Najobľúbenejšie rastliny pre rok 2024: Máte doma aspoň jednu z nich?

Odborníci prišli s dvoma tipmi na celkom bežné rastliny, ktoré budú horúcim trendom tohto roka (Zdroj: Freepik/freepik)

Vkus na kvety a rastliny je vecou každého jedinca. Niekto preferuje kvitnúce, iní sa zameriava najmä na jednoduché starostlivosť a nenáročnosť rastliny. Či už máte vlastný vkus, inšpirujete sa svojím okolím alebo podliehate trendom, je len otázka chuti a odhodlania skúšať pestovať niečo nové. Odborníci prišli s dvoma tipmi na celkom bežné rastliny, ktoré budú horúcim trendom tohto roka. Možno ich máte už dávno doma…

Trendy nielen v móde

Vymýšľať nové trendy je novodobým koníčkom. Už dávno nie je pravda, že sa týkajú len módy, líčenia či noviniek v kuchyni. Teraz sa o slovo hlásia profesionáli aj z ďalšej sféry. Floristi z americkej spoločnosti 1-800-Flowers.com prišli s tipmi na tohtoročné obľúbené rastliny, ktoré by mal mať vo svojej zbierke každý.

Kvitnúce aj nekvitnúce

Podľa spomínaných odborníkov budú tento rok v kurze najmä pivonky a filodendróny. „S príchodom do roku 2024 sme ako rastliny roka vybrali pivonky a filodendróny, aby sme našim zákazníkom pomohli vyjadriť sa, priniesť do života radosť a pestovať zmysluplné spojenie s dôležitými ľuďmi v ich životoch,“ uviedol Abhay Patel, prezident značky 1-800-Flowers.

Vhodné pre každého

Filodendróny sú majestátne rastliny, ktoré majú nádherné dekoratívne listy v tvare srdca. Ich pestovanie je pomerne nenáročné – potrebujú iba svetlé miesto, avšak vyvarujte sa priamemu svetlu, ktoré by bolo skôr na škodu.

Vlahu potrebujú pravidelne, no striedmo. Určite ich neprelievajte, mohli by ste ich vyhubiť. Počas teplejšieho počasia ocenia jemné ovlaženie listov cez rozprašovač. Určite sa oplatí pestovať ich, v interiéri pôsobia naozaj veľmi vkusne a elegantne.

Nádherné a farebné

Pivonky sú v našich končinách klasikou. Veľké krásne kvetiny, ktoré majú nádhernú vôňu. Kto by ich nemiloval?

Preferujú slnečné podmienky s dostatočnou vlahou a hnojením. K ich zdravému rastu prispejete nielen pravidelným polievaním, ale aj údržbou v podobe orezávania. Je vhodné, ak im poskytnete oporu, aby mohli krásne rovno rásť.

Taktiež dbajte na pravidelnú kontrolu – sú náchylné na škodcov a rôzne choroby, ktorým môžete vďaka svojej pozornosti predísť. Preventívne ošetrenie je dôležité, rastlinka sa vám potom odvďačí nádherným dotvorením vašej záhradky.

Sledujte náš Instagram

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame