Využite voľný čas spoznávaním v prírode: Históriu tatranských osád vám priblížia kultúrno-turistické prechádzky

dvaja ľudia na výlete

Neviete, čo robiť? Spoznávajte históriu tatranských osád! (Zdroj: Freepik/freepik)

Spoznať históriu, pamiatky a zaujímavosti najznámejších tatranských osád môžu záujemcovia v rámci kultúrno-turistických prechádzok počas januára s turistickou sprievodkyňou. Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry o tom informuje na svojej webstránke.

Čo všetko sa dozviete?

Návštevníci sa dozvedia, ktorá osada je najstaršia, kde bývala Maša Haľamová, kedy bol Ľudovít Štúr prvýkrát na Kriváni, kde boli majstrovstvá Európy v ľadovom hokeji, či kde je najvyššie položený tunel na Slovensku. Rovnako, prečo majú Smokovce v erbe slnko, ako vznikol názov osady Smokovec a ďalšie zaujímavosti.

Prvá prechádzka s názvom za Históriou Tatranskej Lomnice sa uskutočnila v sobotu 14. 1. a druhá prechádzka (15. 1.) bola venovaná histórii Dolného a Horného Smokovca.

Na čo sa môžete tešiť nasledujúci víkend?

V sobotu 21. januára sa záujemcovia dozvedia o histórii Nového Smokovca. Putovanie sa začne o 10.00 h prehliadkou interiéru evanjelického kostola v Novom Smokovci v sprevádzaní miestneho farára Pavla Kušníra. Pokračovať sa bude v rodinnej hrobke Szontghovcov, ktorá sa nachádza pod kostolom a prehliadka skončí prechádzkou po osade Nový Smokovec.

História Starého Smokovca bude témou prechádzky v nedeľu 22. januára. Začne sa o 10.00 h pred Tatranskou informačnou kanceláriou v Starom Smokovci a ukončí sa v Múzeu tatranskej kinematografie a fotografie premietaním filmu o Vysokých Tatrách.

Posledné dve prechádzky sa uskutočnia 28. a 29. januára a budú venované Vyšným Hágom a Štrbskému Plesu.

Zdroj: plnielanu.sk, TASR
Odporúčame