HOROSKOP na marec mnohým otvorí oči: Máme pre vás bonus navyše, vieme po akej knihe by ste mali siahnuť!

Horoskop knihy

Čo váš čaká podľa hviezd v marci? (Zdroj: GettyImages)

Veríte, že každý má svoj osud vpísaný vopred? Alebo sa to všetko odvíja iba od aktuálnej konštelácie hviezd? Poprípade, je pravda niekde uprostred? Nech je tak či onak, prečítajte si marcový horoskop. Dozviete sa v ňom viac aj o knihách, ktoré by nemali ujsť vašej pozornosti.

Vodnár (20. január – 18. február)

Vašou poznávacou črtou je vaša šarmantnosť a rýchlo si dokážete získať ľudí na svoju stranu. Občas to však viete nepríjemne zneužiť. Dávajte si preto pozor na svoje správanie, mohlo by ublížiť osobe, na ktorej vám záleží. Z kníh stavte na kuchárku, ktorá vám otvorí nové obzory v iných typoch kuchýň. Čo tak Ázia?

Ryby (19. február – 20. marec)

Ste kreatívna bytosť, ktorá však niekedy sama nevie, čo chce. Platí to v súkromnom aj kariérnom živote. Zdá sa, že máte v sebe  niektoré veci neuzatvorené a sami dobre viete, že nie vždy ste konali správne. Skúste siahnuť po knihe od Kay Pollak – Žiadne stretnutie nie je náhodné. Poskytne vám nový pohľad na isté situácie, ktoré vás už dlhodobo ťažia.

Baran (21. marec – 20. apríl)

Rovnako ako ste náladový a tvrdohlavý, ste však aj naivný a srdečný. To je ale mix, všakže? Marec bude pre vás náročnejší v práci. Pamätajte však, že je dôležité oddychovať. Aj keď nemáte blízko ku knihám, legendárna Duna od Franka Herberta môže byť príjemným relaxom.

Býk (21. apríl – 20. máj)

V marci si dávajte na seba veľký pozor. Nestabilné počasie vám môže podlomiť zdravie. Posilnite imunitu ovocím aj bylinkami. Doma by vám nemala chýbať kniha Staré, dobré, vyskúšané od Agátky Sedliačkovej.

Blíženci ( 21. máj – 21. jún)

Láska bude najvýraznejším elementom vo vašom živote v marci a možno aj nasledujúce mesiace. Nedajte si zobrať túto pohodu a radosť, ktorú vám osud privial do cesty. Práve naopak. Podporte ju romantickým príbehom od niektorej zo slovenských autoriek. Klasikou bude Jana Benková.

Rak (22. jún – 22. júl)

Ste múdry, obetavý ale aj precitlivený a neviete nechať minulosť minulosťou. Je najvyšší čas poriadne si upratať vo svojom živote. Nejde však iba o duševné upratanie, ale aj o to hmotné a vizuálne. Zbavte sa starých vecí, predmetov so spomienkami, ktoré vás ťažšia a bude sa vám žiť ľahšie. Jay Francine napísala knihu Ako žiť s ľahkosťou a ak ju doma ešte nemáte, je najvyšší čas si ju zaobstarať.

Lev (23. júl – 22. august)

Ste tvrdé a nebojácne znamenie, ktoré len tak nič nepoloží. V práci idete na viac ako 100 % avšak uvedomte si, že už máte aj vy svoj vek a nemusíte vládať tak, ako tomu bolo v minulosti. Naháňate sa za peniazmi, avšak viete, za akú cenu? Spomaľte pri knihe Nevyhorení, ktorá vás miestami zamrazí. Stavíme sa, že sa vo viacerých pasážach nájdete.

Panna (23. august – 22. september)

Nikomu neveríte a ste veľmi obozretnou osobou. Niekedy je to skôr na škodu ako na prínos. Aj vy sa pýtate, prečo to tak je? Ak áno, tak siahnite po knihe Albert Moukheiber – Ako sa s nami mozog zahráva. Autor v nej nabáda čitateľov, aby kriticky uvažovali o vlastnom spôsobe myslenia.

Váhy (23. september – 22. október)

Častokrát sa uzatvárate do seba a o svojich pocitoch nezvyknete hovoriť. Vedzte však, že to tak nemusí byť stále. K dosiahnutiu vašich cieľov vám môže pomôcť osoba vo vašom živote, ktorú sem-tam zvyknete odháňať. Robin Sharma napísal ešte pred 10 rokmi knihu Mních, ktorý predal svoje Ferrari a tá sa stala absolútnym bestsellerom. Toto dielo vám zrozumiteľne a s ľahkosťou dá odpovede na otázky, ktoré potrebujete.

Škorpión (23. október – 21. november)

Marec bude pre vás príjemný. Dariť sa vám bude v každej oblasti vášho bytia. Úspech v práci, spokojnosť s rodinným životom aj menší výlet. Využite tento pozitívne naladený mesiac na sebarozvoj v podobe učenia sa nového cudzieho jazyka. V kníhkupectvách existuje niekoľko skvelých kníh zameraných na túto oblasť, stačí si len vybrať.

Strelec (22. november – 21. december)

Vo všeobecnosti ste veľkým optimistom a v ničom nevidíte problém. Život je pre vás gombička a aj keď je váš prístup k životu pozitívny, nie všetko je také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Aj vo vašom okolí sú ľudia, ktorí sa trápia. Vráťte sa nohami späť na zem vďaka knihe Pokusné králičky, ktorú napísala Anna Ellory.

Kozorožec (22. december – 19. január)

S knihami sa príliš nekamarátite a donútiť sa niečo prečítať, je pre vás naozaj ťažké. Ťažko sa hľadá cesta tam, kde nie je vôľa. Čítanie považujete to za stratu času aj napriek tomu, že sa v knihách ukrýva množstvo pútavých príbehov, právd a ponaučení. Skúste urobiť malú zmenu. Stačí, ak zájdete do kaviarne, ktorá je obklopená knihami. Ktovie, možno sa z čítania stane časom vaše malé hobby.Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame