Šťava z aloe vera: Chutné a zdravé osvieženie aj pre vás

Aloe vera

sxc.hu

Pravidelné pitie šťavy z tejto rastlinky zvyšuje imunitu a obranyschopnosť organizmu. Obsahuje viac ako 200 látok, ktoré sú prospešné pre náš organizmus a účinne ho tiež detoxikuje a regeneruje. Reč je o módnom hite zdravej výživy – aloe vera. Šťava z nej sa v posledných rokoch stala akýmsi módnym hitom. Zaplnili sa ňou nielen lekárne, bio obchody, ale aj klasické potravinové pulty, ponúkajúce nápoje s jej obsahom. Rýchlo si našla svojich obľúbencov, medzi viacerými vekovými kategóriami a vyznávačmi rôzneho životného štýlu. Čo vám výťažok z tejto rastlinky vlastne ponúka?

Aloe sa spracúva veľmi šetrným spôsobom. Uvádza sa, že jej dužinaté listy sa trhajú len za ranného svitania, pretože inak by rastlina utrpela stres. Aj pri prevoze sa dbá na to, aby rastliny neboli poškodené, alebo stlačené, pretože by z nich vytiekla vzácna tekutina, plná zdravých a telu prospešných látok.

Aloe je EKO produkt

V upravených prepravkách sa potom preváža na spracovanie v špeciálnych chladiarenských autách. Aloe vera sa spracováva pri teplote, ktorá nemôže presiahnuť 10 stupňov celzia, pretože by stratila vzácne polysacharidy, ktoré obsahuje. Pri jej pestovaní sa nepoužívajú nijaké chemické látky a preto patrí medzi eko produkty.


Tiež by vás mohlo zaujať: Čaje z čerstvých jarných rastlín: Tieto sú pre vás skutočným elixírom


Obsahuje najväčšie množstvo polysacharidov

Aloe vera sa považuje za zázračnú rastlinu, pretože obsahuje obrovské množstvo polysacharidov, v množstve až 40 000 mg. v jednom litri šťavy, čo je najviac, spomedzi všetkým iných ponúkaných potravín, či doplnkov stravy na našom trhu. Okrem toho obsahuje aj vitamíny A, B2, B6, C, D a E. Taktiež nám ponúka množstvo minerálov, ako napríklad horčík, vápnik, draslík, či železo, stopové prvky, enzýmy a aminokyseliny.

Vhodná pri cukrovke aj bezlepkovej diéte

Aloe vera je doplnok stravy, ktorý je vďaka svojmu zloženiu vhodný aj pre osoby trpiace cukrovkou, alebo ľudí, ktorí musia prijímať bezlepkovú stravu. Pozor, nie je však vhodná pre tehotné a dojčiace ženy a malé deti vo veku do 10 rokov.


Tiež by vás mohlo zaujať: Morské riasy na vašom tanieri: Vitamínová a chuťová bomba v jednom


Kedy je vhodné užívať Aloe?

Ak máte oslabenú imunitu a nalepí sa na vás každá choroba, vedzte, že Aloe je pre vás ten správny kľúč ku zvýšeniu imunity. Posilnenie obranyschopnosti je totiž jeho hlavným účinkom na naše telo. Okrem toho pôsobí aj regeneračne, protizápalovo, detoxikačne, hojivo, pomáha pri problémoch s pečeňou, pri virózach a mykózach. Okrem toho ju môžeme natierať na popáleniny, porezanú pokožku, uštipnutia, liečbu alergií, vyrážok, ekzémov, oparov, zápalov a mnohých iných ochorení kože. Pomáha aj pri hemoroidoch, výronoch, či migrénach. Odbúrava stres a pomáha vylepšiť naše fyzické a psychické nasadenie.

Zdroj: sxc.hu, sxc.hu, Oliver
Odporúčame