Je tu rok plný noviniek i očakávaných pokračovaní: Seriálový maratón začne už v polovici januára!

Seriálové novinky pre rok 2023

Na ktoré seriálové novinky sa môžete tento rok tešiť? Zdroj: GettyImages)

Streamovacie platformy ako Netflix, HBO Max či Amazon si pre nás aj v roku 2023 pripravili pestrý žánrový výber seriálov. Na ktoré z nich sa môžete tešiť?

The Last of Us

Post-apokalyptické seriály sa vždy tešili veľkej obľube, od dlhoročne vysielaného The Walking Dead až po skvelo hodnotenú Handmaid´s Tale. Už 16. januára 2023 sa do dystopickej budúcnosti presunieme opäť, drámou The Last of Us z dielne HBO. Dej seriálu sa od svojej hernej predlohy líši len drobnými odchýlkami či rozšíreniami.

Joel, ktorého stvárni Pedro Pascal (Game of Thrones či Mandalorian), sa po zničení modernej civilizovanej spoločnosti a vypuknutí infekčného ochorenia živý ako pašerák. Jednou zo zakázok má byť prevoz štrnásťročnej Ellie (Bella Ramsey, rovnako hrajúca v Game of Thrones) z karanténnej zóny. V rukách má zrazu dievča, ktoré je imúnne voči parazitickej hube, meniacej ľudí na zombie, a je tak aj možným kľúčom k vakcíne. Čaká ich putovanie naprieč USA, v ktorom na nich nebudú číhať len ľudia, vraždiaci pre plechovky so skazeným jedlom, ale i kanibali, gangy či neustále mutujúce monštrá.

Trailer k seriálu The Last of Us

The Gilded Age (Pozlátený vek)

Milovníci dobovej kinematografie zrejme už videli prvú sériu The Gilded Age, alebo o tomto historickom seriáli už aspoň počuli. Ak nie, tak je najvyšší čas to napraviť, pretože HBO odvysiela v roku 2023 už jeho druhú sériu. Spolu s Marian Brookovou (Louisa Jacobsonová) sa presunieme do New Yorku na konci 19. storočia, do doby veľkých hospodárskych zmien, rýchleho bohatnutia a ešte rýchlejších krachov.

Po strate svojho otca sa táto mladá žena sťahuje ku bohatým tetám, kde sa pred ňou otvára svet newyorskej smotánky. Dejová línia sa pochopiteľne nesústreďuje len na Marian, ale zaujímavá je i postava nekompromisného patriarchu Georgea Russella, jeho rozmarného syna Larryho a ctižiadostivej manželky Berthy. Možno vám pri sledovaní príde na um známy seriál Panstvo Downtown a rozhodne to nebude náhoda. Obe historické ságy má na svedomí režisér Julian Fellowes.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Nenechajte si ujsť vianočné premietanie na amfiteátri v Banskej Bystrici! Uvidíte obľúbenú českú komédiu

Trailer k seriálu The Gilded Age

Pokračovania obľúbených programov

V roku 2023 sa môžeme tešiť na ďalšiu desaťdielnu sériu fantasy seriálu Rod draka (House of Dragon, HBO), prequelu k populárnym Hrám o tróny. Tvorcovia si pre nás pripravili viac krviprelievania, drakov a nemilosrdnú občiansku vojnu.

Milovníci a znalci univerza Star Wars sa rozhodne nevedia dočkať ďalších dobrodružstiev osamelého lovca a jeho drobného spoločníka v seriáli The Mandalorian. Tretia séria bude dostupná na novospustenej streamovacej službe Disney+ už vo februári.

Trailer k 3. sérii seriálu The Mandalorian

Už v predošlých (šiestich) sériách Cudzinky (Outlander) sme si zvykli, že bez poriadnej dávky skutočnej drámy, to jednoducho nejde! Zaujímavá zápletka spojená s cestovaním v čase a bojom nielen fyzickým (Angličania a Škóti), ale i emocionálnym, v srdci zdravotnej sestry Claire, dostane priestor v siedmej sérii už tento rok. Tak čo, našli ste si medzi tipmi svojho favorita?

Zdroj: Plnielanu.sk, ČSFD.sk
Odporúčame