Pravdivý príbeh: Tvári sa ako panička, ale za dverami je obyčajná slúžka

Zrelá žena

thinkstockphotos.com

Na strednej škole sme boli vyhlásená trieda. Aj keď sme boli každý iný, boli sme veľmi dobrá partia a držali sme spolu. Ako v každej skupine, aj my sme mali čiernu ovcu. Bola ňou Romana. Vždy nám dávala najavo, že pre ňu nie sme dosť dobrí. Priatelila sa s vyššími ročníkmi, bola na svoj vek vyspelejšia ako my. Sledovala módu, vedela sa nahodiť, správala sa ako dospelá. Možno pre to sme ju my dievčatá medzi seba neprijali, pritom by sme dali neviem čo za to, keby chcela chodiť von s nami.

Tajne sme jej závideli a každá chcela byť aspoň trocha ako ona. Len sme zízali, keď Romanu čakalo skoro každý mesiac pred školou iné auto a v ňom nový úlovok. A neboli to teda autá, aké stáli pred domom väčšine našich rodičov, ale drahé a luxusné. Chlapci vedeli, že pri Romane nemajú žiadnu šancu, čo bol dôvod, pre ktorý ju zasa nemali v láske oni. Romanina láska boli peniaze a zabezpečení muži. V poslednom ročníku sa viacej venovala týmto záľubám ako učeniu, veľa hodín vynechala, až napokon od nás z triedy odišla a maturitu si dokončovala na ďalší rok. Tam sa naše cesty rozišli.

Po rokoch som stretla v meste bývalú spolužiačku. Nevideli sme sa dlho, pri káve sme prebrali všetkých a všetko, aj našich bývalých spolužiakov. Prišla reč aj na Romanu. Spolužiačka s ňou bola trocha v kontakte cez sociálnu sieť. Ani ma neprekvapilo, že Romana si žije na paničku v rodinnom dome, nepracuje, stará sa o domácnosť. A samozrejme o seba. To jej ostalo. Pravidelne pridávala na svoj profil fotky, ako sa má skvelo.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Najskôr ma podrazil manžel, o pár rokov aj dcéra


Ešte v ten večer som sa len tak zo zvedavosti išla pozrieť na jej profil na internete. Skoro som odpadla. Romana s rodinou bývala v novej štvrti za mestom, kam som sa o pol roka mala sťahovať aj ja s mužom. Trocha ma táto lokalita v súvislosti s ňou prekvapila. Nebolo to žiadne slovenské Beverly Hills, kam by som Romanu zaradila skôr, ale miesto, kam sa sťahovali mladé rodiny s deťmi alebo naopak páry, ktorým už deti z hniezda vyleteli. Aj keď som nepredpokladala, že s Romanou nadviažem  hlboký kamarátsky vzťah, predsa len som sa potešila, že na novom mieste budem niekoho poznať. Veď ľudia sa menia.

Keď sme sa presťahovali a zabývali, Romane som sa ozvala. Na moje prekvapenie mi na správu dosť rýchlo aj odpísala. Neskôr sme sa z času na čas stretli s deťmi pri prechádzke. Romana vyzerala tak ako vždy. Dokonale upravená, nastajlovaná, a to aj pri dieťati. Ja vo svojich teplákoch a vlasoch v drdole som sa cítila veľakrát vedľa nej ako sivá myš, ale zistila som, že Romana je fajn baba. Aj ma hrýzlo svedomie, že sme ju toľké roky ohovárali a odsudzovali.

Trocha ma ale nahnevalo, keď mi z času na čas nosila domov varené jedlo. Nie, že by nebola dobrá kuchárka. Síce vždy povedala, že neodhadla množstvo a nechce jedlo vyhadzovať, ale pripadala som si, že Romana ma berie tak, že sa neviem postarať o svoju rodinu a ona mi ukáže. Pravda ale bola úplne niekde inde. Ako sa naše vzťahy prehlbovali, začali sme si navzájom dôverovať a konečne som mala možnosť spoznať pravú Romanu pod jej maskou líčidiel.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Vlastná žena ma pripravila o všetko!


Jej muž bol prototypom burana. Burana, ktorý sa hral na to, že je veľký podnikateľ. K tomu patril veľký dom, veľké auto, všetko okázalé. Romana mu na túto jeho pretvárku skočila a zhltla aj s navijakom. Myslela si, že ulovila boháča, ale opak bol pravdou. Keď to zistila, bolo už neskoro. Dom, v ktorom bývajú nie je ich, ale písaný na otca. A síce majú veľké auto, ale nemôžu s ním jazdiť hocikedy lebo veľa žerie. A tak stojí väčšinu času pred domom. Keďže Romanin muž sa tvári ako živiteľ rodiny, vyžaduje, aby mu partnerka pripravovala dve varené jedlá denne. Mäso na obed, niečo sladké na večeru. Niekedy sa stane, že sa mu chute obrátia a sladké chce na obed. Preto mi Romana nosievala jedlo, ako sa ukázalo. Pretože ten jej by to už večer nejedol. Podľa neho jedlo musí byť vždy čerstvé. Tak ako Romanin vzhľad. Dokonca keď išla z pôrodnice domov, prinútil ju prezliecť sa z teplákov, inak ju nezavezie.

Všetky tieto veci mi Romana dávkovala postupne a ja som ju úprimne ľutovala. Aj ona chcela ísť občas von len tak nenamaľovaná, mať doobeda voľno, ísť von do mesta. Nemohla. Muž by jej to osladil tým, že by jej priškrtil ten neveľký prídel financií na daný týždeň. Musela robiť všetko tak ako chcel on. Ja som chcela Romane pomôcť. Keď ale jej podarený manžel zavetril, že Romana si našla kamarátku, ktorá jej navyše dáva rozumy, jej návštevy u mňa jej zatrhol. U nich sa môžeme stretávať, len keď je doma. Vidím aj na Romane, že sa trocha zmenila. Vyhýba sa mi, ale tvári sa, že sa nič nedeje. Je vždy rovnako pekne oblečená, upravená, len zamračená. Manžela si však už zastáva. Plánuje jej totiž na narodeniny zaplatiť nové prsia. A to je dôvod, prečo prehltne aj jeho nastolené pravidlá.


 

Ako by ste situáciu vyriešili? Poznáte podobný príbeh aj vy? Podeľte sa o svoje skúsenosti aj s ostatnými čitateľmi v diskusii alebo ho pošlite celý na plnielanu@plnielanu.sk.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, RV
Odporúčame