Navždy mladí? Dá sa to – títo inšpiratívni ľudia vo vyššom veku strčia vašu kondičku do vrecka!

Aktívny senior

Príbehy týchto seniorov vás určite inšpirujú (Zdroj: GettyImages)

Aj vy si často hovoríte, že od zajtra začnete športovať, jesť zdravšie a žiť tak, ako ste vždy chceli? Zoznámte sa so seniormi, pre ktorých je to realita. Mnohí z nich sa vďaka svojim výkonom zapísali do Guinessovej knihy rekordov a stali sa tak inšpiráciou pre všetky generácie.

Trikrát na Evereste

Dobrodruh Yuichiro Miura má 89 rokov a nevšedné záľuby: najvyšší bod sveta dosiahol rovno trikrát za desaťročie! Yuichiro je profesionálny lyžiar, doma v Japonsku ho poznajú ako krstného otca extrémneho lyžovania. Ako 37-ročný sa stal prvým človekom na svete, ktorý na Evereste aj lyžoval. Z Južného sedla absolvoval zostup zo 1 280 vertikálnych metrov v sklone 40 až 45 stupňov.

Na horu sa potom vrátil po 33 rokoch a úspešne ju zdolal opäť, tentokrát ako horolezec. Ďalšie výstupy absolvoval ako 75- a 80-ročný, a to aj napriek cukrovke, početným operáciám srdca či vážnej zlomenine panvy. Ako hovorí, na Everest by si aj napriek deväťdesiatke za rohom trúfol aj po štvrtýkrát!

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Telecare24 (@telecare24)

82-ročný fitnes maniak

Portoričan Jacinto Bonilla priznáva, že je závislý na športe. Napriek pokročilému veku trénuje každý jeden deň v posilňovni blízko svojho bytu v Brooklyne. Fitnessu sa začal venovať ešte ako tínedžer, v súčasnosti cvičí hlavne crossfit. Ako tvrdí, vek je len číslo a dodáva, že jeho tajomstvom sú hlavne dobrý spánok a poriadne jedlo. „Moje jediné tajomstvo je zdravá strava. Jedzte skutočné jedlo, ktoré pochádza zo zeme. A podvádzajte iba raz za mesiac,“ povedal osemdesiatnik, ktorý by svojou silou (či svalnatým výzorom) zahanbil nejedného oveľa mladšieho muža.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Paola Stefania Bussolino (@paola_bussolino)


Mohlo by vás zaujať: Knižný tip: Blázon z ľadu alebo génius? Wim Hof vám odhalí tajomstvá svojho úspechu


Ľadový muž

O 62-ročnom Holanďanovi Wimovi Hofovi ste už možno počuli. Na Kilimandžáro vybehol len v šortkách za 31 hodín a v Guinessovej knihe rekordov má už 26 zápisov. Jeden napríklad za najdlhší ľadový kúpeľ (1 hodina, 52 minút a 42 sekúnd). V roku 2007 zabehol za Arktickým kruhom za 2 hodiny, 16 minút a 34 sekúnd polmaratón — naboso, na ľade a snehu. V rovnaký rok sa pokúsil pokoriť Mount Everest iba v šortkách a obuvi, avšak vo výške 7 400 metrov ho zabrzdilo zranenie nohy.

Wim tvrdí, že pozná tajomstvo zdravého života, ktoré raz zmení svet. Volá ho „Metóda Wima Hofa“ a tvrdí, že môže vyliečiť strach, úzkosť, bolesť, cukrovku, bipolárnu poruchu či rakovinu. Ide o kombináciu jednoduchého pravidelného dychového cvičenia, kontrolovaného vystavovania sa chladu (otužovaním či ľadovým kúpeľom) a schopnosti koncentrovať psychiku. Wimovu metódu môžete vyskúšať aj vy, návod nájdete na internete či v jeho knihe.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Wim Hof (@iceman_hof)

Babičky na maratóne

Marie Dorothy Buderová je rehoľná sestra, ktorej doma v Amerike inak ako „Železná sestra“ nepovedia. K behu sa dostala tesne pred svojou päťdesiatkou, dnes má 91 rokov a na konte účasť na takmer 400 maratónoch či triatlonoch.

Obdivuhodný je aj výkon Američanky Harrietty Thompsonovej, ktorá po svojej deväťdesiatke posunula hranice možného a dokončila náročný maratón v rekordnom čase. Harriette sa začala venovať behu po dovŕšení 76 rokov a keď sa v roku 2015 postavila na štart už po šestnástykrát, netušila, že pokorí svetový rekord. Takmer 42-kilometrový pretek dokončila za 7 hodín, 24 minút a 36 sekúnd a stala sa tak najstaršou ženou na svete, ktorá dokončila maratón.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa 🌸 Sarah Jeanne Says 🌸 (@sarahjeannesays)


Hľadáte zaujímavé čítanie? Objavte 55 pravdivých príbehov v skvelej knihe!

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame