Skvelý deň v práci: Vieme, ako ho budete mať aj vy!

muž

Thinkstock.com

Pre mnohých z nás je práca skôr nepríjemná povinnosť ako záľuba. Existuje však viacero tipov, vďaka ktorým si môžete pobyt v robote spríjemni. Keďže v práci trávime počas týždňa viac ako tretinu dňa, za vyskúšanie to určite stojí!

1. Vstaňte skôr

Mnoho pracovného stresu je spojeného aj s tým, že ráno nestíhate robiť veci podľa svojich predstáv. Nemáte čas sa poriadne učesať, ani prežehliť oblečenie, hoci by to bolo na mieste. Vstaňte o 20 minút skôr a ráno si užite. Vychutnajte si šálku kávy, v pokoji sa pripravte, naplánujte si deň. Uvidíte, že bez ranného stresu všetko pôjde jednoduchšie.

 


Mohlo by vás zaujať: Odchod do dôchodku pred vami? Spoznajte jeho skryté hrozby


2. Doprajte si raňajky

Súčasťou vášho rána by nemala byť len káva, ale aj čosi pod zub. Odborníci na výživu zdôrazňujú dôležitosť raňajok už dlhé roky. Ak nemáte chuť, nemusíte si pripravovať praženicu, celkom stačí jogurt, hrianka s maslom či chrumkavé fitness chleby so šunkou. Ak si potrpíte na sladké, pokojne si dajte džem či čokoládový croissant, počas dňa tieto kalórie určite spotrebujete.  Najideálnejším riešením sú však napríklad ovsené vločky s medom, orechmi a jablkom či s inými zdravými dobrotami.

3. Prechádzka vás naladí

Čerstvý vzduch je to pravé orechové. Rýchla  prechádzka prospeje vašej nálade aj postave. Využite, že vonku je teplo, slnečné lúče vás nadopujú vitamínom D a do roboty dorazíte v povznesenej nálade. Bonusom je, že počas prechádzky sa vaše telo prekrví a možno vám napadne aj riešenie problému, s ktorým tak dlho bojujete.


Ďalšie zaujímavé informácie a články z pracovnej sféry nájdete na kariera.sk.


4. Obklopte sa príjemnými drobnosťami

Niekomu zdvihne náladu pohľad na fotografiu rodiny, iný sa uspokojí s rôznymi farebnými predmetmi či kvetmi, ďalší si potrpí na kvalitnú počítačovú myš s vtipným nápadom. Zamyslite sa pri pohľade na čo máte úsmev na perách a nájdite tejto veci miesto vo vašom pracovnom prostredí. Nezabudnite však, že nič sa nemá preháňať. Váš stôl by nemal vyzerať ako skladisko suvenírov a fotografií. Tiež buďte opatrní, ak priamo spoza neho komunikujete s klientmi.

5. Občerstvite sa

Malé občerstvenie vás počas práce postaví na nohy  a zároveň vám rozdelí deň na niekoľko kratších úsekov. Či si doprajete kávu, čaj alebo si vždy poobede dáte banán či kúsok čokolády, je jedno. Tento rituál vám určite spríjemní deň. Ak nechcete priberať na váhe, sladké limonády a mastné či sladké veci si dávajte len s mierou. Skvelým snackom sú oriešky, ovocie, jogurt či grahamové tyčinky.


Mohlo by vás zaujať: Keď práca vášmu kolegovi nevonia: Urobte jeho lenivosti rázny koniec


6. Plánujte si odchod…

…najmä ak ste zábudliví alebo radi odkladáte veci na neskôr. Vtedy sa vám ľahko môže stať, že sa k dôležitým úlohám dostanete až poobede a nakoniec zostanete v práci dlhšie, ako ste mali v pláne. Preto si už ráno urobte približný plán povinností s časovým rozvrhom a hodinu pred odchodom ho skontrolujte. Ak ste aj na niečo pozabudli, máte ešte hodinku na dobehnutie zameškaného. A potom – hurá domov!


Čo spríjemňuje deň v práci vám? Podeľte sa o svoje tipy aj s ostatnými čitateľmi v diskusii pod článkom.

Zdroj: Thinkstock.com, Thinkstock.com, Zora
Odporúčame