Predvianočné rozhovory, ktoré sa dotknú vašej duše: Ako sa vysporiadať zo zmenami a žiť zmysluplný život?

Predvianočné zamyslenie

Zdroj: Predvianočné zamyslenie

Rozhovory o skutočnom odkaze Vianoc a aktuálnych výzvach vo vzťahoch, rodinách, práci a spoločnosti s uznávanou etikoterapeutkou Beátou Hlohovskou. Popretkávané liečivými piesňami Kristíny Dubajovej, v sprievode hudobníčky Eniesy. Moderuje Martin Nikodým, ktorý prizýva aj všetkých mužov.

Tento rok nám priniesol veľa zmien, veľa nových tém a otázok. Ako žiť ďalej zmysluplný život v polarizovanej spoločnosti, ako si zachovať vnútornú slobodu v zákazoch a príkazoch, a ako prijímať zmeny? Ako mať rešpekt k názoru iných a zároveň zostať v pravdivosti k sebe? Zostúpme spolu do hlbín svojej duše. Pravdivo nachádzajme spoločne odpovede na nástojčivé otázky. Noci sú v tomto čase dlhé a v tme nám svieti len naše vnútorné svetielko…

Predvianočné zamyslenie
Zdroj: Predvianočné zamyslenie

Vianoce a predvianočný čas boli vždy pre našich predkov časom pokoja, stíšenia a zahĺbenia do seba. Tento čas môžeme využiť pre vnútorné upratovanie a rozjímanie. Hoci je všetko iné ako sme zvyknutí, skúsme sa naladiť na silu tohto obdobia kola roka. Je čas sa zastaviť. Precítiť. Rozjímať. Zamyslieť. Upokojiť rozorvanú myseľ a pozdvihnúť svoju dušu ku skutočným hodnotám života.

Možno vás práve tento večer posunie žiť skutočný, plnohodnotný život, nie život podľa potrieb a očakávaní okolia, a opäť nájsť radosť a silu v sebe. Tento rok máte možnosť pripojiť sa k nám naživo i z Vášho domova. Podujatie budeme vysielať cez internet, preto si urobte výborný čaj, zabaľte sa do deky a vychutnajte si hlboké rozprávanie a nádherné piesne, ktoré rozoznejú vašu dušu.

Predvianočné zamyslenie
Zdroj: Predvianočné zamyslenie

Účinkujú:

Beáta Hlohovská, etikoterapeutka

Beáta Hlohovská – je skúsenou a uznávanou etikoterapeutkou, ktorá už vyše 30 rokov pomáha ľuďom vyliečiť vzťah k sebe samým a tým aj k svojmu okoliu, nájsť vnútorný pokoj, silu čeliť životným výzvam a zvládať križovatky, ktoré nám život prináša. Sprevádza ženské kruhy, vedie liečivé ženské semináre Vedomá žena.
www.vzajomnost.sk

Martin Nikodým, televízny moderátor a sprievodca večerom

Martina možno netreba predstavovať, ale predsa si o ňom trošku povieme. 🙂 Vyštudovaný bábkoherec sa už roky venuje najmä moderovaniu. Je to slovenský „milionár“ a aktuálne miluje Slovensko. A to nie len na TV obrazovke. Voľné chvíle rád trávi v prírode a v horách. Na cesty po svete berie vždy aj fotoaparát. Jeho fotografie vedia vždy fantasticky pripomenúť, v akej krásnej zemi žijeme a čo nás obklopuje. Pred pár rokmi sa začal venovať včelám, včelárskemu majstrovstvu a tým začína prispôsobovať celý svoj život. Sme veľmi radi, že bude tento rok našou súčasťou a bude nás večerom  sprevádzať.
Instagram: @martinnikodym, @martinovevcely

Predvianočné zamyslenie
Zdroj: Predvianočné zamyslenie

Kristína Andrášová Dubajová, speváčka

Kristína Andrášová Dubajová – zložila a naspievala liečivé piesne na Cd Kolo roka, Cd Kolo života a aktuálne CD Kolo Lásky. Je lektorkou ženských kluhov, cyklu seminárov Vedomá žena, seminárov o tajomstvách ženského lona a potenciáli menštruačného cyklu. Sprevádza ročnou školou kňažiek Živeny a prechodovými a iniciačnými obradmi.

Na predvianočnom zastavení nám Kristínka predstaví niekoľko nových piesní, nového CD Kolo Lásky, ktoré je aj akousi poctou žien mužom.
www.koloroka.sk,  www.arunka.sk

Sandra Urbančíková, hudobníčka Eniesa

Zastavení sa zúčastní spolu s Kristínou Andrášovou Dubajovou aj slovenská hudobníčka Eniesa. Eniesa alebo San – je slovenská speváčka, hudobníčka a autorka. Na pódiu ju väčšinou uvidíte spievať s gitarou, ale niekedy aj so santurom, alebo inými nástrojmi, ktorými občas doprevádza aj iných muzikantov a umelcov. Okrem vlastných skladieb, vytvára aj hudbu pre divadelné, tanečné a multižánrové predstavenia, tiež hudbu do filmov. Jej prvé dva albumy 333 To Nusein a DomoRaj vznikli v Bratislave. Za vytvorením tretieho s názvom Meet Blue Animal sa vrátila do svojich rodných Košíc, kde na ňom v štúdiu UnderGroove Studio spolupracovala s Pavlom Jeňom (IMT Smile, Cha Bud!), členom jej kapely Eniesa & Le´Murs. Práve s ním tvoria už niekoľko rokov a od roku 2017 spoločne vystupujú aj vo dvojici pod menom Eniesa & PJ´s lab. V roku 2017 sa tiež obaja objavili na sólovom albume Franty Černého z kapely Čechomor „Franta 2017“ Viac na: www.eniesa.net

Predvianočné zamyslenie
Zdroj: Predvianočné zamyslenie

Predvianočné zamyslenie môžete vidieť naživo v Partizánskom (9.12.) a v Dome kultúry Ružinov (16.12.), alebo online z pohodlia domova (online prenos z DK Ružinov). Vstupenky a viac info nájdete na tomto linku.

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame