Rýchla víkendová diéta: Dostaňte svoje telo do formy aj vy!

Žena

photl.com

Chcete schudnúť a prečistiť si organizmus, no nemáte čas plniť zdĺhavé a podrobné diétne manuály? Vyskúšajte rýchlu víkendovú diétu, ktorá vám nezaberie veľa času a pomôže v boji s prebytočnými kilogramami.

Aj dva dni pomôžu a prečistia

Aj dva odľahčené dni vám pomôžu v boji s prebytočnými kilogramami. Zároveň vám dodajú novú energiu a pomôžu vám s prečistením organizmu. Takéto kúry sú vhodné najmä počas jarného obdobia a to nielen kvôli blížiacemu sa letu, ale aj kvôli najlepšiemu účinku. Môžete sa tešiť na víkend, lebo spravíte niečo pre svoje zdravie, aj krásu.

Pomôžete postave, aj psychike

Krátke víkendové diéty sú jednoduchou cestou, ako sa dlhodobou udržať v skvelej forme. Okrem toho, že sa diéta pozitívne prejaví na našom zdraví a postave, pomôže nám zregenerovať sily aj po psychickej stránke. Rýchle životné tempo si vyberá svoju daň na našom zdraví, skúste preto dni oddychu venovať svojmu zdraviu. Bežné diéty a očistné kúry sú odporúčané  len pre zdravých jedincov.


Tiež by vás mohlo zaujať: Vyberajte diéty s rozumom: Tieto ohrozujú vaše zdravie!


Rýchla víkendová diéta

1. deň:

  • Raňajky: nízkotučný biely jogurt, ktorý treba zmiešať s nastrúhanou hruškou a dvomi lyžicami müsli
  • Desiata: 1 pomaranč
  • Obed: miešané vajíčka (ideálne 1 ks), príloha zemiaky a špargľa
  • Olovrant: 2 dcl šťavy z paradajok alebo 2 paradajky
  • Večera: zeleninový šalát na uhorkovom základe s tvarohom

2. deň:

  • Raňajky: grahamové, alebo celozrnné pečivo s tvarohom a paradajkou
  • Desiata: 1 kiwi
  • Obed: celozrnné pečivo a papriková panvička – cibuľu a cesnak orestujeme na oleji, pridáme nakrájanú papriku – rôzne farby, nakrájané sušené paradajky, pridáme soľ a korenie a asi 10 minút necháme podusiť
  • Olovrant: zeleninový vývar
  • Večera: zelený šalát s vajíčkom a uhorkou

Tiež by vás mohlo zaujať: Nenápadné kalórie v nápojoch: Nabúrajú vašu diétu od základov!


Pite veľa tekutín

Popri samotnej diéte je veľmi dôležité prijímať dostatok tekutín, pretože tie sú základom toho, aby sa vaše telo zbavilo toxínov, prečistilo a naštartovalo. Navyše je tiež dokázané, že pri zvýšenom príjme tekutín nebudete mať taký hlad, ako keby ste pili málo. Denná odporučená dávka je asi 2-3 litre, podľa hmotnosti. Čím vyššia hmotnosť, tým viac tekutín. Do množstva vypitých tekutín sa započítavajú aj nesladené bylinkové čaje, minerálky, s vodou zriedené džúsy, či ľahké polievky. Počas tohto víkendu nezabúdajte samozrejme ani na pohyb.

Zdroj: photl.com, photl.com, Nela
Odporúčame