Pravdivý príbeh: Vlastná žena ma pripravila o všetko!

muž

SITA

Patril som vždy skôr k ľuďom, ktorým stačí ku šťastiu málo. Doma sme peňazí nazvyš nemali. Naučil som sa tak vážiť si každú zarobenú korunu.

Po škole som sa vyučil za automechanika. Autá boli vždy moja vášeň. Opravovať ich, zlepšovať, čo sa dá. Kúpil som si starú škodovku. Aj keď susedia sa skôr predháňali, kto sa blysne lepším autom, mne to moje stačilo. Vypracoval som si ho tak, že mi závideli aj tí na drahších autách. Veľmi som sa tešil, keď som sa dozvedel, že v Čechách sa chystá prvý veľký zraz majiteľov upravovaných áut. Trocha som sa aj obával, aby som tam nebol najstarší. Predsa len, mal som už tridsaťosem rokov. Na mieste všetky moje obavy opadli. Na podujatí boli ľudia najrôznejších vekových aj sociálnych skupín. Tam som spoznal cez môjho dobrého kamaráta Renátu. Bola nádherná, pripomínala mi môj idol z mladosti, sexi Kim Wilde. Úplne mi pobláznila hlavu. Keď po zraze súhlasila, že so mnou pôjde na rande, cítil som sa ako majster sveta. A to ani nehovorím, keď som ju po pol roku požiadal o ruku a ona súhlasila – bral som to ako výhru v lotérii.


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Mama a manželka – dve lásky môjho života sa neznesú


Po svadbe sa však Renáta začala meniť. Zo skromného pekného dievčaťa sa vykľulo večne nespokojné stvorenie. Vadilo jej, koľko času a peňazí venujem na úpravu áut. Ja som však  jej povahu pre svoju zamilovanosť nevnímal, ako niečo negatívne. Renáta išla na mňa celkom rafinovane. Jeden večer mi pripravila moje obľúbené rezne so zemiakovým šalátom a hovorí: „Lacino, rozmýšľala som o nás. Vieš, že moje biologické hodiny tikajú a myslím, že teraz je najvhodnejší čas na malého Lacka.“ Ostal som zaskočený a potešený zároveň. Vedel som, že Renča deti kategoricky odmietala. „Dieťa ale nie je lacné“, pokračovala. „Nechcela by som, aby nemalo všetko, po čom túži. Môj známy robí taxikára, napadlo ma, či to nevyskúšaš. Vravel, že keď má dobrý víkend, zarobí si to, čo ty za týždeň.“ Pobláznený myšlienkou na naše prvé dieťa som súhlasil. Cez deň som robil v dielni, po večeroch a víkendoch taxikára. Po čase ma to tak chytilo, že som viac menej presedlal len na  taxikárčenie.

Ani po pol roku sa nám však nepodarilo otehotnieť. Boli sme obaja zdraví, a tak som to nechápal. Skúsil som sa so ženou porozprávať, pripadala mi v posledných týždňoch aj tak nejaká skleslá. „Reni, deje sa niečo? Vyzeráš utrápene“, začal som. „Ale nič Laci, máš toho veľa, nebudem ťa zaťažovať.“ „Si normálna, veď sme manželia, mali by sme si hovoriť všetko“, nástojil som. Z Renči napokon vypadlo, že sa trápi pre svoju sestru. Bola na mizine. Naletela nejakým podvodníkom, ktorí ju o všetko pripravili. Iné peniaze si nemá odkiaľ požičať, pretože žiadna banka jej nechcela vyjsť v ústrety. Rozhodol som sa, že jej pomôžeme. Náš známy z banky nám vtedy urobil službu. Banka Daniele požičia, avšak za cenu založenia môjho bytu. Súhlasil som, mali sme všetko naplánované. Bol som naivný, veľmi naivný. Dnes viem, že by som už nešiel ručiť ani vlastnému synovi. Vtedy som bol však priveľmi zaslepený láskou k žene, ktorá to so mnou asi od začiatku nemyslela so mnou úprimne.


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Manžel ma podvádza – a ja ho nedokážem opustiť


Prišiel nový rok, ale nezačal veľmi dobre. S Renátou sme sa čoraz častejšie hádali kvôli maličkostiam. Nakoniec som zistil, že ma už dlhšie podvádzala s našim kamarátom, ktorý nás zoznámil na zraze. Požiadal som o rozvod. Nemalo už zmysel sa ďalej na niečo hrať.

Jedného dňa Daniela prestala splácať úver. Bol som hotový. Akoby sa po nej zľahla zem. Nereagovala na výzvy moje ani banky. Chcel som, aby peniaze splácala Renáta, ale na to som mohol zabudnúť. O byt som nakoniec prišiel. Ako ľahko sa dá zrazu nemať nič, vie len ten, čo to zažil. Nemáte sa kam vrátiť, nič nevlastníte. Zaplatil som si podnájom a robil taxikára od rána do večera. Možno to bolo prepracovanosťou alebo starosťami, ale pri jazde za klientom som preletel na červenú. Za mnou stáli, žiaľ, policajti. Zobrali mi vodičák. Snažil som sa ich uprosiť, uplatiť, hocičo, len aby mi nebrali zdroj mojej obživy. Nepomohlo, evidentne sa potrebovali na niekom v ten deň odbaviť. Snažil som sa k vodičáku dostať cez známeho, ale nepomohlo ani to. 

Zrazu sa okruh mojich kamarátov veľmi zúžil. Z podnájmu som odišiel, nemohol som si ho už viac dovoliť. Išiel som na ubytovňu na konci mesta. Mal som čo robiť, aby som si tam ako tak zvykol. Ubytovňa je plná robotníkov. Nič proti nim nemám, ale bývať s nimi, to je iná káva. Najmä keď celý život žijete v pohodlí v byte. Bol som z toho hotový a  musel som začať brať lieky na spanie a upokojenie. 


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Nová láska zmenila môj život od základov


Momentálne pracujem pár hodín denne v autodielni. Popritom beriem každú brigádu, ktorá sa naskytne. Dúfam, že vodičák sa mi podarí opäť získať, aby som mohol začať zarábať trocha viac peňazí a ísť do normálneho podnájmu. Dodnes si myslím, že to, ako ma pripraviť o byt si Renáta s Danielou dopredu naplánovali. Je tomu ale ťažké uveriť, že vás takto sklamal človek, ktorého ste voľakedy tak veľmi  milovali.


Máte zaujímavý príbeh, o ktorý by ste sa chceli podeliť s čitateľmi aj vy? Pošlite ho na plnielanu@plnielanu.sk a do predmetu uvedte „Pravdivý príbeh“. Možno si ho už čoskoro prečítate v našom magazíne!

Zdroj: SITA, sita, L.V.
Odporúčame