Silvestrovská noc sa blíži: Kde oslávite príchod Nového roka netradične?

silvester

sxc.hu

Päť minút pred dvanástou – aj týmto slovným spojením by sa dal vyjadriť čas na rezerváciu pobytu počas poslednej noci v roku. Ak vám papučová kultúra príliš nevonia, mali by ste sa s objednávaním poriadne poponáhľať. Miesta a zľavy v čarovných hoteloch sa totiž veľmi rýchlo míňajú. Prinášame vám horúce tipy, ako Nový rok privítať netradične a s takou nezabudnuteľnou atmosférou, na ktorú budete radi spomínať aj nasledujúci kalendárny rok.

Stredoveký Silvester

Máte občas chuť utiecť od výpočtovej techniky a vrátiť sa do dôb dávno minulých? Zámocký rezort Dětenice vám túto možnosť ponúka exkluzívnym spôsobom. Nájdete ho asi 70 km severovýchodne od Prahy a pripraviť sa môžete na jedinečnú atmosféru so všetkým, čo k tomu patrí – sviečkami, stredovekou hudbou a neopakovateľnými kulisami. Nezabudnuteľným zážitkom sa stane noc v Stredovekom hoteli, ktorý svojím jedinečným dizajnom patrí ako jediný v Čechách do svetového spoločenstva unikátnych hotelov. Dominantu hrajú prírodné materiály a dobové riešenia. Okrem spomínaných sviečok nájdete na izbe latrínu (so splachovačom) a namiesto sprchovacej hlavice krhlu. Bohatý program s inkvizíciou, ohňovou šou a rytiermi nájdete v Stredovekej krčme, kde vám okrem dobrého jedla naservírujú aj chutné pivo z domáceho pivovaru. Silvestrovská noc sa bude niesť v znamení švédskych stolov, pričom navštíviť môžete tiež zombíkov na priľahlom barokovom zámku. Všetko treba vopred rezervovať, pretože záujem je obrovský. Dnes ráno boli v Stredovekom hoteli voľné už len 3 dvojlôžkové izby. Za jednu z nich zaplatíte 80 eur/noc.


Mohlo by vás zaujímať: Zabezpečte si lyžovačku už dnes: Bez stresov a neraz aj lacnejšie


Ohňostroj v Paríži

Chcete oprášiť vo vzťahu romantiku a zažiť prelom starého a nového roka v jednej z najkrajších európskych metropol? Vyberte sa do Paríža, pozrite si veľkolepý ohňostroj a navštívte top historické pamiatky mesta. Eiffelovu vežu, Invalidovňu či svetoznámy Moulin Rouge budete mať ako na dlani. Na zľavovom portáli si tento 4-dňový výlet klimatizovaným autobusom môžete zaobstarať už za 122 eur/osoba. Viac informácií získate v cestovnej kancelárii České kormidlo.

Silvester na vode

Učarovali vám Benátky s ich úzkymi uličkami, spleťou kanálov a gondolami? Hoci táto talianska romantika má osobitné čaro počas tradičného karnevalu, rozhodne má svojim návštevníkom čo ponúknuť aj v závere kalendárneho roka. Temperamentné oslavy v mestečku na vode a vo Verone môžete na vlastnej koži zažiť už za 79 eur/osoba. Ide takisto o 4-dňový autobusový zájazd pod taktovkou spomínanej cestovnej kancelárie.

Stovežatá na vlastnú päsť

Ak milujete historické centrum Prahy, jeho zákutia a svojský ruch, nenechajte si ujsť silvestrovskú noc práve v hlavnom meste našich susedov. Radi by ste si dopravu a program zabezpečili celkom sami? Nie je v tom absolútne žiaden problém. Kliknite na http://www.praha.strezervujte si ubytovanie podľa vášho gusta. Keďže ide o vychytený termín, rátajte s tým, že sa odrazí na cenách. Najlacnejší trojhviezdičkový hotel v týchto dňoch zoženiete od 89 eur/noc.


Mohlo by vás zaujímať: 10 magických miest: Treba ich vidieť aspoň raz za život


Wellness a luxusná zábava v jednom

Nebaví vás cestovanie, no túžite si poriadne oddýchnuť? Stavte na niektorý z wellness silvestrovských balíčkov, ktoré pripravili viaceré hotely. Zľavový portál shopcity.sk ponúka relaxačný pobyt vo 4-hviezdičkovom hoteli Majolika za 129 eur/osoba. Cena zahŕňa dve noci s raňajkami, silvestrovský ples, trojhodinový wellness, voľný vstup do vírivky, fľašu vína na izbu, dvojchodovú večeru, prehliadku v múzeu keramiky s darčekom. Ak si chcete slastné ničnerobenie predĺžiť a spojiť so zimnou dovolenkou, možno vám učaruje až 6-dňový wellness pobyt v 3-hviezdičkovom hoteli Bystrička za 436 eur/2 osoby v luxusných izbách.

Možností je ďaleko viac

Pokiaľ máte partiu priateľov, obvolajte súkromné chaty ponúkané na prenájom a urobte si silvestrovský program po svojom. Prípadne sa pripojte k niekomu, kto oslavy organizuje na vlastnej chate. Ak však túžite Nový rok privítať vo dvojici, ešte stále môžete prelustrovať všetky zľavové portály a vybrať si to, čo vás osloví najviac. V každom prípade však nie je dôvod, aby ste zostávali doma. Keď už nič iné, vyrazte na Silvestra za ohňostrojom a zábavou aspoň do mesta, v ktorom bývate alebo do blízkeho okolia.


Máte nejaký tip na netradičnú alebo originálnu oslavu Silvestra? Ako zvyknete Nový rok privítať vy? Napíšte do diskusie a vyhrajte víkendový pobyt alebo niektorú z ďalších cien v našej súťaži. Nezabudnite uviesť platný email.

Zdroj: sxc.hu, sxc.hu, Johnny
Odporúčame