Slimáky, hady či placenta: Túžba ľudí po kráse a mladosti nemá hraníc

Žena

thinkstockphotos.com

Uvažovali ste už niekedy nad tým, ako obmedziť vrásky a vyhladiť pokožku? Kozmetický priemysel ponúka „riešení“ od výmyslu sveta a svoje miesto v tejto oblasti určite má aj plastická chirurgia. Existuje aj množstvo prírodných receptov – na pleťovú masku vašej babičky však rýchlo zabudnite. Vychytávkami je vlastná krv, placenta kráv či hadia masáž!

1. Upíria pleťová maska

Alebo na začiatok hneď to najdesivejšie. Táto gotická procedúra zažila nárast popularity, keď si v televíznej šou v roku 2012 nechala jednu urobiť Kim Kardashianová. Procedúra byť organickou variantou chemických látok vstrekovaných do tváre, keď sa namiesto nich použije vlastná plazma pacienta. Kardashianová predviedla verziu, keď jej lekár napichal do tváre malé dierky po tom, čo jej na tvár natrel jej vlastnú krv.

2. Hadia masáž

Procedúrou, ktorú rozhodne nemôže podstúpiť nikto trpiaci strachom z hadov, je hadia masáž, ktorú ponúkajú kúpele Bali Heritage Reflexology Spa na indonézskom ostrove Bali. Terapia stavia na tvrdení, že strachom vyvolaný adrenalín z hadov na chrbte funguje ako vzpruha pre metabolizmus. Používajú sa krajty, ktoré majú až dva metre. Ako preventívne opatrenie ale majú zalepenú tlamu páskou a kŕmia ich 30 minút pred začiatkom masáže.


Mohlo by vás zaujímať: Prírodné masky pre zrelú pleť a proti vráskam: Vyskúšajte ich ešte dnes


3. Rybia pedikúra

Dá sa nájsť v prakticky všetkých turistických strediskách juhovýchodnej Ázie a je menej desivá ako predchádzajúce skrášľovacie procedúry. Ľudia pri nej ponoria chodidlá do nádrže s rybkami Gara červenohnedá (Garra Rufa), ktoré im odtrhávajú odumretú kožu z nôh. Odborníci však nepotvrdili, že by táto procedúra mala nejaký účinok či už pozitívny alebo negatívny. Pre šteklivého človeka potom môže byť doslova mučením.

4. Pleťová maska Gejši

Znie to vznešene, ale hlavnou prísadou tejto pleťovej masky je vtáčí trus. Vyrába sa hlavne z lastovičích výlučkov a ide údajne o tradičný japonský spôsob, ako zjemniť, zosvetliť a vyživiť tvár vďaka prírodným enzýmom v truse. V kúpeľoch Shizukya Day Spa v New Yorku vyjde 90 minút trvajúca procedúra v prepočte asi na 3700 českých korún.

5. Vlasová maska z placenty

Táto terapia je tak bežná, že sa vlasové produkty z placenty dajú bežne zohnať vo väčšine veľkých obchodov so skrášľovacími produktami. Placenta je zvyčajne z oviec alebo kráv a vlasy sú po nej hebké a lesklé ak teda človeku nevadí, čo to vlastne používa: teda časť zvieracieho tela, ktorá zostane po pôrode. Aj keď vo výslednom produkte to našťastie nie je ani vidieť ani cítiť.


Mohlo by vás zaujímať: Výborné masky na zrelú pleť: Rozmaznajte svoju tvár a vyskúšajte silu prírody


6. Slimačia pleťová maska

Pri tejto procedúre, ktorá je dostupná napríklad v salóne krásy v japonskom Tokiu, vám dajú na tvár slimáky a nechajú ich voľne kĺzať. Prečo? Odpoveď spočíva v slize, ktorý slimáky vylučujú, a údajne obsahuje proteíny a antioxidanty. Tie pre pleť určite vhodné, ale dajú sa nájsť aj v menej hlienotvorných produktoch.

7. Bahenná masáž

Našťastie existujú aj také skrášľovacie procedúry, ktoré akokoľvek nie sú úplne obvyklé aspoň neobsahujú ani krv, ani zvieratá, ani žiadne živočíšne produkty. Patrí medzi ne napríklad bahno, ktoré sa používa na zábaly celého tela alebo na pleťové masky. A aj keď to nie je najkurióznejšia terapia, bolo by zaujímavé vedieť, koho napadlo ako prvého, že by bahno mohlo človeku pridať na kráse.

8. Pochovanie v piesku

Pri tejto procedúre, ktorá sa praktizuje v Japonsku a v Egypte, ľudia túžiaci po omladení zahrabaní po krk do teplého piesku. Teplo zo slnka (v Egypte) alebo horúcich podzemných prameňov (Japonsko) prehreje piesok používaný na terapiu. Okrem celkovej obnovy organizmu má táto praktika pomáhať aj ľuďom trpiacim reumatizmom a artritídou. Neodporúča sa pre klaustrofobikov.


Mohlo by vás zaujímať: Zrelá pleť si vyžaduje osobitú starostlivosť: Poslúžia vám aj tieto krémy


9. Senný kúpeľ

Ponúkajú ju v Talianskych kúpeľoch v južnom Tirolsku. Seno je prirodzene obohatené alpskými bylinami, ktoré údajne majú upokojujúci efekt. Seno sa namočí do vody, zahreje na 40 stupňov Celzia, a potom je namotané okolo človeka na 20 minút. Pomáhať k zlepšeniu krvného obehu a na zmiernenie bolestí. Ťažko však povedať, či je táto procedúra, ktorá vyjde v prepočte asi na 1100 českých korún, príjemná a pohodlná.

10. Pivný kúpeľ

Kde inde na svete by mali byť pivné kúpele, ak nie v Českej republike? Napríklad v pivovare Chodovar pripravujú kúpeľ z čierneho piva, ktoré obsahuje kvasnice, obilie a bylinky. Okrem toho, že si užívate arómu teplého piva, sú liečivé účinky nepresvedčivé. Ale rozhodne je to oveľa lepšie ako si nechať po tvári liezť slimáky, uzatvára Sydney Morning Herald.


Vyskúšali ste už niektorú zo spomínaných procedúr? Napíšte ostatným čitateľom svoje skúsenosti v diskusii.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Zora, ČTK, Sydney Morning Herald
Odporúčame