Pre krásne a zdravé telo: Využite kokosový olej naplno

Kokosový olej

thinkstockphotos.com

O kokosovom oleji ste už zrejme počuli, je známy najmä svojimi skvelými účinkami. Okrem skvelých účinkov, ktoré má na naše zdravie, si svoje miesto našiel aj v kuchyni, a to stále ešte nedosiahol svoj úplný potenciál. Prinášame vám niekoľko zaujímavých tipov ako ho využiť v domácnosti.

Skrášlite sa prírodne

Kokosový olej ide s krásou ruka v ruke, pretože ho môžete použiť ako prírodnú náhradu viacerých kozmetických produktov. Skúste si ním natrieť ruky namiesto hydratačného krému, dodajte pružnosť pokožke celého tela, či naneste na pery. Dokonca ním vraj dokážete zosvetliť starecké škvrny.

Bojujte s alergiami

V mesiacoch, keď mnoho ľudí trpí príznakmi rôznych alergií, môže byť trocha kokosového oleja záchranou. Skúste si malým množstvom natrieť vnútrajšok nosových dierok. Zabráni prenikaniu množstva alergénov a nepríjemné príznaky sa určite zmiernia.

Boľavé hrdlo

Pokiaľ vás trápi zapálené a začervenané hrdlo, pridajte si do čaju malú lyžičku kokosového oleja. Keď sa rozpustí, pomôže zmierniť bolesť a nezaplatíte zaň zďaleka toľko ako za rôzne preparáty v lekárni.


Mohlo by vás zaujať: Kokosový olej sa vám zíde každý deň: Pre krajšiu pleť aj vlasy či proti mykózam


Bielučké zuby

Bielenie zubov je v súčasnosti celkom drahou záležitosťou. Čo keby ste si ich vybielili doma a prírodne? Stačí zmiešať malé množstvo kokosového oleja s sódou bikarbónou a poriadne zuby zmesou vyčistiť. Zmes však nepoužívajte príliš často, aby ste si nepoškodili sklovinu.

Koniec rozštiepeným končekom

Pri množstve povinností, ktorým všetci čelíme, nám často nezostáva čas na kaderníka. Problémom sa tak stávajú napríklad rozštiepené a vysušené končeky vlasov, ktoré potrebujú pravidelnú úpravu. Kokosový olej vám pomôže oddialiť návštevu vlasového salónu. Stačí pravidelne na končeky aplikovať malé množstvo a zostanú vo forme dlhšie.

Spálili ste sa?

Pravidelné aktivity vonku dokážu našu pokožku niekedy prekvapiť nepríjemným spálením, hoci by sme to neočakávali. Existuje však rýchla pomoc. Spálenú pokožku natrite kyslou smotanou či acidofilným mliekom, ktoré z nej dokážu vytiahnuť teplo, a potom na už vychladnuté telo natrite kokosový olej, schopný kožu upokojiť a urýchliť proces liečenia.


Všetko pre zdravé telo a dušu nájdete na www.vysetrenie.sk


Domáci píling rúk

Pedikúra v salóne vie poriadne vyprázdniť vašu peňaženku, no môžete si ju v pohodlí domova urobiť aj sami a len za pár drobných. Zmiešajte kokosový olej s morskou či kuchynskou soľou a odumretej kože sa zbavíte bez problémov.

Doprajte si relax

Kokosový olej vám dokáže pomôcť aj relaxovať. Stačí presvedčiť partnera či iného člena rodiny, aby ho použil namiesto masážneho oleja. Kombinácia príjemnej masáže s prírodnými účinkami oleja vám nielen uvoľní svaly, ale takisto aj vašu myseľ a zbaví vás stresu.


Mohlo by vás zaujať: Zázračný šípkový olej: Pre mladistvú pleť aj proti žlčníkovým kameňom


Prevencia kŕčových žíl

Ak mala vaša mama či babička kŕčové žily, je vysoko pravdepodobné, že hrozia aj vám. Kokosový olej však môže v tomto prípade pôsobiť preventívne. Snažte sa vykladať si nohy čo najviac a pravidelne ich natierajte kokosovým olejom.

Zbaví aj vší

Z kokosového oleja sa dá pripraviť aj preparát, ktorý vám pomôže zbaviť sa vší. Postačí ho zmiešať s jablkovým octom. Zmes aplikujte na vlasy, hlavu obaľte potravinárskou fóliou, nechajte pôsobiť a zbavte sa malých príšerok nadobro.


Ako často a na čo všetko využívate kokosový olej vy? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Ľudmila
Odporúčame