Pravdivý príbeh: Túžila som po závratnej kariére, šťastie som našla úplne inde

Pravdivý príbeh: žena v domácnosti

Spokojnosť a naplnenie som nenašla vďaka oslnivej kariére, ale ako žena v domácnosti (Zdroj: GettyImages)

Vaše pravdivé príbehy si čítam veľmi rada. Aspoň viem, že nie som sama, kto niekedy zažíva viac či menej príjemné chvíle. Častokrát sa na tie osudy, najmä žien, pozerám s údivom a obdivom zároveň. Aj to ma motivovalo k tomu, aby som sa podelila o svoj príbeh. Možno bude obyčajnejší ako tie ostatné, ale snáď aspoň niekoho podporí.

Volám sa Katarína, mám 53 rokov a pochádzam z krásneho stredného Slovenska. Moji rodičia neboli žiadni zbohatlíci, ako malá som žila skromné, ale šťastné detstvo. V puberte som si však začala všímať, že tých peňazí nemáme toľko, koľko by bolo treba na to, aby som mala uspokojené všetky svoje záľuby a maniere. Vtedy som sa zaprisahala, že urobím všetko pre to, aby mojim deťom nič nechýbalo a vybudujem si kariéru ako hrom.

Nuž, ale viete, ako to chodí. Človek mieni a osud mení. Do práce som išla hneď po strednej škole. Mala som šťastie, pretože práve hľadali predavačku v jedných potravinách. Bolo to v poriadku, dopriala som si všetko, čo som kedy chcela, aj našim som pomohla. Po nejakom období som spoznala Mareka. Nuž, slovo dalo slovo, jedno rande striedalo druhé a zrazu sme chystali svadbu. Najskôr sme bývali u mojich rodičov, časom sme si však postavili menší domček.

Prišlo prvé dieťa, po troch rokoch ďalšie. Zrazu som však našla zmysel v živote, ktorý mi rodina a starostlivosť o domácnosť dávala. Úplne som sa vyžívala v tom, že som sa mohla venovať manželovi aj drobcom, variť im, upratovať, pracovať v záhrade. A tak som sa jednoducho rozhodla, že toto je presne to, čo v živote chcem.

Možno sme si nemohli dovoliť všetko, keďže ja som do rozpočtu neprispievala, ale vďaka tomu, že som bola doma, sme nemuseli kupovať zeleninu, lebo som ju dopestovala. Rovnako ani vajíčka či mäso, pretože sme začali chovať aj sliepky, prasatá a kačice. Rokmi k nám pribudli ešte ďalšie tri deti. Časom som prišla aj o viacero kamarátok, keďže každá z nás žila iným životom. O to viac som sa utvrdila, že žijem pre rodinu.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Pravdivý príbeh: Kedysi sa mi kvôli práci posmievali, dnes podnikám a žijem ako boháč

Dnes mám 53 rokov a nepýšim sa titulmi pred menom ani hviezdnou kariérou. Pýšim sa však šťastnou rodinou, spokojným životom, nádherne upraveným dvorom so zvieratami a nevidím žiadny problém v tom, že som ženou v domácnosti. Naopak, som na to hrá.

Pravdivé príbehy nájdete aj na našom YouTube kanáli

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame