Rozmýšľate nad predajom svojho auta? Tieto modely sú najžiadanejšie

škoda

škoda.sk

Váš starý tátoš vás už omrzel a rozmýšľate nad tým, že ho vymeníte za iného krásavca? Ak je to tak, určite uvažujete o tom, ako rýchlo sa vám vaše auto podarí predať. Prezradíme vám, o ktoré autá z druhej ruky je najväčší záujem.

Prvenstvo si podľa všetkého podľa tradície zachováva značka Škoda. Práve jej model Fabia bol minulý rok najžiadanejším v autocentrách AAA auto. Vozidlá značky Škoda sú zároveň aj najvyhľadávanejšou značkou aj na portály Netauto.sk. Stúpa však aj záujem o menej zaužívané značky. „Najväčšími skokanmi roka 2011 boli modely Ford Focus s nárastom 58 %, ďalej Ford Mondeo s 56 % a model SEAT Ibiza s 37 %,“ konštatoval Country Manager AAA AUTO pre Slovensko Antonín Mrocek.

Sivá áno, hnedá nie

Čo sa týka farieb, podľa všetkého jednoduchšie predáte auto sivej, modrej alebo červenej farby. Naopak hnedá či zlatá farba sa už takej veľkej obľube netešia. Vaša šanca na rýchly predaj auta sa často zvýši aj keď sa pod kapotou skrýva namiesto motoru na benzín diesel. S pribúdajúcimi rokmi rovnako ľudia stále viac kladú dôraz na vybavenie – najmä klimatizáciu.


Mohlo by vás zaujať:  Platíte veľa za benzín? Takto ušetríte!


Škoda vedie

Ženy pri svojom výbere ojazdeného vozidla vlani v AAA auto najčastejšie kupovali škodovky, potom Citröen C3 a Peugeot 206. Muži okrem tradičných modelov Škoda volili aj Volkswagen Passat, Renault Megane alebo Volkswagen Golf. Na stránke Netauto.sk boli po Škode najvyhľadávanejšie autá značiek Volkswagen a Ford. Raz darmo, Slováci majú škodovky „krvi“. Hoci cenovo už nepatria medzi výrazne lacnejšie modely, ich výhodou je široká sieť autoservisov a dostupnosť náhradných dielov.


Zaujímajú vás autá? Prečítajte si zaujímavé novinky a články na Autovinách


Koľko za auto dostanete?

Pred pár rokmi ste za svoje auto zaplatili 15 000 eur a dúfate, že sa vám predajom auta podstatná časť kúpnej ceny vráti? Radšej nemajte príliš veľké oči. Podľa autobazáru Darex totiž cena auta pri nových vozidlách počas prvých troch rokov prudko klesá a počas tejto doby sa zníži až o 30 až 40 percent. Jeho hodnota prirodzene klesá nielen rokmi, ale aj prípadnými haváriami a opravami.

Rebríček TOP 10 najžiadanejších ojazdených automobilov podľa AAA auto v roku 2011:

  1. Škoda Fabia
  2. Škoda Octavia
  3. Škoda Felicia
  4. VW Passat
  5. Renault Megane
  6. Opel Astra
  7. VW Golf
  8. Ford Focus
  9. Peugeot 206
  10. Peugeot 307
Zdroj: škoda.sk, Škoda.sk, Maroš
Odporúčame