Doprajte si wellness pobyt doma: Trendový hit, po ktorom sa budete cítiť znovuzrodene!

Typická škoricová vôňa sa využíva aj v aromaterapii, pretože skvelo vplýva na hlbokú relaxáciu a pôsobí proti celkovému vyčerpaniu organizmu (Zdroj: Freepik/senivpetro)

Skúšali ste už škoricový kúpeľ? Táto praktika je známa už niekoľko storočí, no v súčasnosti hlási veľký návrat! Účinky tejto jednoduchej wellness procedúry sú ohromujúce – vplýva na celé delo, pokožku a celkovú energiu. Najlepšie je, že si ju môžete dopriať aj v pohodlí domova!

Výborný relax

Typická škoricová vôňa sa využíva aj v aromaterapii, pretože skvelo vplýva na hlbokú relaxáciu a pôsobí proti celkovému vyčerpaniu organizmu. Blahodarne vplýva aj na zlú náladu, zmierňuje stres či menštruačné bolesti, dokonca dokáže navodiť pocit zrelaxovania. V kombinácii s príjemnou teplou vodou, sviečkami či prítmím v kúpeľni sa tento jej zázračný efekt ešte umocňuje!

Zdravie pre srdce a krvný obeh

Škorica má tiež istý termo účinok. Dokáže prehrievať, vďaka obsahu látok, ktoré rozširujú cievy. Vazodilatačné vlastnosti tohto korenia stimulujú prietok krvi v celom tele, preto sa zvykne v medicíne (ale aj kozmetike) používať na rôzne zábaly a masáže, ktoré okrem iného pôsobia pozitívne aj proti celulitíde.

Antibakteriálny účinok

Skvelo vplýva aj na vašu pokožku. Obsahuje protizápalové a mikrobiálne vlastnosti. Kúpeľ v škorici vám teda môže pomôcť aj pri vážnejších kožných problémoch, akými sú napríklad ekzémy či akné.

Uvoľnenie svalstva

Tento druh kúpeľu sa odporúča aj pre športovcov. Napomáha k uvoľneniu a regenerácií svalstva, nielen po fyzickej námahe. Pôsobí ľahko analgeticky, čo tiež napomáha k úľave od bolesti svalov. Pridajte si škoricu do kúpeľa a uvidíte, ako sa zmierni vaše svalové napätie!

Prírodný stimulant

Paradoxom je, že tak, ako je škorica upokojujúca, je aj stimulujúca. Na jednej strane dochádza k uvoľneniu, relaxácií a odbúraniu stresu, ale tiež dokáže stimulovať zmysly, čím pocítite príval energie. S novou energiou, ktorú prinesie, súvisí aj pozitívny vplyv na psychiku a revitalizovanie (nielen) pre pokožku.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
TEST vlhčeného toaletného papiera: Na tomto detaile by mali všetci výrobcovia popracovať

Ako na takýto zázračný kúpeľ?

Napustite si dostatočné množstvo teplej vody do vane – musí byť pre vás príjemná a komfortná, nie horúca!

Pridajte 1-2 kvapky kvalitného škoricového esenciálneho oleja (viac sa neodporúča, vzhľadom na jeho vysokú koncentráciu). Zvoliť môžete aj klasické drievka škorice, odporúčame 3-5 tyčiniek.

Vodu premiešajte, a počkajte aspoň 10 minút, aby sa pripravil „výluh“ – aróma sa lepšie uvoľní, a bude účinnejšia.

Vo vode následne relaxujte približne pol hodinu (viac sa neodporúča). Pre ešte lepší efekt odporúčame nechať mobil mimo kúpeľňu, aby ste sa plne sústredili na svoj relax.

POZOR!

Škorica sa považuje za veľmi intenzívnu ingredienciu. Na pozore by sa mali mať tí, ktorí majú citlivú pokožku alebo trpia vysokým krvným tlakom. Škoricový kúpeľ má byť príjemný a uvoľňujúci, preto ak vás pokožka páli, alebo máte iné nepríjemné pocity, kúpeľ ihneď prerušte!

 

Sledujte nás aj na Instagrame

 

 

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame