Skvelé slovenské knihy, ktoré pod stromčekom potešia nie len knihomoľa: Nájdite ideálnu pre každého v rodine!

slovenské knihy pod stromček

Máme pre vás skvelé tipy na slovenské knihy pod stromček (Zdroj: GettyImages)

Prvá adventná nedeľa je za nami, a preto je najlepší čas začať rozmýšľať nad vianočnými darčekmi. No a čo poteší viac, ako možnosť spoznať úplne nové svety a príbehy? Kniha je skvelý darček pre každú vekovú kategóriu. Pokiaľ sa stále neviete rozhodnúť, po ktorej siahnuť, máme pre vás niekoľko skvelých tipov, s ktorými určite potešíte aj náročného čitateľa.

55 pravdivých príbehov

Láska, priateľstvo a spokojnosť, ale aj nevera, klamstvo či zrada. Príbehy okolo nás sú neraz napínavejšie ako film či seriál v televízii. Táto kniha predstavuje 55 osudov ľudí, ktorí zažili svoje životné výhry, ale aj pády. Kniha 55 pravdivých príbehov je ľahké čítanie, ktoré je ideálne na oddych. „Tak trochu som mala pocit, že len ja mám problémy, ale vďaka tejto knižke vidím, čo všetko prežívajú iní ľudia. Niekedy krásne, ale niekedy aj ťažké. Odporúčam každému, kto má rád príbehy zo života,“ vyjadrila sa ku knihe pani Janiska.

Keď sa raz ponoríte do pravdivých príbehov, nebudete vedieť prestať. Dôkazom je aj pani Bea, ktorá kúpila knihu pre svoju sestru, „Ani sa k nej hneď nedostala. Chcela som si prečítať jeden – dva príbehy. Napokon ma tak zaujali, že som si prečítala všetky. Sestra sa má na čo tešiť.“

VIAC O KNIHE 55 PRAVDIVÝCH PRÍBEHOV

55 pravdivých príbehov
55 pravdivých príbehov je oddychové čítanie pre každého (Zdroj: Martinus)

Priveľa podozrivých

Nová kniha slovenského spisovateľa Václava Neuera prináša ďalší príbeh vrchného inšpektora Ledeckého a jeho kolegov. Autor voľne nadväzuje na svoje predchádzajúce romány, ktorých hlavnými hrdinami sú členovia bratislavskej „mordparty“. Vychádza zo svojich skúseností elitného policajta a z detailnej znalosti práce polície a jednotlivých jej útvarov.

Pokiaľ máte radi poriadne napínavé krimy, toto je pre vás tá správna voľba. „Václav Neuer nikdy nesklame. Píše so znalosťou problematiky a naviac, čitatelia, najmä z Bratislavy a okolia sa potešia, keď si vedia predstaviť lokality, v ktorých sa dej odohráva,“ napísala pani Draga k druhej knihe Václava Neueru s názvom Uplakaná jeseň.

Knihu Priveľa podozrivých si môžete kúpiť TU.

Kniha Priveľa podozrivých
Napínavé krimi ophltí každého nadšenca akcie (Zdroj: Martinus)

Zlodej

Autor knihy, Árpád Soltész, sa pôvodne sa špecializoval na investigatívnu žurnalistiku. V súčasnosti pôsobí ako politický komentátor. Jeho kniha s názvom Zlodej sa odohráva v rovnakom vesmíre ako romány Mäso a Hnev, ale ukazuje ho z pohľadu jedinej postavy.

Hlavný hrdina príbehu je Libor. Slušný chlapec je z dobrej rodiny, ale keď vyrastie, aj on bude musieť z niečoho živiť svoju rodinu. Dospelým sa stáva v 90. rokoch, keď je peňazí dosť. Mafiánom, tunelárom a všakovakým gaunerom sa váľajú len tak pohodené po zásuvkách.

Knihu Zlodej si môžete kúpiť TU.

Kniha Zlodej
Kniha Zlodej je ďalším zaujímavým príbehom slovenského autora (Zdroj: Martinus)

Som Baťa, dokážem to!

