Rozchod je ťažký v každom veku: Moderné technológie ho však môžu uľahčiť

počítač

photl.com

Technológie stále viac pomáhajú ľuďom vyrovnať sa s nešťastnou láskou či koncom priateľstva stále viac. Aplikácia The Ex-App vie napríklad blokovať posielanie textových správ alebo e-mailov bývalej láske, kým odmietnutý toto nutkanie neprekoná sám.

Zadarmo dostupnú aplikáciu The Ex-App využila 46-ročná žena z amerického štátu Virginia, ktorej milovaný  vzťah po troch rokoch ukončil textovou správou. ,,Už sa nikdy neponížim tým, že ho skúsim znova skontaktovať,“ tvrdí žena, ktorá bola pred týmto vzťahom po rozvode 18 rokov sama. Aplikácia okrem iného počíta dni, kedy sa jej užívatelia nepokúsili bývalú lásku osloviť. Za deväť mesiacov od vlaňajšieho marca prevádzkovatelia zaregistrovali asi 3000 stiahnutí.


Mohlo by vás zaujať: Nevesty štyridsiatničky: Trend dnešných dní?


Pre sklamané v láske existuje web CheaterVille.com umožňujúci líčiť milostné problémy s „podvodníkmi v láske“. Kým totožnosť tých, čo údajne podvádzali, prezrádza meno alebo fotografie, autori príspevkov zostávajú anonymní. Riešením, ako sa vysporiadať s rozchodom, môže byť aj NeverLikedItAnyway.com, kde sklamaní v láske predávajú zásnubné prstene, svadobné róby či dary od svojich bývalých.


Mohlo by vás zaujať: Prvé rande po rozvode: Zvládnite ho na jednotku!


Novinkou je web WotWentWrong, kde je možné pýtať sa bývalých polovičiek na dôvody rozchodu . Ľudia po registrácii vyplnia dotazník s otázkami, na ktoré chcú poznať odpoveď (bolo to mojimi vlasmi, alebo niečím iným?). Ich bývalý potom môže pomocou stránky odpovedať bez toho, aby odosielateľa kontaktoval priamo. „Mnoho nových vzťahov sa končí bez ozajstného ukončenia,“ tvrdí majiteľka stránky Audrey Melnikov. Založiť taký web ju vraj napadlo po prvej schôdzke, ktorú považovala za vydarenú, ale napriek tomu za ňou nenasledovala ďalšia. Audrey nevedela prečo a tak sa rozhodla založiť web, ktorý na túto otázku svojim návštevníkom odpovie. Stránka podľa nej ponúka spôsob, ako vzťah ukončiť. Od 24. januára, kedy začala fungovať, mala za menej než dva týždne 28 000 návštevníkov.


Mohlo by vás zaujať: Láska cez internet: Ilúzia či šanca na vážnu známosť?


„Je absolútne nevhodné rozísť sa prostredníctvom technológií,“ ľudia by spolu mali hovoriť, tvrdí prevádzkovateľka zoznamky YourTango.com Andrea Millerová. Trinásty február, teda deň pred sviatkom svätého Valentína, už druhý rok po sebe vyhlásila „dňom, kedy sa definitívne rozísť s ex“ a otvoriť sa novému životu a vzťahu.

Zdroj: photl.com, photl.com, ČTK
Odporúčame