, a ani veľa ľudí nedokázalo. Odpustiť Erike a prijať ju naspäť. Viem, že mu išlo najmä o dcéru, ale videla som, že chce zachrániť aj vzťah s priateľkou. Možno ho poznačilo aj to, že sám vyrastal bez otca a nemal to vždy ľahké.

Odkedy sú opäť spolu, Erika sa naozaj snaží byť vzornou matkou. To, že je vzorná manželka chce Petrovi dokázať tiež. Môj syn sa ju chystá požiadať o ruku. U mňa to však také ľahké mať nebude. Predsa len, zradila môjho syna. Každá matka vie, že trápenie vlastného dieťaťa je ešte horšie ako trápenie vlastné. Už jej neverím. Ak bude chcieť mať dobré vzťahy aj s budúcou svokrou, bude sa musieť ešte veľmi posnažiť si získať moju dôveru späť.

Zdroj: sita, sita, LD
Odporúčame