Spravte si originálne adventné kalendáre: Pre deti, pivárov aj zamilovaných

Adventný kalendár

katescreativespace.com

Blíži sa začiatok decembra a s ním aj Vianoce, najobľúbenejší sviatok v roku. Iste, všade na nás hučia reklamy, svietia bilboardy, už v októbri začínajú hrávať vianočné piesne. Napriek tomu sú Vianoce tým najobľúbenejším obdobím. Aby sme sa ne neho tešili ešte viac, poďme sa trošku pripraviť. Spoločne si ukážeme niekoľko tipov na zaujímavé adventné kalendáre, ktoré nám uľahčia dlhé čakanie.

Perníková klasika

Perníky alebo medovníky. Ako len chcete. Ide o najobľúbenejšie vianočné pečivo a prečo si na ňom nepochutiť o niečo skôr? Skúste si upiecť 24 perníčkov už v predstihu, v tvare srdiečka či inej obľúbenej formičky – ak ich máte dostatok, môže byť každý deň jedinečný. Na každý medovník stačí napísať čísla 1 – 24 a máte hotovo. Je len na vás ako medovníčky uložíte – či do misky alebo ich zavesíte na ihličnanový konárik či na šnúrku, ktorej dva konce priviažete tak, aby viseli za sebou vodorovne.


Tiež by vás mohlo zaujať: 5 vecí objavených čírou náhodou: Možno ich práve teraz používate aj vy!


Ušite si špeciálnu ponožku

Had je obľúbenou formou netradičného adventného kalendára. Vezmite si dlhší pruh látky a našite naň 24 malých kapsičiek. Hada potom zavesíte napríklad niekde ku dverám. Ak vám plazy nie sú sympatické, máte druhú možnosť. Z látky zošite dlhú „ponožku“. Jednotlivé dni oddelíte tak, že medzi ne uviažete mašličku, ktoru predelíte veľký priestor a medzi ktoré vždy dáte malú sladkosť. Číslo môže byť na mašličke alebo priamo na ponožke. Nezabudnite na to, že ako prvý ukladáte darček určený na Štedrý deň a nakoniec vkladáte prvé dni.

Pár pekných slov

Vstávate ráno skôr ako ostatní? V tom prípade máte možnosť prekvapiť aj iným spôsobom. Nepotrebujete veľa miesta, stačí len 24 obálok a vyrobený držiak na obálky. Na to vám poslúžia drôtiky, z ktorých môžete vytvarovať srdiečko alebo čokoľvek, čo udrží obálku. Do obálok stačí vložiť každý deň nejaké osobné prianie, obľúbený citát alebo príjemné prekvapenie v podobe lístku do kina. Takýto kalendár je vhodné darovať niekomu, ku komu máte osobnejší vzťah, možno dokáže urovnať aj pošramotené vzťahy z minulosti.


Tiež by vás mohlo zaujať: Adventné pečenie: Vyskúšajte predvianočné pochúťky, ktoré ulahodia aj vám


Niečo pre pivárov

Pivo je darček vhodný pre muža v každom čase. Čo takto darovať svojmu milému originálny adventný kalendár s pivom? Prvou možnosťou je zohnať basu na 6 x 4 pivá, alebo si vyrobte z kartónu tuby na každý deň. Stačí ich očíslovať a výber piva je na vás. Dobrý tip je pivné prekvapenie každý deň. Napríklad začnete lacnejšími a menej obľúbenými pivami a pokračujete prémiovými značkami pre fajnšmekrov.

Kalendár pre každého

Nasledujúci typ kalendára môžete dať hocikomu. Deťom, manželovi, manželke. Potrebujete len niekoľko vianočných stúh, baliaci papier a 24 škatuliek od zápaliek. Škatuľky obalíte do papiera a prilepíte na stuhy. Ich tvar, doplnkové dekorácie a všetko ostatné je už len na vás. Do škatuliek môžete vložiť čokoľvek: od cukríkov, milých odkazov, cez drobné na vreckové až po kľúče od nového auta – v extrémnom prípade. Jediným limitom je rozmer zápalkovej škatuľky.


Tiež by vás mohlo zaujať: Udržte svoju váhu na uzde: Takto odoláte adventným kilám navyše!


Mikulášske čiapočky

Kúpte si dekoračnú reťaz na stromček a zaveste ju cez detskú izbu alebo ponad jedálenský stôl. Z kartónu si vytvorte malé kornútky, oblepte ich červeným papierom a vyzdobte vatou, aby vyzerali ako malé čiapočky. Do nich dáte oriešky, sladkosti, hocičo, čo vyčarí deťom úsmev na tvári. Čiapočky len zavesíte na dekoračnú reťaz.

Darujte vianočné ozdoby

Ďalším tipom je každý deň vytvoriť nejakú tú vianočnú ozdobu. Ráno si privstanete, zavesíte ju na dvere izby obdarovaného a na Štedrý deň máte 24 nových originálnych ozdôb. Môžete ich vytvoriť z drôtu alebo papiera. Stačí na malý tvrdý kartón niečo nakresliť, alebo z farebného papiera vytvoriť koláž. Obľúbená je silueta snehuliaka, vločky či stromčeka. Fantázii sa medze nekladú.

Adventný kalendár je dobrým tipom na mikulášsky darček. Teda pokiaľ vám nevadí, že obdarovaný dostane v prvý deň 6 – násobnú porciu. Takýto darček si bude obdarovaný vážiť ešte väčšmi, keď ho vyrobíte vlastnoručne. Skúste darovať čosi iné ako len kalendár s čokoládkami zo supermarketu.


Aký originálny kalendár ste už vyrobili? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom .

Zdroj: katescreativespace.com, katescreativespace.com, David
Odporúčame