Pravdivý príbeh: Život nie je fér – manžel ma opustil, ale pre aký dôvod!

Mladá žena

thinkstockphotos.com

Každý počítal s tým, že vzťah s Frantom sa skončí tak rýchlo, ako rýchlo sa aj začal. Spoznali sme sa na dovolenke. Ja som bola stanovať s rodičmi, Franto s partiou kamarátov. On mal dvadsaťsedem, ja o desať rokov menej. V čom bol ale zásadný problém, ja som pochádzala zo Slovenska a Feri, ako som ho prezývala, bol z Čiech. Prežili sme klasický letný románik, keď sme sa po večeroch túlali spolu popri rieke, uvoľnení a spokojní, vychutnávajúc si prítomnosť jeden druhého.

Po skončení pobytu sme napriek skepticizmu môjho aj Feriho okolia ostali v kontakte. Pol roka sme si dopisovali, neskôr volali, až sme napokon zistili, že jeden bez druhého skrátka nechceme byť.

Moji rodičia sa v tom čase práve rozvádzali. Otec od nás odišiel, s mamou som až tak dobre nevychádzala. Prácu som si po škole nenašla a tak, keď mi Feri ponúkol, nech sa odsťahujem za ním, neváhala som ani pol sekundy. Začiatky samozrejme neboli úplne ideálne. Vzťahy s rodinou, aj keď nie sto percentne funkčné mi chýbali, taktiež kamarátky, známi. Všetko bolo pre mňa nové, občas som sa cítila strašne osamelá. Našťastie Feri bol vždy pri mne, pomáhal mi nájsť si prácu, trávili sme spolu všetok voľný čas. Po pár mesiacoch som sa v novom prostredí úplne aklimatizovala. Po čase prišla od Feriho ponuka na sobáš, ktorú som s radosťou prijala.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Zásady som vymenila za manželove peniaze – a je mi celkom fajn


Svadba bola malá, moja rodina prísť odmietla. Z mojej strany som tam mala len moju krstnú, ktorá mi išla za svedka. Neprekážalo mi to. Vedela som, že si beriem muža svojich snov, ktorý bude navždy stáť pri mne a podporovať ma v dobrom i zlom. Kiež by som už vtedy aspoň tušila, aká naivná som bola.

Po svadbe sme si chceli s manželom čo najskôr založiť rodinu. Keď sa mi nedarilo otehotnieť po niekoľkých mesiacoch snaženia, nerobili sme z toho vedu. Po pol roku sme príčinu pripisovali Feriho nedoliečenému zápalu. Po vyše roku sme už ale začínali tušiť, že niečo nie je v poriadku. Veď obaja sme boli mladí, zdraví a pripravení na rodičovstvo. V tom čase som ale ja začala z ničoho nič priberať, necítila som sa dobre. Išla som k doktorovi, ktorý mi potvrdil najhoršiu predtuchu. Mala som niečo rozhádzané v tele s hormónmi a pokým sa nedám do poriadku, na dieťatko môžeme zabudnúť.

Bola som z toho celá nešťastná, cítila som sa ako polovičná žena. Feri sa ale zachoval úplne úžasne. Uisťoval ma, že mu záleží na mne a nie na deťoch. Veď koľko ľudí nemá spolu deti a žijú pre seba a šťastne. 


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Neuveriteľné – manžel ma opustil kvôli staršej a škaredšej!


Pomaličky som sa dávala do poriadku. Trvalo to celé niekoľko rokov a ani po nich nebolo isté, že sa nám konečne podarí otehotnieť. Feri ma ale ako vždy ubezpečoval, že najdôležitejšie je moje zdravie. A tak sme snahu o dieťa odsunuli na vedľajšiu koľaj s tým, že ak to príde, tak to príde.

Mala som pocit, akoby sa náš vzťah touto skúškou ešte viac utužil a posilnil. Aj keď Feri robil na smeny, veľa sme spolu chodili na túry, na opekačky, športovali sme. Už som bola aj vnútorne zmierená s tým, že do konca života to budeme len my dvaja a konečne som uverila aj Ferimu, že mu to takto bude stačiť, tak ako mne. Prežívala som šťastné obdobie, ktoré mi ale nebolo súdené nadlho.

Feri sa jeden večer vrátil z poobednej smeny domov. Prihrievala som mu večeru, keď tu zrazu z neho vypadlo, že už mesiac sa stretáva s niekým iným. Povedal to len tak, akoby mimochodom. Akoby mi oznamoval, že v pondelok musí zobrať smenu za kolegu.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Manželka zúri, že som dal prednosť milenke, háda sa o majetok


S odstupom času si uvedomujem, aké to bolo od neho chrapúnske priznanie. On možno svojmu svedomiu uľavil, ale celú vinu preniesol na mňa. Pretože najhorší bol pre mňa dôvod jeho známosti. Feri sa nevedel vo svojom vnútri zmieriť s tým, že nikdy nebude mať deti. Žena, s ktorou ma začal podvádzať, už mala dve svoje s dvoma rôznymi mužmi. Neviem, či si myslel, že práve to je ukazovateľ plodnosti. Po celom jeho priznaní som sa zrútila. Z roboty som sa musela nechať vypísať. Bola som trištvrte roka práceneschopná a na antidepresívach. V najhorších chvíľach ma podržala mama, s ktorou sa mi práve naopak vzťahy polepšili a išla som bývať na toto obdobie k nej.

Napokon som u mamy aj ostala. Chcela som najprv manželstvo s Ferim zachrániť a stálo ma to naozaj veľa síl, sĺz a energie. V tomto mi nemôže nikto vytknúť, že som sa nesnažila. Žiaľ, bolo to iba plytvanie a vydanú energiu som mohla radšej investovať do seba, alebo iného vzťahu. Feri bol podľa správania rozhodnutý už dávno predtým, ako mi o svojej afére povedal, že so mnou neráta. Škoda, že nebol skutočný chlap a nepovedal mi to skôr. Mohla som už pár rokov žiť šťastne vo vzťahu s niekým, pre koho nie sú deti alfou a omegou vzťahu, najmä pokiaľ ich nemôže mať.


Ako by ste situáciu vyriešili? Poznáte podobný príbeh aj vy? Podeľte sa o svoje skúsenosti aj s ostatnými čitateľmi v diskusii alebo ho pošlite celý na plnielanu@plnielanu.sk.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, SJ
Odporúčame