Jozef Banáš prišiel tento rok s ďalšou biografiou. Tentokrát ide o inšpiratívny príbeh geniálneho podnikateľa, ktorého pozná celý svet. Pani Veronika sa k príbehu vyjadrila takto: „Veľmi dobre napísaná knižka. Dej ma hneď chytil a nepustil, až po kým som ju za jeden večer neprečítala.“

Kniha má skrytú moc motivovať každého k činom. Podnikateľ Martin Cirbus o románe hovorí:„S touto knihou nemôžete byť neúspešní. Prečítal som veľa motivačných románov, ale tento je najlepší. Prečo? Lebo u Banáša, rovnako ako u Baťu platí: Pre nás je dobré len to najlepšie!“

Knihu Som Baťa, dokážem to! si môžete kúpiť TU.

Kniha Som Baťa, dokážem to!
Prečítajte si inšpiratívny príbeh uznávaného podnikateľa (Zdroj: Martinus)

Bližšie k sebe

Ján Markoš, šachový veľmajster, lektor kritického myslenia a autor bestselleru Sila rozumu je výnimočným autorom, ktorý zrozumiteľným jazykom spája filozofiu, históriu a vedecké experimenty. Do deja knihy sa zahĺbi každý, kto v sebe ukrýva večného zvedavca.

„Zhltla som knihu za deň. Od autora mám prečítané viaceré publikácie. Bližšie k sebe sa mi páčila najviac,“ prezradila v komentároch ku knihe pani Jana, ktorá zároveň priznala, že by si priala, aby bolo na svete viac ľudí, ktorí sa pozreajú na svet ako Ján Markoš.

Knihu Bližšie k sebe si môžete kúpiť TU.

Kniha Bližšie k sebe vám pomôže pri hľadaní ľudskosti v dobe médií, technológií a vedy
(Zdroj: Martinus)

Dídžej

Zaujímalo vás niekedy, ako vyzerá zábava z pohľadu Dídžeja? Autor knihy, Roman Flebo Juhász, sa s čitateľmi podelil o autentické zážitky a neuveriteľné príhody, ktoré zažil na diskotékach v 80. rokoch minulého storočia. Skvelý príbeh vás okamžite prenesie späť do mladosti.

V knihe sa objavujú mnohé osobnosti šoubiznisu, ale aj kontroverzné dobové postavičky. A napokon nám autor dáva nahliadnuť do sveta rádií, ktorým sa na rôznych manažérskych pozíciách venuje v ostatných rokoch. Zalistujte si v autobiografii plnej zvratov a spomienok.

Knihu Dídžej si môžete kúpiť TU.

Kniha Dídžej
Kniha Dídžej vás prevedie autentickými zážitkami (Zdroj: Martinus)

Hlad / Smäd

Posledným tipom je mimoriadne obľúbená dvojkniha od autora Jozefa Kariku. Fanúšikovia poriadne napínavých trilerov určite ocenia akýkoľvek príbeh z rúk tohto slovenského autora. Od najnovších diel sa však nebudú vedieť odtrhnúť. „Táto posledná dvojkniha krátkych príbehov asi všetky predchádzajúce knihy prekonala. Som zvedavý s čím príde pán spisovateľ nabudúce, ale Hlad a Smäd je bravúrny,“ prezradil o knihe pán Eugen.

Mimoriadne pozitívne ohlasy má koncept kníh – ide totiž o sériu krátkych príbehov. Ako sa ku knihe vyjadril pán Stanislav: „Dokonale vyskladané obe diela, cítiť z nich, že autor si dal záležať, ešte viac ako obyčajne, nič nenechal na náhodu, alebo sa opäť posunul vyššie. Nadpriemerné!“

Knihy Hlad / Smäd si môžete kúpiť TU.

dvojkniha Hlad Smäd
Dvojkniha od Jozefa Kariku je poriadne napínavá (Zdroj: Martinus)

Plní elánu aj na Facebooku: Buďte v obraze a nenechajte si ujsť už žiadny zaujímavý článok

Zdroj: plnielanu.skm martinus.sk
Odporúčame