Škrípe vám to v spálni? Problém nemusí byť vo vašom veku, ale v hlave

hádka

isifa.sk

Máte pocit, že váš sexuálny život v poslednom čase akosi stagnuje? Možno predpokladáte, že tento stav súvisí s pribúdajúcimi rokmi, vôbec to však nemusí byť tak. Možno len podceňujete tú najerotogénnejšiu zónu svojho tela – mozog. Preto ak máte pocit, že strácate paru a že váš sexuálny život už nie je to, čo kedysi, mali by ste v prvom rade poštekliť vaše mozgové bunky.

Množstvo štúdií a výskumov, ktoré v priebehu uplynulých desaťročí skúmali oblasť sexuálneho správania a zdravia, potvrdilo, že najdôležitejšou erotogónnou zónou ľudského tela nie sú pohlavné orgány, ale mozog. Ten je vlastne niečo ako zložitá sústava elektrických obvodov,  kontrolujúcich všetky telesné funkcie a orgány. Keďže sú jednotlivé obvody medzi sebou poprepájané, môže mať aj najmenšia zmena v jednom obvode veľký dopad na fungovanie iného. A inak tomu nieje ani v prípade fungovania pohlavných orgánov, schopnosti vzrušiť sa, dosiahnuť erekciu, či orgazmus. Čo to pre vás znamená? Že problémy v sexe treba riešiť od hlavy!


Tiež by vás mohlo zaujať: Hormonálne zmeny po štyridsiatke: Čo spravia s vaším sexuálnym životom?


Pravidelná údržba

Ak si svoj mozog predstavíte ako auto, pochopíte, prečo je potrebná pravidelná údržba. O nové auto sa príliš starať neusíte a pravdepodobnosť,  že vás nechá v štichu je relatívne nízka. Čím je však staršie, tým viac starostlivosti si vyžaduje a ak ho dlhšiu dobu nepoužívate, nemusí „naskočiť“ hneď na prvý krát. Rovnaké to je aj s vaším mozgom a oblasťou, zodpovednou za vylučovanie hormónov, potrebných na dosiahnutie vzrušenia. Ak sex už rokmi považujete za rutinnú záležitosť, ktorá vám už neprináša toľko radosti a príjemých pocitov ako kedysi, budete svoj mozog musieť trochu „potlačiť“ – napríklad správnymi myšlienkami , či doplnenim chýbajúcich živín.

Trénujte myšlienkami

Je vedecky dokázané, že na intenzitu sexuálneho vzrušenia  má pozitívny vplyv zvýšenie hladiny a adrenalínu v krvi. Pre skvelý sex by ste teda mali svoje srdce divoko rozbúchať napríklad nejakou nepredvídanou, či dokonca nebezpečnou situáciou. Ako to dosiahnuť, keď človek, s ktorým roky zdieľate posteľ, už  vás ničím nedokáže prekvapiť a  do vášej spálne sa vkradla nuda? Nemusíte hneď meniť partnera (prípadne len v myšlienkach), stačí rozbehnúť tie správne myšlienkové pochody a zapojiť do hry fantáziu. Výskumy totiž potvrdili, že ľudia s bujnou fantáziou a farbistými predstavami sú so svojim sexuálnym životom spokojnejší a užijú si v ňom oveľa viac zábavy a dobrodružstva ako ľudia, ktorí sa predstavám oddávajú menej často.


Tiež by vás mohlo zaujať: Lubrikačný gél vo vašej spálni nesmie chýbať: Vyberte si ten pravý!


Sexi predstavy

Ako teda presvedčíte svoj mozog, aby vám doprial viac sexuálneho uspokojenia? Zavrite oči a vytvorte si v mysli scénu, ktorá vo vás vyvoláva vzrušenie. Môže to byť naozaj čokoľvek – či si budete predstavovať samých seba ako teenagerov pred prvým milovaním alebo sa prenesiete do zadnej rady kina, kde vám hrozí odhalenie, fantázii sa v tomto prípade medze nekladú.

Dôležité je  odstrániť zo svojej mysle obavy, zábrany, výčitky, či pocity viny a sústrediť sa iba na príjemné emócie. Aj svoje telo si predstavujte také, aké by ste ho chceli mať – mladšie, krajšie, bez nedostatkov, za ktoré sa možno hanbíte a ktoré vám nedovolia uvoľniť sa a blokujú radosť zo sexu.


Tiež by vás mohlo zaujať: Fakty a čísla: Takto vyzerá sex po štyridsiatke!


Výživa pre mozog

Začali ste myslieť „sexuálne“ a stále čosi nefunguje tak ako má? Skúste mozgu ešte doplniť živiny, ktoré potrebuje pre správne vykonávanie svojich funkcií. Chýbajúce látky mu môžete dodať  vo forme výživových doplnkov ale samozrejme aj vyváženou stravou. Overenými pochúťkami pre vaše mozgové bunky  sú napríklad sója, ryby, kakao, banány, cesnak, či paprika. Podporujú látkovú výmenu, prekrvenie a medzibunkovú komunikáciu v mozgu, čo vo výsledku znamená, že vaše závity budú skvele pripravené na výzvy, ktoré im odvážnymi predstavami pripravíte!

Zdroj: isifa.sk, isifa.com, Viktória
Odporúčame