Pravdivý príbeh: Zažil som obrovské sklamanie, priateľka mi ušla s Arabom

Žena

thinkstockphotos.com

Každá žena túži po partnerovi, o ktorého sa môže oprieť, ktorý ju miluje, podporuje a dokáže sa postarať o rodinu. Aspoň som si to vždy myslel a bol som pripravený to tej pravej aj ponúknuť. Dlho sa mi ale nedarilo nájsť si stálu priateľku. Každý môj vzťah po čase ochladol a rozpadol sa, či už na popud môj alebo z jej strany. Na radu kamarátov som sa napokon takmer v štyridsiatke pri-hlásil na internetovú zoznamku. A dobre som spravil. Po pár nácvikoch so ženami, ktorým išlo len o peniaze som natrafil na Janu.

Jana bola žena, kvôli ktorej mi nevadilo prejazdiť tristo kilometrov, keď bola na školení z roboty, len aby som ju mohol vidieť. Niekto, koho chcete predstaviť rodičom a nehanbíte sa zaviesť do spoločnosti medzi svojich kamarátov.

Stal sa z nás nerozlučný pár. Po nejakej dobe sme si vyskúšali spoločné bývanie. Najprv v podnájme a keď sme si boli istí, že to obaja myslíme vážne, rozhodli sme sa ísť do vlastného. Rodičia nám poskytli pozemok vedľa svojho, keďže naším snom bolo postaviť si dom. Aj keď sme nezarábali ktovie ako, stavba pomaly pribúdala. Tešili sme sa z každej dokončenej steny, novej podlahy, trubiek, rozvodov, strechy. Keď sme boli už skoro hotoví, Jana prišla o prácu. Našla si síce novú, ale popritom sa snažila diaľkovo si dokončiť školu. Videl som na nej, že spolu so stresom zo stavebných prácje toho už na ňu priveľa a potrebuje vypnúť.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Dcéru som pustila za hranice, vrátila sa tehotná!


Na narodeniny som jej preto objednal dovolenku lastminute do Egypta. Jana najprv nechcela ísť, bezo mňa na dovolenke nebola ani raz. Bolo jej nepríjemné ísť relaxovať a mňa nechať fachčiťna dome. Ja som ale nástojil, navyše všetko už bolo zaplatené. Prehovorila teda ešte svoju sestru a nakoniec išla.

Jana sa vrátila oddýchnutá, opálená, šťastná, celá rozžiarená. Aj náš vzťah nabral druhý dych a za darček mi bola extra vďačná. Táto exotická krajina sa jej navyše tak zapáčila, že do nej vycestovala v tú sezónu ešte raz. Myslel som, že pôjdeme spolu, ale Jana ma presvedčila, že na mňa je tam príliš teplo. Išla opäťso sestrou a ja som dokončoval posledné úpravy v našom hniezdočku.

Priateľka sa mi vrátila po dvoch týždňoch. Egypt ju opäťnesklamal, bola spokojnejšia ako prvý raz.  Dokonca sa prihlásila na kurz arabčiny, vraj aby sa vedela dohovoriť, keď zasa pôjde na dovolenku. Inde už ani ísť netúžila. Občas sa mi však predsa len zazdala akási podráždená. Pripisoval som to starostiam so sťahovaním.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Sestra si vzala cudzinca, pohŕda nami aj Slovenskom


Pred Vianocami sme už bývali v novom a ak by všetko išlo tak, ako som si predstavoval, chcel som Janu na jej narodeniny požiadať o ruku. Samozrejme ako darček si Jana vybrala dovolenku svojich snov. Mal som ísť s ňou konečne i ja, ale na poslednú chvíľu mi neodsúhlasili dovolenku. Jana vyzerala byť z toho smutná, ale keď som sa dozvedel viac, zistil som, že to bola len veľmi dobrá herečka.

Svet je malý a pravdepodobnosť, že známy známeho vášho kamaráta pozná kamarátovu ďalšiu známu je takmer stopercentná. Delegátka v hoteli kde Jana bývala bola nová priateľka môjho kolegu z práce. V podstate jej mohlo byť jedno, s kým vídavala Janu v náručí. Dovolenkové flirty boli súčasťou každého turnusu. Povedala to však svojmu priateľovi a ten nechcel, aby som bol dlhšie za hlupáka. Najprv som neveril, ale viacero vecí mi postupne do seba zapadlo. Kašľal som na dôveru a dokonca som sa doma prihlásil na Janin laptop. Vedel som, že prekračujem hranicu, ale keď som si prečítal zopár mailov, bolo mi jasné, že Jana ju už dávno preskočila míľovým skokom.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Kamarátka zarába v zahraničí, nad Slovenskom ohŕňa nos


Už od prvej dovolenky v Egypte si dopisovala s niekým odtiaľ. Meno sa neskôr zmenilo, ale obsah správ bol podobný. Dokonca Jana novému dotyčnému posielala peniaze. Bol som zúrivý. Ja som škrtil každý cent, plánoval spoločnú budúcnosť a ona si to zatiaľ rozdávala s ktovie kým a ešte som jej na to aj prispel.

Po návrate som Janu išiel počkať na letisko. S krátkym a jasným odkazom, že ju môžem rovno zaviesť k rodičom, pretože o všetkom viem. Zatĺkala asi pol minúty, napokon z nej vypadlo, že to chcela po návrate so mnou aj tak ukončiť. Vraj som sa jej prestal venovať a až v Egypte spoznala, čo je to niekoho milovať. Jana sa mi týmto veľmi rýchlo zhnusila. Nebola už taká, akú som ju spoznal. Ostal som sám v novom dome, ktorý mal byť začiatkom našej novej životnej etapy.  Snáď sa mi to podarí s niekým novým a čestnejším.


Ako by ste situáciu vyriešili? Poznáte podobný príbeh aj vy? Podeľte sa o svoje skúsenosti aj s ostatnými čitateľmi v diskusii alebo ho pošlite celý na plnielanu@plnielanu.sk.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, FP
Odporúčame