Prechladnutie neobchádza ani štvornohých členov domácnosti: Takto uľavíte svojmu chlpáčovi takmer okamžite

Aj psíkov môže trápiť nepríjemné prechladnutie (Zdroj: Freepik/wirestock)

Domáce zvieratká mnohí z nás vnímajú ako členov rodiny. Ak psíkovi nie je dobre, ihneď sa mu snažíme pomôcť, koľko nám sily stačia. Najbežnejším je, podobne ako u človeka, prechladnutie, ktoré môže vášho chlpáča postihnúť aj v tomto počasí. Aj napriek tomu, že sa vám môže zdať, že je relatívne teplo… Skúste na svoje zvieratko aplikovať nasledujúce tipy, vďaka ktorým mu ihneď uľavíte, ak nebude fit.

Vlhký vzduch

Je to podobné ako u človeka – ak máte nádchu, tiež sa vyberiete do sauny alebo sa aspoň doma naparíte. Vlhký teplý vzduch dokáže rozpustiť hlieny a pomôcť s upchatým nosom aj u zvierat. Najlepšie urobíte, ak psíka umiestnite do miestnosti, v ktorej mu zapnete zvlhčovať vzduchu.

Pokiaľ takúto šikovnú vecičku nevlastníte, môžete si pomôcť šikovným trikom. Postačí, ak psíkovi v kúpeľni pustíte horúcu sprchu alebo si ho zatvoríte k sebe do kúpeľne počas toho, ako si doprajete príjemný kúpeľ.

Čistota – pol života

Aj psíkom treba dodržiavať hygienu a to nie len tú osobnú. Základom je čistučký pelech, hračky či misky na jedlo a vodu, s ktorými je dennodenne v kontakte. Neoplatí sa šetriť pár granuliek v miske – radšej ich vyhoďte, nikdy neviete, aké zárodky sa v nich stihli namnožiť. Mikróby a baktérie sa dostanú aj na prvý pohľad neprístupné miesta.

Pokojný režim

Tak ako aj pri ľudských chorobách, aj zvieratá potrebujú dostatok odpočinku. Ak vidíte, že je váš psík nesvoj, určite ho nenúťte do aktivity. Turistiku či zbesilé šantenie na dvore si nechajte na dobu, kedy bude štvornohý parťák úplne fit.

Pokiaľ máte aj iné zvieratá, pacienta izolujte. Nielen kvôli pokojnému režimu, ale aj kvôli tomu, že by sa psíky mohli medzi sebou infikovať.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Hračku pre mačičku vyrobíte takto super jednoducho: Stačia vám iba dve veci, ktoré isto máte doma

Hydratácia a živiny

Nezabúdajte psíkovi ponúkať pravidelne vodu a stravu – je to veľmi dôležité. Ak pes odmieta aj vodu, skúste mu pripraviť neslaný kurací vývar, ktorým určite nepohrdne. V prípade potravy zvoľte pokojne kuracie mäso a ryžu, ktoré budú pre psíka viac čuchovo atraktívne, než bežné granuly. Pre zintenzívnenie vône môžete pokrm aj mierne zohriať.

Sledujte náš Instagram

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame