Spríjemnite si upratovanie: Vieme ako na to!

rukavice

photl.com

Nesľubujeme, že sa stane vašim koníčkom, ale máme pre vás tipy, s ktorými bude utieranie prachu a drhnutie dlážky výrazne zábavnejšie!

Otáčate listy v kalendári a hrozíte sa ďalšieho veľkého upratovania? Nerobte si z toho ťažkú hlavu a vyskúšajte zopár trikov, ktoré vám túto „povinnú jazdu“ určite uľahčia, spestria a spríjemnia.

Správne načasovanie

Na veľké upratovanie potrebujete čas a pokoj. Vyberte si preto deň, kedy nemáte na pláne nič dôležité, nikam sa nemusíte ponáhľať a dom nebude plný ľudí. Ak vám nie je ľúto obetovať deň dovolenky, zvoľte si namiesto tradičnej soboty pracovný deň a cez víkend si už budete užívať sladké ničnerobenie vo vašom nablýskanom bytíku.

Príjemné oblečenie

Kto hovorí, že pri upratovaní musíte vyzerať ako zle vyžmýkaná handra? Tepláky sú síce na cvičenie s metlou v ruke najpohodlnejšie, ale to neznamená, že musia byť už pred začatím gruntovania roztrhané, vyťahané, špinavé a prežraté od molí. Ak sa máte cítiť dobre, vyberte zo skrine niečo pohodlné, no zároveň príjemné na pohľad. Pokojne sa aj namaľujte, dajte si do vlasov šatku a na ruky „gumáky“ s nejakým veselým vzorom. A keď budete leštiť zrkadlo, pokojne na tú „šik upratovačku“ v odraze hoďte úsmev.

Plná výbava

Čudujete sa, že vám práca nejde od ruky, keď neustále hľadáte metlu, prachovku, čistič na kachličky, chýba vám okena a neviete nájsť handru na utretie nábytku? Správne vybavenie si treba nachystať skôr ako začnete upratovať. Deň vopred skontrolujte, či máte všetko potrebné a ak nie, doplňte zásoby. Prípadne investujte do kvalitnejších výrobkov, ktoré spravia polovicu práce za vás – s dobrým odmasťovačom vyčistíte trúbu aj bez hodinového drhnutia a taký mop so zabudovaným dávkovačom čistiaceho prostriedku vie zas poriadne urýchliť umývanie podlahy. Takže ak si to môžete dovoliť, investujte do šikovných pomocníkov a potom ich pekne nahádžte do jedného kýbla, ktorý budete počas upratovania nosiť so sebou – aby ste mali svoju výbavičku stále pri ruke.

Do rytmu hudby

Či máte rada rýchle tanečné hity, vážnu hudbu alebo relaxačné skladby, príjemné melódie vám upratovanie určite spríjemnia. Skôr ako začnete, dajte do prehrávača vaše obľúbené CD a popri utieraní prachu a skladaní uterákov si pokojne aj trochu zatancujte. Spálite ďalšie kalórie a vďaka hormónom šťastia, ktoré sa pri takomto „cvičení“ vylučujú do krvi si ešte aj zlepšíte náladu.

Trochu vône nezaškodí

Zapáľte si k upratovaniu vonnú sviečku, olejovú lampu alebo investujte do aromatických čistiacich prostriedkov či osviežovača vzduchu s vašou obľúbenou vôňou. Upratovanie tak bude zase o niečo príjemnejšie.

Pripraviť sa, pozor, štart!

Už ste skúšali upratovať na čas? Možno to znie ako zvláštny nápad, ale stojí za skúšku. Keď budete mať pred sebou nejakú čiastkovú „výzvu“ nebudete myslieť na to, že vás čaká 8 hodín upratovania, ale vždy len na konkrétnu úlohu. Takže nastavte budík a stopnite si, čo všetko stihnete spraviť povedzme za 15 minút. Možno v rámci časového limitu naplníte umývačku riadu, práčku, umyjete riad v drese, poukladáte uteráky a vyblýskate umývadlo. Neveríte?  Tak do toho! Pripravte sa a štart. Berte túto hru ako skutočný závod, v ktorom nesmiete prehrať, pretože na jeho konci čaká… samozrejme odmena!

Malé odmeny

Aj keď najväčšou odmenou po kompletnom upratovaní bude vyblýskaný príbytok, v ktorom by ste mohli pokojne jesť z dlážky, malé radosti počas dňa tiež nie sú na škodu. Ak sa vám v časovom limite podarí povysávať celú obývaciu izbu, doprajte si šálku obľúbeného čaju alebo kávy s nohami vyloženými na stole. Za ukážkovo umytú kúpeľňu sa odmeňte kúskom čokolády a za celodenné upratovanie napríklad večerom vo wellness centre. A na ďalšie veľké upratovanie sa možno začnete aj tešiť…

Poriadok bez starostí

Využitie služieb upratovacej firmy už dávno nepatrí medzi výsady bohatých. Stále viac rodín aj mladých pracujúcich ľudí odovzdáva svoj poriadok do rúk profesionálom. Len si to predstavte: Prídete po celom dni z práce, ale už vás nečaká žiadna ďalšia drina, len uprataný a voňavý byt.

Zárukou kvality je firma Zavas.sk, ktorá vám príde poupratovať do Bratislavy, Rovinky a Dunajskej Lužnej. V tejto firme nenájdete žiadnych brigádnikov či sezónnych pracovníkov – všetko sú to profesionáli s dlhoročnými skúsenosťami. Ani ošetrenie náročnejších povrchov pre nich nie je problém. So zľavovým kódom elan10 dokonca ponúkajú 10 % zľavu.

Zdroj: photl.com, photl.com, Viktória
Odporúčame